WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Міжнародний кодекс маркетингових досліджень - Реферат

Міжнародний кодекс маркетингових досліджень - Реферат

комп'ютерна роздруківка, плівка або будь-які інші засоби нагромадження інформації, формули, діаграми, звіти і т.д., у загальному будь-який запис, що відноситься до проведення даного маркетингового дослідження, цілком або частково. Сюди відносяться записи, зроблені як "клієнтом", так і"дослідником".
IV. Правила
А. Обовязки стосовно інформаторів
Стаття 1. Будь-яка заява, зроблена з метою співробітництва, або запевняння, дані інформатору усно або в письмовій формі, повинні бути фактично точними й обов'язковими до виконання.
Анонімність інформаторів
Стаття 2. Інформатори повинні залишатися цілком анонімними, крім випадків, зазначених у ст. 3. Варто приймати особливі запобіжні заходи, щоб будь-який запис, що містить посилання, що розкриває особистість інформатора, зберігалося в надійній конфіденціальності протягом усього періоду дослідження доти, поки це посилання не буде вилучене з запису і/або знищене. Інформація, за допомогою якої можна встановити особистість інформатора прямо або побічно, не може бути розкрита кому-небудь, крім штату дослідників, що працюють в організації дослідника і потребувають у даних записах для перевірки інтерв'ю, опрацювання даних і т.д. Цей штат дослідників повинний усвідомлювати неможливість використання інформації в інших цілях. Всі інформатори повинні одержувати чіткі запевняння в цьому.
Стаття 3. Винятками з положень ст. 2 є такі випадки:
а) якщо інформатору було сказано про особистість клієнта і пояснені цілі, чому йому необхідно повідомити своє ім'я, і від інформатора отримана письмова згода на це;
б) якщо необхідно повідомити імена інформаторів третій стороні (тобто субпідряднику) для опрацювання інформації з метою перевірки наступних опитуваннь тих же інформаторів (див. також положення ст. 4). У таких випадках дослідник, відповідальний за перше дослідження, повинний бути упевнений, що третя сторона також згодна додержуватися положення даного кодексу;
в) якщо інформатор повідомляє інформацію не як приватна особа, а як співробітник, офіційна особа або власник організації або підприємства, за умови, що дотримуються положення ст. 5.
Стаття 4. Повторні інтерв'ю після першого з тим самим інформатором припускаються тільки при одній із перерахованих нижче умов:
а) якщо це робиться в процесі нормального контролю якості інтерв'ю, або
б) якщо отриманий дозвіл інформатора під час проведення попереднього інтерв'ю, або
в) якщо інформатору було сказано під час першого інтерв'ю, що за ним піде інше, і інформатор дав згоду на це до збору наступних даних, або
г) якщо використовувана техніка опитуванння припускає незнання інформатором того, що друге інтерв'ю є продовженням першого і він дав на цю згоду до збору наступних даних.
Стаття 5. Якщо інформатор повідомляє інформацію не як приватна особа, а як співробітник організації, офіційна особа або власник організації або фірми, тоді бажано вказувати назву його організації або фірми в звіті. Звіт, проте, не повинний дозволяти віднести якусь конкретну частину інформації до діяльності конкретної організації або особи, крім випадків, коли є на це згода інформатора, що повинен бути поставлений у відомість про обсяг повідомлюваної інформації.
Права інформатора
Стаття 6. Всі розумні міри повинні бути прийняті, щоб інформатор і інші тісно пов'язані з ним люди не відчували ніяковості і неприємних почуттів у результаті любого інтерв'ю. Ця вимога поширюється на отриману інформацію, сам процес інтерв'ювання, а також на поводження з використовуваними і тестуємими товарами. Ціль опитуванння повинна бути цілком розкрита з тим, щоб інформація, дана без знання цілі дослідження, не могла завдати шкоди інтересам інформатора.
Стаття 7. Повинне шануватися право інформатора припинити або відмовитися співробітничати з дослідником на будь-якій стадії інтерв'ю. Яка б форма інтерв'ю не використовувалася, повна або часткова інформація, дана інформатором, повинна бути ліквідована без зволікання, якщо цього зажадає інформатор. Не може застосовуватися ніяка методика або техніка інтерв'ювання, що не дозволяє інформатору скористатися цим правом. Інформатор повинний бути сповіщений заздалегідь у випадках, коли використовується метод спостереження або пристрої, що записують. Ця вимога не відноситься до дій або заяв окремих осіб, що спостерігалися або записувалися в суспільних місцях, де вони нормально можуть припускати, що за ними спостерігають і їх можуть чути інші присутні особи, наприклад, у магазині або на вулиці. У останньому випадку принаймні одна з таких умов повинна бути дотримана:
а) прийняті необхідні міри для забезпечення анонімності даної людини, і/або
б) відразу ж після цього повідомити людині про те, що його дії і/або заяви були записані або зняті на плівку, і дати йому можливість переглянути або прослухати дану частину запису або плівки, і якщо він хоче, то знищити або вирізувати його частину плівки , що стосується запису.
Якщо після зйомки або запису задається ряд послідовних питань, необхідно дотримувати вищевказаної умови (пункт б)-
Спостереження або реєстрація будь-якими засобами нормального функціонування таких точок, як місця продажу, доступні для звичайних споживачів, у тому числі контроль за функціонуванням системи розподілу, не жадають від дослідника яких-небудь дозволів або згод для проведення такого роду робіт, проте при цьому дослідник повинний бути упевнений, що його дії не викликають незручностей у будь-яких осіб, що присутні у цих місцях, і не розкривають їхніх особистостей.
Стаття 8. У якості частини задуму дослідження в огляд може бути включена реальна або штучно створена ситуація продажу (наприклад, коли застосовується техніка імпровізованого ринкового тестування). У цих випадках після завершення дослідження надзвичайно важливо, щоб у респондента або будь-яких інших учасників імпровізації склалося повне переконання, що вони брали участь ні в чому іншому, як тільки в реальному дослідницькому проекті. Після завершення дослідження повинний бути пояснений експериментальний характер створеної ситуації і, якщо це можливо, респонденту повинні бути повернуті витрачені ним гроші або ж він повинний одержати компенсацію в придатній для нього формі.
Стаття 9. Якщо крім дослідника під час інтерв'ю присутні інші спостерігачі, то дослідник зобов'язаний переконатися в тому, що вони знайомі з відповідними положеннями дійсного кодексу і згодні слідувати їм.
Стаття 10. Ім'я й адреса дослідника повинні повідомлятися інформатору під час інтерв'ю. У випадку використання адреси місця проживання для опитуваннь поштою або псевдоніма, повинні бути запроваджені всі міри для того, щоб інформатор згодом без всяких утруднень міг

 
 

Цікаве

Загрузка...