WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Маркетингові дослідження з використанням анкет (з практичною частиною) - Реферат

Маркетингові дослідження з використанням анкет (з практичною частиною) - Реферат

необхідно вибрати об'єкт дослідження, встановити обсяг вибірки, виділити генеральну сукупність. Якщо обсяг генеральної сукупності незначний, можна опитувати всі об"єкти дослідження. Але, як правило, обсяг генеральної вибірки є значним і тоді використовують різні методи випадкової і невипадкової вибірки з їх варіантами. Визначення обсягу вибірки може бути виконано експертним шляхом або на ПЕОМ з використанням математико-статистичних методів.
При визначенні методу збирання даних найбільш поширені:
ў особисте заповнення анкет респондентами в магазинах, на фірмах, у банках, на виставці, на конференції або вдома з подальшим пересиланням анкети поштою. Для вивчення динаміки попту на товари поширеноговжитку доцільно використовувати панель покупців, які у встановлені проміжки часу будуть надсилати заповнені анкети;
ў опитування поштою, особисто, в інтерв"ю, через систему комунікацій. В цих випадках дослідник заповнює анкету або таблицю аналогічно змісту.
Для оцінки якості анкети та методу збирання даних може проводитися пробне опитування. При обробці результатів пробного опитування можна визначити розмір помилки у вибірці кількості опитуваних.
2. Розробка змісту та форми анкети
2.1. Коротка характеристика предметної області
Ринок продажу фруктових соків є надто розвиненим та багато-конкурентним в Україні. Існує декілька великих виробників, які постійно ведуть боротьбу за кращу якість своєї продукції, за при-вернення переважної маси споживачів до своєї марки, а також між собою. Ця боротьба настільки сильна, що поява нових виробників
фруктових соків в Україні майже виключена. Проте за випереджаючими особистими прогнозами дослідження можна зробити висновок, що майже кожна людина, починаючи з мінімально забезпеченої, споживає фруктовий сік. Оскільки даний продукт є надто корисним та смачним для людей, тому він і має постійний попит.
2.2. Мета дослідження
Мета дослідження полягає у тому, щоб покращити якості даної продукції, виявити недоліки товару та його збуту, а також переваги якості фруктових соків, сервісу та упаковки конкурентів, проаналізувати основний сегмент збуту продукції, визначити потреби споживачів. Дане анкетування здійснюєься для визначення головних проблем пов'язаних з якимись певними недоліками діяльності виробника чи якості продукції, а також визначення найбільшого сегменту споживачів фруктового соку з метою найголовнішого сконцентрування на ньому уваги.
2.3. Анкета, яка розроблена для дослідження
Шановні Пане та Панове!
Фірма "Смак" вітає Вас зі святом до Дня перемоги та пропонує прийняти участь у анкетуванні з метою Ваших уподобань щодо фруктового соку, які б у подальшому наша фірма могла б врахувати для вдосконалення своєї продукції.
Відповідаючи на наші запитання просимо обвести кружечками відповідні номери або ж відповісти власноруч.
Заповнивши та надіславши анкету за нашою адресою кожен взамін отримує картку зі 6 % знижкою на нашу продукцію.
1. Який смак соку Вам найбільше до вподоби?
1. яблуневий
2. персиковий
3. грейпфуктовий
4. апельсиновий
5. виноградний
6. березовий
7. манговий
8. щось інше... (напишіть:......... )
2. Скільки пакетів (1 літр) в середньому Ви споживаєте на тиждень?
1. менше 1 пакета
2. 1-2 пакета
3. 2 пакета
4. 3 пакета
5. більше 3 пакетів
3. Якій марці виробника фруктових соків Ви віддаєте перевагу?
1. Sandora
2. Смак
3. Джусік
4. Галичина
5. Інші (напишіть які......................)
6. Марка не має значення
4. Ви завжди вибираєте:
1. сік із кислим смаком
2. сік зі солодким смаком
3. мультивітамін
4. не має значення
5. Чи подобається Вам сік із мякоттю фруктів?
1. так
2. ні
6. Які за розміром пакети із соком Вам зручніше споживати?
