WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Способи представлення рекламної продукції - Курсова робота

Способи представлення рекламної продукції - Курсова робота

Досить важливим є стиль, яким оформлений радіоролик. Оскільки радіо є неформальним явищем, а його ведучі часто спілкуються зі слухачами в дружній формі, те і рекламу варто створювати в подібному стилі: у манері дружньої, ненав'язливої розмови зі слухачем чи забавного діалогу між вигаданими персонажами.

Що стосується рекламних широкомовних оголошень у громадських місцях, те це має свої переваги, що полягають у тім, що дана реклама може вплинути на дуже велику кількість людей. Крім того, мається можливість частого повтору. Варто також враховувати недосконалість використовуваної у нас у таких цілях апаратури, тому високі вимоги повинні пред'являтися до того, хто озвучує рекламу. У нього повинна бути гарна дикція, він повинний говорити чітко і не швидко. Саме повідомлення повинне бути коротким, але змістовним.

ІI.2.3. До аудиовізуальної реклами ми відносимо насамперед телевізійну рекламу. Частково до неї можна віднести і рекламу в мережі Інтернет.

В даний час телебачення є могутнім інформаційним і маніпулятивним засобом. За допомогою телебачення в суспільство виливається величезна за своїм обсягом інформація, іноді чисто інформаційного характеру, але частіше – така, що намагається схилити глядача до визначеної думки. Далеко не останнє місце в цьому потоці інформації займає реклама.

Телевізійна реклама є, на наш погляд, найбільш розповсюдженою. У різних країнах на рекламу приділяється до 15 % ефірного часу і більше. Найбільшою перевагою телевізійної реклами є те, що вона може охопити величезну аудиторію в кілька мільйонів чоловік. Таким розмахом може похвалитися тільки реклама в Інтернет.

Проте, не всякий телевізійний рекламний ролик буде успішним, а його ефективність буде залежати тільки від змісту. Велику роль грає і те, коли буде продемонстрована реклама. Насамперед, найбільша аудиторія збирається біля екранів увечері, тому ті ролики, що демонструються ранком і вдень, особливо в робочі дні, мають менше шансів бути побаченими. Хоча з цього не виходить, що ролики, що демонструються ввечері, не будуть повторюватися ранком. Запорука успіху телереклами – її повторюваність. Вона повинна повторюватися доти, поки не буде впізнаватися з першого кадру, і ще довше – поки не буде викликати деякого роздратування. Великою кількістю повторень установлюються міцні асоціативні зв'язки між, наприклад, здоров'ям і вітамінами Multitabs, чистотою і засобом Domestos, їжею і рестораном МсDоnаld's. У результаті людина у прагненні задовольнити яку-небудь потребу здобуває рекламований товар, тому що саме цей товар асоціюється в неї з задоволенням цієї потреби.

Телереклама з'єднала в собі всі можливості аудиальной і візуальної реклами і розвила їх ще далі. Крім того, вона увібрала в себе і їхні способи впливу. Так, у телерекламі, так само, як і в радіорекламі, найбільш ефективними (і найбільш дорогими) є перше й останнє місця ролика в рекламному блоці, а музичне оформлення створюється і підбирається за тим же принципами, що і на радіо. У той же час телебачення має одну особливість, що підвищує ефективність реклами. Дуже часто трансльовані фільми і передачі приводять глядачів у визначені емоційні стани (страх, жаль, лють) своїми сюжетами, тому трансльована відразу після фільму реклама, поки глядачі ще переживають емоції, буде сприйматися сильніше у декілька разів.

З візуальної реклами телереклама придбала вплив кольором, формою і символами. Але що ще важливіше – це динаміка зображення. Із сучасними технологіями телебачення може представити будь-як картину не тільки з життя, але і з фантазії. Причому вона буде залучати ще і рухом, життям. А це – немаловажний факт. Дуже багато телевізійної рекламної продукції побудовано на динамічному сюжеті з елементами трюків чи спецефектів. Навіть сексуальна символіка значно підсилює свій вплив, коли отримує рух. Таким чином, ще одна перевага реклами – рух, динаміка, життєвість.

Отже, телереклама є, напевно, найбільш ефективною, оскільки увібрала в себе якості аудиореклами і візуальної реклами. Так само, як найбільш ефективною є реклама, що поєднує в собі способи переконання і способи навіювання. У цілому, телереклама будується за тими же принципами що й інші види реклами. Усе сказане про фонову музику, голос і час пред'явлення в аудиорекламі можна застосувати і на телебаченні. Що стосується зображення, то нам здається, що ефективним буде сполучення ай-стоппера в центрі екрана і різної інформації по його периметру. Таким чином, необхідна для сприйняття інформація буде зчитуватися більше бічним зором, а, отже – несвідомим.

