WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Особливості організації реклами в Internet - Курсова робота

Особливості організації реклами в Internet - Курсова робота

5. Lycos - http://www.lycos.com

Існуюча з кінця 1994 року пошукова система Lycos є найстаршою з основних пошукових систем. Крім самої пошукової системи Lycos має каталог A2Z і рейтинг сторінок top 5% of all websites, що колись був дуже популярним.

6.Northern Light - http://www.northernlight.com/

Система почала працювати із серпня 1997 року й у даний момент стрімкими темпами індексує мережу, що ставить її урівень з основними пошуковими системами. Система має можливість класифікувати документи по темах, що є ще одним позитивним моментом.

7.WebCrawler - http://www.webcrawler.com

Існує з квітня 1995 року. Незабаром власником системи стала AOL, і всім користувачам цього сервіс-провайдера була рекомендована саме ця пошукова система. У листопаду 1996 WebCrawler був куплений своїм конкурентом Excite, хоча і продовжує працювати як незалежна пошукова система. Має свою директорію рецензованих сторінок.

Міжнародні каталоги.

Yahoo! - http://www.yahoo.com

Існуючий з кінця 1994 року Yahoo! - самий популярний і найстарший з основних каталогів Інтернету. Містить більш півмільйона web-сторінок. При введенні запиту Yahoo! робить пошук по своєму каталозі. Якщо результати пошуку тут будуть незадовільні, запит автоматично перенаправляється до обраної пошукової системи - AltaVista

Як уже відзначалося вище, деякі пошукові системи мають при собі ще і каталог:

- Excite NetDirectory - http://www.excite.com

- InfoSeek Select Sites - http://guide.infoseek.com

- A2Z (Lycos) - http://a2z.lycos.com

- GNN Select (WebCrawler) - http://www.webcrawler.com

Основні методи e-mail реклами

Списки розсилки (mailing lists, "opt-in" E-mail marketing)

В Інтернеті існує безліч списків розсилок, що присвячені всіляким тематикам. Ведуть їх, як правило, люди, добре обізнані в даному питанні, регулярно розсилаючи по e-mail чергові випуски розсилок. Одержувачі подібних листів власноручно підписалися на список, і в будь-який момент у них є право і можливість скасувати свою підписку. Існують відкриті розсилки (для всіх бажаючих), закриті (для людей визначеного кола), безкоштовні (існуючі за рахунок ентузіазму творців, спонсорської підтримки, платних рекламодавців), платні.

Тому що список розсилки звичайно являє собою засіб віщання для визначеної цільової групи і часто має тисячі передплатників, він є дійсно ефективним інструментом маркетингу.

Дискусійні листи (discussions lists)

Дискусійні листи створюються для обміну інформацією, обговорення питань на визначену тематику. На відміну від списків розсилки писати в листі можуть не тільки безпосередньо його творці, але і всі учасники. Як правило, перед тим, як повідомлення розсилається усі учасникам листа, воно проходить верифікацію. Модератор листа виключає повідомлення, що не відносяться до тематики листа (off-topic), і т.д.

Обов'язково потрібно підписатися і почати моніторити усі дискусійні аркуші які прямим чи непрямим чином стосуються цікавлячого бізнесу. Серед їхніх учасників напевно можна знайти потенційних партнерів і клієнтів.

Конференції Usenet (групи новин)

Usеnеt бурхливо розвивався ще до появи WWW, на жаль зараз він залучає усе менше і менше користувачів. У більшому ступені це викликано тим фактом, що спаммери в першу чергу атакують саме Usenet і на одне дійсно корисне повідомлення по темі приходиться п'ять листів зі схемами швидкого збагачення і рекламою порносайтів. Незважаючи на це, з десятків тисяч діючих конференцій Usenet усе ще можна знайти кілька груп, участь у який корисно.

Підписатися і працювати з визначеними цікавлячими вас групами новин ви можете, наприклад, за допомогою поштового клієнта Outlook Express, підключивши до якого-небудь сервера новин (перевірте, можливо один з них підтримується вашим провайдером).

Варто помітити, що кожен news-сервер має визначений набір конференцій, і, якщо не знайдена цікавляча, можна спробувати використовувати інший новинний сервер. Можна працювати з Usenet використовуючи web-інтерфейс (DejaNews: http://www.dejanews.com/)

При використанні Usenet у маркетингових цілях потрібно дотримуватися рекомендацій для дискусійних аркушів (див. вище).

