WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Радіореклама - Реферат

Радіореклама - Реферат

Для ефективності музичної реклами важливо, щоб ключові слова звучали чітко, інакше зміст реклами пройде повз свідомість слухача, хоча мелодія і створить позитивний емоційний настрой. Сценарист повинний знати сучасну і класичну музику і вміти почувати яка мелодія годить для даного продукту, даної аудиторії і формату станції. Найбільш удалі джинглы можуть служити роками торговою маркою рекламодавця в радиоэфире.

Всі описані прийоми можуть сполучатися в будь-якому варіанті, наприклад: джингл-диалог-диктор, чи виступати в чистому виді. Навіть у прямій рекламі диктор може наспівати телефонний номер для того, щоб слухачі краще його запам'ятали і мали час записати. Так досить часто роблять ди-джеи музичних радиостанций.

Великі фірми, зацікавлені в широкому охопленні споживачів, застосовують іноді диференційовані радиоспоты на різних станціях. Та сама інформація може бути подана по-різному в залежності від формату станції, від сегмента ринку, на який спрямована реклама, і від розцінок на виробництво і трансляцію рекламної радиопродукции.

Окремої уваги гідне використання гумору. Різні джерела те радять застосовувати його якнайчастіше, те остерігатися. В обох сторін вагомі аргументи: перші затверджують, що гумор - це універсальний спосіб розбудити довіру в слухача; другі говорять, що гумор - річ суб'єктивна, і те, що смішно чи сценаристу рекламодавцю може показатися грубим і вульгарним радіослухачу. Безсумнівно, що застосування гумору повинне бути виправдане. Проблематично, наприклад, з гумором розповідати про роботу чи банку про медичний препарат.

Крім перерахованих вище способів подачі рекламного оголошення існує безліч інших, що давно зарекомендували себе прийомів:

- природні для рекламованого товару шумові ефекти (кофемолка);

- символічний персонаж і особливий голос для кожного товару (акцент);

- зірки екрана;

- варіації на відомі музичні теми;

- інтерв'ю з реального життя з вуличними чи магазинними шумами;

- рекомендації від дітей;

- авторитетні особистості;

- стилізовані постійні персонажі;

- актуальність, викликана поточними подіями;

- варіації темпу.

Але всі прийоми і хитрості, використовувані рекламістом, повинні задовольняти основні вимоги аудиоспота. Серед них: простота і ясність викладу, вірогідність, здатність викликати інтерес і установити контакт, несхожість.

Для досягнення простоти, автор тексту повинний зосередитися на одній центральній думці і не забивати звертання дрібними подробицями. Контакт з аудиторією забезпечується м'яким, особистим тоном, як якби диктор звертався до двох-одному-двох співрозмовників. У цьому зв'язку рекомендується якнайчастіше використовувати звертання "Ви". Відсутність перебільшень уподібнює текст реклами реальній бесіді, накопичення ж чудових ступенів може навіть віджахнути слухачів. Оригінальний, несхожий на інші, ролик має більше шансів сподобатися. Нудна реклама при достатку рекламних повідомлень по всіх каналах сприйняття буде просто незамічена.

В даний час радиоэфир забитий однотипними спотами, у яких крикливо і нав'язливо пропонується купити, піти, віддати, подивитися і т.д. Найчастіше виробник - автор радиоспота взагалі не задумується про ефект свого повідомлення. Існують дві крайності: автор сценарію, обтяжений власним досвідом, за напрацьованою схемою робить одноманітні ролики, змінюючи тільки назву товару і музичне тло. Інша крайність: одержимий власними творчими ідеями співробітник рекламного відділу геть-чисто забуває про елементарні закони сприйняття і випускає в ефір "оригінальний", але зовсім не інформативний ролик.

Один з актуальних напрямків у рекламі взагалі, і в аудиорекламе зокрема, - це використання засобів передачі інформації, що роблять вплив на підсвідомість. Свою роль у цьому випадку грає кожен звук, сприйманий радіослухачем. Їсти зміст припустити, що найбільш вдалі й ефективні радиоспоты є такими саме завдяки донесеній ними інформації на підсвідомому рівні. Реклама, звернена до глибин людського мозку, може мати цілком сокирний і непривабливий вид, але спрацює безвідмовно. Свідома аргументація переваг товару вимагає часу на її осмислювання і "приміряння" до підсвідомих потреб індивіда. На думку деяких психологів саме в схованках свідомості приймається остаточне рішення "подобається - не подобається".