Що стосується реклами в Інтернет, те її можна віднести до аудиовізуальної лише в тому випадку, якщо в ній використовується звук. Але оскільки його використання в мережі трохи обмежено, те подібне не завжди вдається. Хоча є декілька, на наш погляд, досить ефективних прикладів. Так, музична заставка рекламної служби радіо "Хіт-ФМ" звучить і на сайті радіостанції в сполученні з зображенням телефону служби.

Але все-таки, у більшості випадків, реклама в Інтернет не використовує музику. А через двояку можливість подібної реклами ми віднесли її до специфічних видів реклами, що розглянемо нижче.

IІ.2.4. Існують деякі способи представлення рекламної продукції, що, на наш погляд, не можна віднести ні до візуальних, ні до аудиальних, ні до аудиовізуальних. До таких способів ми відносимо вже згадану рекламу в Інтернет і заходи паблік рілейшнз (PR), до яких у свою чергу відносяться презентації, рекламні розпродажі, прес-конференції, спонсорство й інші.

Реклама в мережі Інтернет настільки різноманітна і багатофакторна, що цілком розглянути її ми не маємо можливості. Але відзначимо, що така реклама найчастіше вбудовується в структуру веб-страниц з різноманітним змістом. На одній сторінці може розташовуватися десять і більше рекламних посилань, тому вирішальним фактором є положення реклами на сторінці і зовнішній вигляд. В Інтернет-рекламі часто використовуються спецефекти, зокрема миготіння, зміна фона, рядок, що біжить. Оскільки відкриття веб-сторінки починається з її лівого верхнього кута, то найбільш вигідним нам здається положення в середині екрана при відкритті сторінки. Яскравим прикладом є сайт Rambler.ru. Найменш ефектним ми вважаємо розташування внизу сторінки, тому що наприкінці зазвичай міститься інформація, що не має особливої цінності для читача (координати творця сторінки, повідомлення про помилки й ін.), тому читачі рідко опускаються в самий кінець сторінки.

Проте, реклама в Інтернет виявляється досить ефективною саме через свою вбудовану структуру. Практично не існує сторінок, що не несуть у собі рекламних посилань. Тому, читаючи будь-яку інформацію на сторінці, людина периферичним зором сприймає яскраву, помітну рекламу, що може не залишатись у свідомості, але в той же час не зникає безвісти.

Заходи PR кінцевою метою ставлять розширення ринку збуту і залучення нових клієнтів. Дуже часто вони полягають в системі знижок чи додаткових подарунках до покупки. Таким чином, клієнт може придбати товар зі значною знижкою, що природно позитивно позначається на його думці про виробника, а фірма, у свою чергу, здобуває нового покупця.

Заходи PR дуже різноманітні. Їх поєднує те, що в усіх них задіяні люди, ті ж рекламні агенти, тільки вони не поширюють інформацію, а пропонують безпосередньо перевірити її.

Резюме. Таким чином, ми розглянули поняття реклами, її види, мету, функції і більш докладно – способи презентації рекламної продукції. Ми розглянули класифікації реклами з декількох точок зору: за способом впливу, за способом вираження, з погляду основних задач і можливого зворотного зв'язку зі споживачем, а також охарактеризували основні з них і підібрали найбільш ефективні, на наш погляд, комбінації.

Ми з'ясували основні принципи створення ефективної реклами як загалом, так і в конкретних видах реклами.

Нами були докладно розглянуті різні способи представлення рекламної продукції і запропоновані найбільш ефективні способи її розміщення в інформаційному просторі.

ІІІ. Практичне дослідження.

Нами було проведене практичне дослідження з метою створення ефективної моделі презентації рекламного буклету психологічного факультету ВНЗ серед учнів старших класів.

Перед проведенням дослідження нами була запропонована наступна гіпотеза: ефективність буклету залежить від ефективності його презентації.

В ході дослідження були проведені наступні методики:

  1. Методика по визначенню професійної спрямованості. Оскільки факультет, що рекламується, означає в майбутньому роботу в системі "людина людина", то ця методика дозволила виявити досліджуваних, які схильні до роботи в цій системі, з метою виявлення їх характерних особливостей;

  2. Методика по визначенню акцентуацій характеру – тест Шмішека. Оскільки досліджувані були учнями старших класів, то було необхідно виявити акцентуації, що переважають у досліджуваних, які схильні до роботи в системі "людина людина", тому що ці акцентуації можуть істотно вплинути на вибір майбутньої професії;

  3. Методика "12 тварин". Була застосована з метою виявлення особистих рис, властивих досліджуваним.

Після проведення практичного дослідження були отримані наступні результати:

Акцентуація

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Значення

429

154

114

268

357

392

333

346

408

444


 
 

Цікаве

Загрузка...