WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Особливості організації реклами в Internet - Курсова робота

Особливості організації реклами в Internet - Курсова робота

Звідси випливає, що реклама - це не тільки спосіб "продати сьогодні", але ще і спосіб нагромадити капітал у виді торгової марки. В що ж вкладати гроші?

Три методи розвитку фірмового чи товарного іміджу

TotalBrand

Розвивається тільки імідж фірми, мається на увазі, що в потенційного споживача потрібно сформувати думку: "усе, що продає фірма з такою назвою, має високу якість і прийнятну ціну". Гроші вкладаються в рекламу фірми, у розвиток фірмового знака фірми.

UniqueBrand

Розвивається імідж "унікального" товару чи товарної групи, формується унікальний бренд (товарна марка), мається на увазі, що споживачу не важливо, хто робить такий "чудовий товар". Гроші вкладаються в товар, що розвивається.

Total-unique Brand

Об'єднано дві попередні стратегії – розвивається імідж і товару і фірми. При цьому швидкість росту фірми і брэндов взаємозалежна (взаємоуповільнена - при обмеженості фінансів), тобто існує взаємовплив.

Отже, Ви визначили "стадію споживача" стосовно товару, "характеристики потенційного споживача" і те, що необхідно розвивати (товар чи фірму). У результаті Ви знаєте, що сказати потенційному споживачу і про що. При такому підході гроші не викидатимуться на вітер у виді реклами, що не збільшує оборот фірми — навпаки, це дозволяє Вам нагромадити іміджевий капітал. Тепер необхідно докладніше зупинитися на елементах рекламної кампанії.

1.2. Види рекламної продукції

Якщо на Заході інтернет уже давно став звичним явищем, то в нашій країні ще навіть просто комп'ютер найчастіше викликає подив і здивування, не говорячи вже про інтернет.. У сфері інтернет послуг Україна відстає не тільки по обсягу та рівню технічних засобів, але й за рівнем методів, застосовуваних в інтернет-рекламі.

Однак, поняття міжнародна інтернет-реклама не означає, що це тільки реклама західних серверів на міжнародному рівні. Інтернету рекламу можна розглянути з декількох сторін:

  1. Локальна інтернет-реклама. Сюди можна віднести регіональні рекламні мережі. У такі мережі попадають тільки ті ресурси, що розташовані на території, охоплюваною цією мережею споконвічно.

  2. Міжнародна інтернет-реклама. По суті, це вся інша реклама. Склалося так, що, наприклад Russian Link Exchange (RLE), незважаючи навіть на слово "Russian" у назві, є міжнародною мережею, вона охоплює безліч ресурсів Росії, країн колишнього СРСР і деякі російськомовні закордонні ресурси.

  3. Винятково українська інтернет-реклама (дуже малий відсоток). Справа в тім, що будь-яка мережа, якщо вона себе споконвічно не обмежує в просторі, що покривається, дуже швидко виходить з рамок однієї країни і стає міжнародною. Це ж відноситься і до різних пошукових систем і каталогів.

Важливо зрозуміти, також, що реклама в інтернеті по характеру рекламованих одиниць поділяється на:

  1. Реклама оффлайнових товарів та послуг.

  2. Реклама інтернет-ресурсів.

Якщо на баннері написано, наприклад, "В київському магазині за адресою: Васильківська 15, ви можете купити кофточки з нової італійської колекції", то така реклама буде відноситися до першого пункту, але якщо ж на баннері ви побачите напис "Жми сюди і ти довідаєшся, де в Києві можна купити кофточки з нової італійської колекції", то це вже відноситься до другого пункту. Іншими словами, реклама інтернет-ресурсів покликана піднімати траффік цих ресурсів.

От спектр основних методів, що використовуються в інтернеті для розкручування якого-небудь ресурсу чи реального товару:

  1. Баннерна реклама.

  2. Рейтингові системи та тематичні каталоги.

  3. E-mail маркетинг.

  4. Закладки в браузері.

  5. Перехід по неіснуючому URL.

Як робиться ефективний баннер.

Відразу хочу помітити, що більшість приведених нижче моментів направленні винятково на збільшення CTR баннера. Якщо власнику сервера потрібні "правильні відвідувачі" (дійсно зацікавлені в товарах/послугах цього сервера) чи, наприклад, він робить ставку на іміджеву рекламу, то просте проходження по нижчеподаним моментах явно недостатньо, а іноді просто протипоказано. CTR не є абсолютним гарантом ефективності баннера.

1. Чарівна фраза - "Click Here". Найпростіший спосіб збільшити кількість кліків на баннер - попросити про це користувача. По статистиці на баннерах утримуючі слова типу "click here", "жми сюди", "visit now", "enter" мають відгук на 30% більше, ніж без таких. Гарною ідеєю є розміщення на баннері псевдокнопки чи смуги прокручування.