Web-конференції.

По своїй структурі web-конференції дуже схожі на конференції Usenet, у них так само використовуються галузі (threads) дискусій і т.д. Відмінність полягає в тому, що вони працюють, використовуючи web-інтерфейс, і не розміщені централізовано на news-серверах, а розкидані по мережі.

На дуже великій кількості тематичних сайтів мається відповідний їм по темі набір конференцій, так що їхній пошук можна почати саме з великих web-сайтів, що мають відношення до, наприклад, реклами.

Наприклад, на сервері www.citforum.ru знаходяться найбільший вибір конференцій присвячених рекламі. При використанні Usenet у маркетингових цілях потрібно дотримуватись рекомендаціям для дискусійних аркушів.

Реклама на дошках оголошень.

Дошки оголошень згруповані по тематикам і працюють за принципом газет безкоштовних оголошень. На відміну від дискусійних аркушів, конференцій і ін. на дошках оголошень можна і потрібно публікувати саме рекламу, безпосередньо для цього вони і були створені.

Варто віддати перевагу найбільш відвідуваним дошкам оголошень, що:

- мають відношення до вашої реклами (не варто публікувати оголошення не в тему дошки);

- не захаращені спамом, оперативно коректуються модератором.

Не варто посилати оголошення на одну дошку більш одного разу в день. Постарайтеся оголошувати не занадто довгим (бажано не більш чотирьох рядків). Час від часу можна змінювати текст оголошення. Якщо встановлений аналізатор referer-log, можна визначити, наскільки ефективна та чи інша текстовка оголошення (по кількості переходів з його на рекламований сайт).

Розсилка новин сервера (newsletters and URL-minders).

Можна запропонувати зацікавленим відвідувачам сервера підписатися на спеціальну розсилку, що інформує про відновлення і розміщення нового матеріалу на ньому. Дана розсилка буде нагадувати передплатникам про сервер і сприяти збільшенню повторних візитів. Зрозуміло, не варто посилати повідомлення з незначними чи свідомо нецікавими для одержувача новинами сервера.

E-mail автовідповідачі (autoresponders, infobot).

В даний час вони використовуються досить рідко. Раніш їхнє основне застосування було в обслуговуванні користувачів, що не мають доступу до WWW. E-mail автовідповідач відповідав на листи, посилаючи частину інформації, представленої на сервері, і направляв копію запиту адміністратору web-сайта. В даний час автовідповідачі доцільно використовувати в наступних випадках:

- якщо в немає часу оперативно відповідати на кореспонденцію, що надходить, (узагалі на e-mail прийнято відповідати протягом 24 годин), автовідповідач може оперативно відсилати що-небудь типу: "Спасибі за Ваше повідомлення, ми відповімо Вам протягом ... годин/доби/місяців";

- якщо ви виїхали у відрядження й у вас не буде доступу до мережі протягом скажемо тижня, автовідповідач може проінформувати про це людей, що послали вам листа.

Індивідуальні листи.

Розсилки індивідуальних листів - дуже трудомістке заняття, що вимагає досить великої кількості часу, і йому передує кропітка робота зі збору цих адрес. З іншого боку, ваш лист, потрапить саме тій людині, у чиїй увазі рекламодавець найбільшою мірою зацікавлений.

Посилати листа з рекламними пропозиціями можна і потрібно тільки тим користувачам, яким вони будуть дійсно цікаві. У цьому випадку розсильний, по-перше, швидше за все не одержить у відповідь гнівних листів, по-друге, тільки тоді лист буде по-справжньому ефективним. Знайти цікавлячих рекламодавця людей і їхніх поштових адрес можна по тематиці їхніх web-сторінок, по їх листах, у дискусійних аркушах, конференціях, візитним карткам, рекламним брошурам їхньої фірми і т.д.

При складанні листа бажано користуватися наступними правилами:

- бажано, щоб на початку листа стояло пряме звертання до людини по імені;

- вказати причину звертання до нього. Наприклад, "Я бачив Ваш лист у дискусійному листі NN, датоване d/m/y і думаю, Вас може зацікавити _._._._". Бажано погодити текст пропозиції з тим, що уже відомо про одержувача;


 
 

Цікаве

Загрузка...