WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Виставка - органічний складовий елемент комплексу маркетингу - Реферат

Виставка - органічний складовий елемент комплексу маркетингу - Реферат


Реферат на тему:
Виставка - органічний складовий елемент комплексу маркетингу
Виставки - ефективний ресурс для організації і проведення соціокультурних і маркетингових досліджень, так як вони дають зацікавленим організаціям велику прикладну інформацію. Кожна виставка є своєрідним зрізом конкретної ринкової ситуації, вона дає можливість не тільки здійснювати пошук відповідних ринків, але і брати участь у виході на ці ринки за допомогою найбільш ефективних способів. Кожна виставка - важлива і, що важливо, ємна в плані матеріальних витрат частина маркетингового плану будь-якої організації, що приймає в ній участь у ролі експонента, чи відвідувача, або, тим більше, організатора.
Цінність досліджень на виставках полягає в тому, що вони:
o дають можливість одержати багатий обсяг даних швидко дешевше, ніж у звичайних умовах,
o дозволяють досягти поглибленого розуміння ринкової ситуації, не орієнтуючись на витратний і довгостроковий масовий збір даних,
o оскільки багато виставок проводяться з визначеною періодичністю і по конкретній тематиці, вони дозволяють відслідковувати динаміку різних показників, а число таків трендів може досягати значної величини;
o дослідження на виставках дозволяють визначити нові тенденції в розвитку ринку, виявити ниши, що утворилися, і зосередити увагу на вивченні тих сегментів, що представляються самими перспективними. Учасники виставки утворюють конкретне співтовариство і мають величезний обсяг найрізноманітнішої і надійної маркетингової інформації.
Виставочний ринок сформувався в динамічний, такий, що швидко розвивається, сектор економіки. Він благополучно проникнув в усі дозрілі для цього галузі економіки України, тією чи іншою мірою захопив усі регіони країни і міцно зайняв своє місце в просуванні товарів і послуг від виробника до споживача. Участь у виставках сьогодні є неодмінною складовою успіху тієї чи іншої фірми.
Для того, щоб виставки зайняли належне місце серед інструментів маркетингу, необхідний ретельний добір, вибір по регіонах і цільових групах, а внаслідок цього також добір експонатів і персоналу. У світі виставок цей принцип добору давно став визначальним. У Німеччині, країні виставок, диференціація розвита особливо сильно.
Вибір придатної виставки підготовляється вже за письмовим столом, тому в остаточному рішенні повинні бути враховані багато критеріїв, що до того потрібно системно оцінити. "Усі конкуренти тут, тому ми теж повинні бути представлені" - це спрощення в пошуках рішення, тому воно не є обгрунтованим.
Насамперед, потрібно чітко визначити мету, що фірма ставить перед собою, беручи участь у виставці. Як правило, коло таких цілей включає:
· демонстрацію продукції, представлення нових товарів (послуг);
· просування торгової марки, поліпшення іміджу фірми;
· вивчення ринків збуту, формування дилерської мережі;
· рекламу фірми;
· безпосередній збут продукції;
· вивчення продукції і стратегії конкурентів.
Сучасна виставка - багаторівневий інструмент маркетингу, площадка, де експонент може одночасно рекламувати, продавати свою продукцію і формувати образ своєї фірми. Разом з тим це клуб професіоналів, свого роду індикатор стану і перспектив розвитку галузі. Цю "професійну" складову в значній мірі формує ділова програма виставки, що включає в себе цілий спектр різнопланових заходів.
Для компаній-організаторів ділова програма виставки - інструмент "примусового" залучення цільової аудиторії.
Офіційні заходи
До офіційних, "протокольним" заходам відносяться:
церемонія відкриття/закриття виставки, прес-конференції (до деякої міри), візити офіційних осіб, офіційні прийоми /фуршети, церемонії нагородження лауреатів конкурсів і т.д.
Професійні заходи
Для професійних заходів важливо, щоб їхній зміст і спосіб проведення відповідали заявленому в назві типу. Розрізняють наступні типи заходів:
А) Конгрес - "з'їзд, збори (звичайно з питань міжнародного значення"). Має складну структуру заходів, велику географію учасників, широкий суспільний резонанс.
Б) Форум - "масові збори, з'їзд". За структурою і технологіями підготовки подібний з конгресними заходами).
В) Конференція - "великі збори, нарада представників яких-небудь держав, організацій, груп". Має більш практичний/науковий характер, більш однорідний за структурою і проблематикою. Один із традиційних типів ділових заходів на виставці.
Г) Нарада - "засідання, збори, присвячена обговоренню якого-небудь спеціального питання". Доцільно "підтягування" до виставки галузевих нарад, організація виїзних нарад на виставочній площадці. Учасники нарад одержують наочний демонстраційний матеріал у виді експонатури виставки, а учасники виставки - професійну (і часто впливову) аудиторію.
Д) Семінар - "групове заняття для спеціальної підготовки, для підвищення кваліфікації". Має практичний/методичний характер, число учасників більш обмежено. Розповсюджений тип ділового заходу на виставці.
Е) Симпозіум - "нарада, конференція по спеціальному науковому питанню". Предметом симпозіуму може стати вузькоспеціальний аспект двосторонніх відносин, економічного співробітництва й ін. Припускає професійну аудиторію.
Ж) "Круглий стіл" - обговорення, дискусія по актуальній темі/проблемі/події. Принцип організації - рівноправність учасників.
3) Засідання професійного клуба, об'єднання, союзу.
И) Спеціальні покази - використовуються для демонстрації комплексних технологічних процесів у різних галузях.
К) Спеціалізовані салони (аукціони, огляди).
Конкурсна програма
Важливою складовою виставок є конкурси, що проводяться галузевими відомствами й авторитетними організаціями.
Для проведення конкурсу формується конкурсна комісія, розробляється положення про конкурс і умови участі. Заявка на участь у конкурсі розсилається учасникам виставки разом із заявочною документацією. Особливої уваги організаторів вимагає розробка процедури добору й оцінки експонатів і питання інфраструктури (устаткування залів, протокольні питання, інформування громадськості про результати конкурсу, процедура нагородження лауреатів).
Освітні заходи
А) Тренінги - короткострокові курси

 
 

Цікаве

Загрузка...