1. 0,3 літра
2. 0,5 літрів
3. до 1 літра
4. до 2 літрів
5. більше 2 літрів
6. в залежності від обставин
7. За якою ціною Ви б купували фруктові соки (скажімо 1 літр) частіше?
1. до 2 грн.
2. 2-4 грн.
3. більше 4 грн.
4. в залежності від того, на скільки я буду оцінювати в ньому потребу.
5. ціна для мене не має значення
8. В яких упаковках Ви б хотіли споживати фруктовий сік?
1. картонна
2. пакетики
3. пластмасові пляшки
4. скляна
5. головне щоб була надійна та зручна
6. мені байдуже
9. Вкажіть Ваш віковий інтервал:
1. до 16 років
2. 16-35 років
3. 36-65 років
4. більше 65 років
10. Укажіть Вашу стать:
1. чоловіча
2. жіноча
11. Скільки членів у Вашій родині?
1. одна людина
2. 2-3 людини
3. 4-6 чоловік
4. більше чоловік (вкажіть скільки:............................)
12. Як Ви оцінюєте Ваш середньомісячний сімейний бюджет?
1. до 300 грн
2. 300-500 грн
3. 500-800 грн
4. більше 800 грн
Дякуємо Вам за співробітництво!
Наша адреса: м. Київ 04013
вул. В. Васильківська 23/ кв. 2
торговий виробник-фірма "Смак".
3. Інформаційна технологія обробки даних
3.1. Характеристика методу збору даних
Опитування респондентів буде проводитися восновному у продуктових магазинах, супермаркетах, в місцях де є в продажі фрук-товий сік. У сегмент даслідження входять всі верстви населення, будь-яких вікових категорій та різним особистим фінансовим становищем
(прожитковий доход). Під час анкетування дослідник (тобто я) буду намагатися опитати всі вище перераховані категорії населення для більш точного проведення аналізу нашого дослідження.
3.2 Технологія вводу даних в електронну таблицю
Під час нашого дослідження було опитано 10 респондентів. Зайшовши в Excel я ще раз роздрукував питання анкети у горизонтальному порядку. Потім, уже під отриманою мною своєрідною "шапкою" електронної таблиці, ввів отримані результати дослідження. Для більш змістовного отримання результату, я скопіював результати опитувань респондентів ще шість разів. Таким чином отримавши поний вигляд електронної таблиці результатів опитування, я в низу її підсумувавкількість відповідей для кожного пункту.
Другим етапом моєї роботи було побудування графіків та діаграм щодо кожного запитання анкети окремо. Для цього спочатку необхідно було побудувати окремі таблиці для кожного запитання, підрахувавши загальну суму опитуваних респондентів, кількість "позитивних" чи за власним вибором голосів, а також величину частки кожного пункту відповіді у загальній її сукупності. А вкінці для можливого виявлення помилки у дослідженні та більш точного аналізу я побудував дві таблиці розподілу опитуваних за ціною фруктового соку та середньомісячним доходом родини і за кількістю споживання пакетиків соку та віком респондентів.
3.3 Складання результативних таблиць та графіків по кожному питанню
Таблиці та графіки наведені нижче:
3.4 Аналіз отриманих результатів даних для прийняття маркетингових рішень
Аналіз маркетингового дослідження є завершальним етапом опитування респондентів. Спочатку робляться висновки поетапно, а в кінці виводиться найбільш оптимальний варіант нашого дослідження. Отже, роблячи висновок по першому графіку, ми бачимо існування широкого спектру смаків споживачів. Проте, перевага все ж віддається смакам більш стандартних, зарубіжних фруктів, тобто тим, які завозяться з-за кордону у наші магазини, на розкладки і які ми не можемо вирощувати у природних умовах в нашій країні. (за вийнятком томатного соку). Найбільші смаки 30% респондентів склали грейпфрутовий сік, що дає поштовх до можливого збільшення його партії виробництва. Також слід звернути особливу увагу на персиковий, апельсиновий, томатний соки, які також користуються особливим попитом. Щодо 2-гого графіка, то він показує, що 40% опитуваних всередньому споживають 2 пакета соку на тиждень, та 30%--1-2пакета,

 
 

Цікаве

Загрузка...