2. Ніщо людське користувачу мережі не чуже. Варто зробити баннер загадковим, нехай користувач буде заінтригований:

- Що вони цим хотіли сказати?

- Куди веде цей баннер?

Сексуально-еротичні мотиви збільшують відгук баннера.

3. Розмір баннера (піксели). Баннери більшого розміру мають значно більший відгук, ніж баннери меншого розміру. Хоча, зрозуміло, часто за розміщення більшого баннера приходиться більше платити і, до того ж, більше імовірність того, що такий баннер не встигне завантажитися.

4. Розмір баннера (байти). Імовірність того, що баннер швидко завантажиться на поточну сторінку і користувач побачить його до того, як перейде до іншої сторінки, прямо залежить від розміру баннера. Якщо користувач піде, а баннер ще не встигне завантажитися, буде вже зовсім неважливо, наскільки барвистий і круто анімований був баннер. Крім цього, багато служб по обміну баннерами лімітують його розмір, наприклад, не більш 15 кілобайт.

5. Використання анімації. Рух приковує погляд. Те ж стосується й анімованних баннерів. По статистиці відгук у них на 25% вище, ніж у статичних. Саме складне тут - домогтися максимальної ефектності при невеликому розмірі файлу зображення.

6. Зображення. Випливає (якщо це не суперечить основній концепції даного баннера) використовувати зображення, а не тільки гру тексту та кольору. Зображення приковують увагу користувача і можуть доповнювати зміст рекламного лозунга. За інших рівних умов варто віддавати переваги зображенням людей (краще жінок, тому що основна маса користувачів мережі - чоловіки). Потрібно органічно вмонтувати зображення, а не просто помістити його як прямокутну частину баннера.

7. Кольори повинні бути яскравими - вони залучають до себе погляд користувача.

8. Тестування баннерів. Як правило запускають у показ відразу трохи однотипних баннерів, незначно змінивши текст, додавши/прибравши якісь риси. Іноді навіть незначні зміни тексту чи композиції баннера дають значну зміну CTR.

Тестуються ці баннери якийсь час, після цього убираються ті, котрі мають більш низький CTR у порівнянні з іншими. Крім самого дизайну баннера на його відгук має сильний вплив розташування на сторінці.

Сюжет баннера.

У сюжеті будь-якого баннера, навіть якщо анімація, як така, у ньому не використовується, можна виділити три головних етапи, схожі з частинами класичної драми: зав'язка, розвиток і розв'язка. Ціль першого етапу – привернути увагу глядача, вибити його з колії, змусити очікувати подальшого; на другому етапі глядачу повідомляється суть реклами, основна інформація баннера, причина по якій він повинний спокуситися саме цим чи продуктом послугою; третій етап знову наголошує на почуття, а не на розум і розряджання напруги, що нагромоздилася, або розкриттям таємниці особистості рекламодавця, або урочистим оголошенням його адреси, або просто закликом "click here!" (а іноді навіть анімованним зображенням курсору миші, що нібито і робить на баннері цей самий click).

В анімованних баннерах – більш складних і, як правило, більш дорогих – ці три етапи розділені в часі. У менш притягуючих зразках рекламної продукції, анімацією не користуються, етапи ці можуть бути рознесені тільки в просторі; при цьому звичайний напрямок сприйняття інформації – ліворуч. Права сторона– диктує розташування розв'язки сюжету на правому кінці баннерної смужки.

В анімаційних баннерах максимум динаміки приходиться на перший етап, на якому майже завжди щось рухається, чи вибухає прокручується по всій площі баннера. Другий, інформаційний етап звичайно представлений змінюючими один одного статичними текстами. Нарешті, на третьому етапі виникає динаміка, але трохи іншого роду – замість руху по всій площі баннера застосовуються досить локальні миготіння, переливи і тому подібні ефекти, що як би закріплюють загальний ефект тих, хто насолодився представленням, зробити щиглика і продовжити в такий спосіб знайомство з рекламодавцем. Ця зміна тональності наприкінці мультику – дуже важливий момент. Дослідження показують, як я вже згадував вище, що при усій своїй наївності заклик "click here!" збільшує CTR баннера на 30% - очевидно, не тому, що без нього б користувач не догадався б де треба клацати, а просто тому, що звична й очікувана формула ставить крапку в розвитку сюжету і підштовхує глядача до переходу від споглядання до дії. Не меншої завершеністю баннер володіє й в інших своїх аспектах; навіть якщо він не користується широкоекранною анімацією, а динаміка його виражена статичними засобами, рух не повинний йти порізно чи губитися в нескінченності, а обов'язково повинен концентруватися в деякій крапці сходу, фокусі силових ліній, після чого глядачу не залишається нічого, крім як клацнути мишею по цьому баннеру.


 
 

Цікаве

Загрузка...