WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Маркетингове дослідження телевізорів „Берізка” - Курсова робота

Маркетингове дослідження телевізорів „Берізка” - Курсова робота

магазинів, оптом - іншим торговельним крапкам. За останній рік імпортери почали ще активніше розвивати власний роздріб: у 2001-2002 роках нові магазини відкрили практично усі великі постачальники. Крім того, багато імпортерів намагаються об'єднати самостійні торговельні крапки під своїм ім'ям і розширити в такий спосіб власну мережу. "Вільні" магазини в Україні ще працюють, однак конкурувати з мережею великих постачальників їм стає всі тяжче. Раніш великі постачальники побутової електроніки спеціалізувалися в основному на оптовій торгівлі, однак останнім часом вони активно розвивають власний роздріб. Самостійним магазинам важко конкурувати з великими імпортерами за цінами або асортиментом. Мабуть, єдиний "козир" невеликої торговельної крапки - рівень обслуговування покупців. У цьому великі магазини нерідко програють: продавцям-консультантам не завжди вдається приділити кожному відвідувачеві досить уваги. Консультуючи його, продавець не повинний нав'язувати свою думку або умовляти зробити покупку негайно. Головне - переконати покупця прийти в магазин ще раз. Ефективність роботи продавця керівник повинний оцінювати не тільки по кількості продажів, але і по кількості постійних покупців - саме їхня наявність є запорукою успішної роботи магазина.
Тому вважаємо, що при виборі каналів збуту телевізорів "Берізка" необхідно відкривати фірмові магазини або відділи в магазинах. Саме активна підтримка продавців техніки може збільшити обсяги продажів. Крім того, у фірмових магазинах набагато зручніше проводити акції стимулювання збуту. Крім того, магазини їсти зміст відкривати не тільки в Києві, але і по всій Україні.
10. Розробка рекламної програми
Не розпещений маркетинговими стратегіями продавців вітчизняних телевізорів і не до кінця довіряють рекламі самою популярною тактикою пошуку інформації про пропозицію більшість споживачів вважає "йди і дивися". Майже 70% реальних і потенційних покупців використовують цей спосіб. При цьому 29,7% покупців не тільки дивляться, але і консультуються з продавцями магазинів. Ще 54,7% радяться з родичами і знайомими. Таким чином, у руках фірм-продавців максимум можливостей уплинути на покупця. Чого не можна сказати про виробників.
У цілому більш половини покупців (51%) у пошуках інформації звертають увагу на рекламу. (Можна відзначити, що найменший інтерес до реклами виявляє група "другої і наступні".) Найбільш популярна телевізійна реклама - 22,8% - і реклама в друкованих СМИ - 16,8%. Зовнішня реклама і реклама на транспорті привертає увагу ще 7,8% споживачів. До реклами по радіо звертаються 3,9% покупців.
До дзвоників у магазин прибігає лише 2,6% покупців - це самий непопулярний спосіб одержання інформації.
Розглянемо докладніше деякі засоби масової інформації, використовувані покупцями телевізорів при пошуку.
Розглянемо розходження в способах пошуку інформації між покупцями, що орієнтуються на різні моделі поводження.
Так, представники "першої покупки" (у порівнянні з усім масивом покупців телевізорів) більше "ходять і дивляться", звертають більше уваги на телевізійну рекламу, значно сильніше їхній інтерес до реклами зовнішньої і на транспорті. З родичами і знайомими вони радяться так само часто як і всі, зате менше спілкуються з продавцями, набагато рідше вдаються до допомоги газетної реклами.
Люди, що діють по моделі "заміна" у порівнянні з іншими більш склоні при обході магазинів спілкуватися з продавцями, вони інтенсивніше одержують інформацію від родичів і знайомих. Їх сильніше залучає реклама на телебаченні, тоді як на зовнішню і транспортну рекламу вони звертають істотно меншу увагу.