Один з методів впливу на підсвідомість - це змусити клієнта умовити самого себе. Наприклад, вербальне запрошення диктора зайти в рекламований магазин може зустріти безліч перешкод у мозку слухача, як на свідомому, так і на підсвідомому рівні. У противагу традиційної в таких випадках фразі: "Заходите, ви будете задоволені", можна сказати наступне "Гостем будеш". Механізм дії цього словосполучення просте: усім відомо стійке словосполучення: "Заходи - гостем будеш". Слово "заходи" буде автоматично сказано клієнтом собі самому. А своєму "внутрішньому голосу" будь-яка людина схильний довіряти в більшому ступені, чим бізнесменам, що тільки і думають, як "забрати мої гроші". Подібний прийом повинний привести до підвищення ефективності радиоспота. У принципі, будь-яке стійке словосполучення з домысливаемой "загубленою" частиною буде мати той же ефект.

Висновок.

Процес виробництва, написання і трансляції рекламного аудиоспота, безумовно, творчий. Але творчість у цьому випадку не повинне бути самоціллю рекламіста, що обумовлено задачею, що коштує перед ним - створити ефективне рекламне звертання, що збільшить попит на чи товар послугу, або створить необхідний імідж. В остаточному підсумку люди здобувають не товар, а обіцянка; виробники косметики продають не ланолін, а надію; купуються не апельсини, а здоров'я; не просто автомобіль, а престиж.

Тому питання ефективності реклами - це питання ступеня відповідності деякого об'єкта реклами створеному про нього представленню. Саме з позиції ефективності аудиоспота необхідно розглядати процес його створення. Рекламісти нашої країни, та й усього світу за рідкісним винятком користаються трафаретами і шаблонами замість творчого перенесення знань психології впливу й аудиовосприятия на конкретний ґрунт. При створенні аудиоспота необхідно перевіряти його не на відповідність таблицям типу "чого варто уникати" чи "зачин - аргумент - заклик", а на відповідність аксіомам науки, тоді і поле для творчості буде обширнее.

Метою даної роботи є аналіз основних правил і можливостей їхнього застосування до конкретних задач рекламіста на радіо. Приведені також деякі приклади вдалого і невдалого рішення основних задач рекламного аудиоспота: залучення й утримання уваги; установка на довіру і спонукання до дії.

Реклама як інструмент ринку і соціальний інститут впливає на людину, як одиницю біологічну і соціальну. У цьому зв'язку вона повинна нести різні аспекти інформації, у комплексі впливаючи на почуття і думки людини, спираючи на його соціальний і фізіологічний досвід. Тільки при дотриманні цих умов рекламне повідомлення може дати бажаний результат. У противному випадку робота зі створення аудиоспота перетвориться у творче самовираження рекламіста й експропріацію рекламодавця.

Список використаної літератури

1. Бехтерев В.М. Об'єктивна психологія. М.; Наука, 1991

2. Викентьев И.Л. Прийоми реклами і Public Relations. С-П.; Триз-шанс,1995

3. Гермогенова Л. Ефективна реклама в Росії. М., 1994

4. Дейян А. Реклама. М., 1993

5. "Петербурзький рекламіст". №6-7, 1996

6. Рекламний менеджмент: телебачення і радіомовлення. М., 1994

7. Сучасна реклама. /переклад з англ., загальна ред. проф. Феофанова, Видавничий будинок Довгань, 1995

8. Стоянова Э. Про стиль радиорекламы. Реклама, 1981, № 5

9. Стоянова Э. Текстові фактори ефективності радиорекламного впливу. Автореф. дис. на соиск. учен. ступеня. Київ,1984

10. Хаскин Д. Про тенденції розвитку радиорекламы. М., 1983

11. "Експрес сервіс", №№ за 1994, 1995 р.м.

2


 
 

Цікаве

Загрузка...