WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Виставка - органічний складовий елемент комплексу маркетингу - Реферат

Виставка - органічний складовий елемент комплексу маркетингу - Реферат

підвищення кваліфікації, що проводяться в рамках виставки.
Б) Консультаційні пункти - робота фахівців на виставці, що роблять методичну і правову допомогу по специфічних питаннях галузевого ринку.
Маркетингові центри
Велику допомогу у встановленні ділових контактів роблять маркетингові й інформаційні центри, що інтегрують запити відвідувачів і учасників на різного роду продукцію і послуги.
Презентаційні заходи
А) Дні країни/області/регіону (компанії, громадської організації) - являють собою комплексні заходи, що включають протокольні заходи, семінари/симпозіуми/конференції, ділові зустрічі, презентаційну програму.
Б) Фестивалі і конкурси по тематиці виставки і по суміжних темах.
В) Тематичні екскурсії дляфахівців, учнів ВУЗів організуються організаторами виставок за попередніми заявками.
Щоб екскурсія була успішною, розробляється спеціальний "презентаційний маршрут" по виставці, що охоплює цікавлячий аспект. У штаті компанії-організатора повинний бути "екскурсовод", що володіє змістовною стороною питання. Експоненти повинні бути попереджені про прихід гостей, тоді вони зможуть підготуватися, а екскурсанти одержать сувеніри і подарунки.
Рекомендації з підготовки і проведення заходів ділової програми
Заходи ділової програми виставки вимагають окремої великої роботи з їх підготовки і проведення. Особлива увага при їхній організації необхідно приділити наступним питанням:
· правильний вибір організатора (стратегія - "підтягування" під виставку авторитетних галузевих заходів)
· створення "працюючого" робочого органа (оргкомітет, робоча група, ін.)
· розробка програми, реально відплвідної потребам ринку і цікавої фахівцям
· реклама заходу (практика показує, що недостатньо загальної реклами, необхідне цільове розсилання, телефонні дзвінки й ін. способи "персональних" запрошень)
· підготовка приміщень і устаткування (зв'язок, аудіовізуальні засоби, елементи оформлення інтер'єра)
· підготовка інформаційних матеріалів для учасників (програма, тези, інформаційні матеріали і сувенірна продукція виставки, ін.)
· забезпечення перекладу (для заходів з міжнародною участю) і стенограми
· організація реєстрації, обслуговування
· обробка підсумкових матеріалів (резолюції, тези, рекомендації).
З кожним роком у нашій країні збільшується кількість виставок, а отже, починає поліпшуватися і їхня якість. На кожній виставці організатори намагаються якось по своєму притягти відвідувачів, що приводить до створення здорової конкурентної атмосфери. У результаті підвищується загальний рівень організації і проведення такого роду заходів.
Незадовільний ступінь досягнення цілей виставочної діяльності може бути для підприємства рівносильне невдачі, однак для нього це повинно бути не приводом для розчарування, а стартовою площадкою для поглибленого вивчення причин, що її викликали, і умов.
При цьому необхідно відзначити дві з найбільш розповсюджених помилок, у які впадають багато експонентів, роблячи оцінку своєї участі у виставці, а саме:
1. Висновки робляться ними відразу ж після закриття експозиції, так що недооцінюється можливість заключення так званих післявиставкових угод, роль яких, особливо на виставках інвестиційних товарів, дуже велика.
2. Оцінка значимості виставки, у якій брали участь ці експоненти, провадиться ними вже з першої участі.
Якщо ж вибір виявився правильним і комерційна пропозиція підприємства відповідала вимогам відвідувачів, практика показує, що для досягнення відчутних і життєздатних результатів необхідно приймати участь у конкретній виставці, принаймні, протягом трьох років підряд.
Тільки тоді підприємство "увіллється" у цю сферу маркетингу, що переживає в даний час значні трансформації, зв'язані із широкомасштабним застосуванням телекомунікацій, сучасних заслбів зв'язку, Інтернету. Існує навіть припущення, що незабаром фізична присутність на виставці буде замінено "інтерактивним" присутністю. Однак прихильників, що прагнуть перетворити виставки в звичайну ділову процедуру, поки ще менше, ніж супротивників цієї точки зору, що виступають за збереження колориту виставочних заходів.
У плині століть виставки поступово трансформувалися зі сфери вузькоторгових відносин у сферу багатопланових комунікацій, що зробило їх ареною гострої конкурентної боротьби. Організація такого роду заходів припускає високий ступінь професіоналізму, вимагає своєчасного планування, наявності кваліфікованого персоналу, тісного співробітництва всіх працівників підприємства, на яких покладена спільна відповідальність за підготовку і здійснення участі підприємства на виставках.
Ці вимоги досить часто не виконуються на національних виставках, що є приводом для занепокоєння. Однак у той же час в Україні починають просліджуватися сприятливі тенденції в розвитку виставочної діяльності. У сфері вітчизняного виставочного бізнесу фахівці відзначають появу важливих тенденцій:
1) росте кількість спеціалізованих виставок у порівнянні з універсальними (відповідно, 76% і 24%), що дуже вигідно фірмам -експонентам,
2) спостерігається ріст числа українських фірм, що беруть участь у міжнародних виставках,
3) стабільно росте інтерес закордонних фірм до України.
Цей бурхливий ріст виставочної активності в даний час свідчить про прагнення підприємців відновити старі і знайти нові господарські зв'язки і поступово зайняти втрачені позиції на світових ринках.
Список використаної літератури
1. Гольман И.А. Рекламное планирование. Рекламные технологии. Организация рекламной деятельности - М., 1999.
2. Критсотакис Я.Г. Торговые ярмарки и выставки. Техника участия и коммуникации. - М., 1997.
3. Назаренко Л.Ф. Выставка как инструмент маркетинга. - М., 1997.
4. Панкратов Ф.Г., Серегина Т.К., Шахурин В.Г. Рекламная деятельность. - М., 1998.
5. Роль выставок и ярмарок в продвижении товара // Практический маркетинг. - 2001. - №4.
6. Семенцова Т. Современные технологии выставочного маркетинга // Вопросы экономики. - 2001. - №3.
7. Стрыжко А. Как добиться успеха на выставке. - СПб., 2000.
8. Щербаков А. Рекламная деятельность в России. - М., 2001.

 
 

Цікаве

Загрузка...