Вибір найбільш ефективних засобів повідомлення інформації до потенційних споживачів - невід'ємна частина гарної рекламної кампанії. Ефективність того або іншого СМИ в цьому змісті визначається найменшою вартістю одного рекламного контакту.
Самою пасивною групою є покупці "другої і наступні". Вони набагато сильніше інших орієнтовані на спостереження - "ходити і дивитися" предпочитают 74,7%. Вони істотно менше спілкуються з продавцями, родичами і друзями, менш схильні звертати увагу на телевізійну рекламу. Зате більш ніж будь-яка інша група довіряють інформації з газет.
Таким чином, основна увага при розробці рекламної компанії вартоприділити оформленню місць продажів /мерчендайзинг/ і консультаціям продавців у спеціалізованих магазинах. Однак коштує усі таки підтримати рекламою на транспорті, зовнішньої і рекламою в СМИ. Реклама на телебаченні, як найбільш дорога, на наш погляд, не цікава для телевізорів "Берізка".
11. Бюджет реалізації маркетингової програми
При розробці бюджету маркетингової програми телевізорів "Берізка" необхідно враховувати, що необхідно детальний підхід до планування інвестицій. При цьому дуже важливо розглянути кожну статтю витрат докладно, оскільки сама по собі, наприклад, оплата за розміщення реклами - це ще далеко не повна її вартість. Ніж чіткіше розставлені пріоритети, тим рідше інвестування в маркетинг вимагають термінового перегляду, добавок, і тем повніше здійснюється програма комунікацій.
Вітчизняний підприємець і донині має незавидне положення в порівнянні з іноземним: українці, дотримуючись закону, повинні розраховувати рекламний бюджет із прибутку, у той час як іноземці списують його на собівартість. Так своїм серед своїх приходиться платити в два рази більше. Рекламний бюджет можна формувати по одному або декільком принципам. Серед них "Відсоток від продажів", "Виходячи з цілей і задач", "Конкурентний паритет", "Усе, що тільки можна" і, нарешті, "Залишковий" принцип.
Дуже складно говорити про бюджет маркетингової програми для телевізорів "Берізка", оскільки поки в заводу "Комунар" немає конкретних планів на розвиток телевізорів і розширення ринків збуту. Але варто враховувати, що для початку потрібно розробити серйозну рекламну акцію. А до організації масштабної імиджевой рекламної кампанії варто приступати тільки тоді, коли сформована розгалужена мережа магазинів по всій Україні. До цього їсти зміст проводити тільки акції по просуванню брендов .
Список літератури
1. Ансофф И. Стратегічне керування/ Під ред. Л. И. Евенко-Пер.с англ. - М.: Економіка, 1989.
2. Аренков И. А. Маркетингові дослідження: основи теорії і методики - Спб.: Спбуэф, 1992.
3. Багиев Г.Л. Методи одержання й обробки маркетингової інформації - Спб.: Спбуэф, 1996.
4. Багиев Г. Л., Аренков И. А. Основи сучасного маркетингу: учбово-наочний посібник- Спб.: Спбуэф, 1995.
5. Багиев Г. Л., Аренков И. А. Основи маркетингових досліджень - Спб: Спбуэф,1996.
6. Долинская М. Г., Соловйов И. А. Маркетинг і конкурентноздатність промислової продукції - М.,1991.
7. Егоров А. Ю. Комплексний аналіз у системі маркетингової діяльності - М., 1994.
8. Еферин В. П., Мотин В. В. Оцінка конкурентноздатності при маркетингових дослідженнях - М., 1993.
9. Зав'ялов П. С., Демидов В. Е. Формула успіху: маркетинг - М.: Міжнародні відносини, 1991.
10. Закутина Г. П., Кедровская Л. Г., Шумів Ю. А. Інформаційне забезпечення конкурентноздатності продукції - М., 1989.
11. Ковальков Ю. А., Дмитрієв О.Н. Ефективні технології маркетингу - М.: Машинобудування, 1994.
12. Котлер Ф. Основи маркетингу - М.: Прогрес, 1990.
13. Максимова И. Оцінка конкурентноздатності промислового підприємства // Маркетинг. - 1996.

 
 

Цікаве

Загрузка...