WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Маркетингове дослідження телевізорів „Берізка” - Курсова робота

Маркетингове дослідження телевізорів „Берізка” - Курсова робота

бренд. Таким чином, можна підприємству "Комунар" запропонувати стратегію завоювання ринку по сегментах, тобто поступово завойовувати один за іншим сегменти ринку споживачів. Т.к. на сьогоднішній день українських телевізорів на ринку дуже мало, а за останні кілька років корейським виробникам удалося перепозиціювать свою техніку на українському ринку і потіснити японських і європейських виробників у сегменті недорогих телевізорів. У той же час ніша найдешевшої техніки - телевізорів за роздрібною ціною нижче $180-190 - заповнена не цілком. Тому зараз на вітчизняний ринок виводять недорогі телевізори нових торговельних марок, що найчастіше збираються в Україні з комплектуючого імпортного виробництва. Саме "Берізки" можуть з успіхом завоювати цю нішу. На українському ринку представлена велика кількість телевізорів маловідомих брендов. Більшість з них не розкручені, оскільки витрати на просування необхідно "відбивати" у ціні техніки. Але це для "Берізок" необхідно. Адже такі телевізори приблизно на 20% дешевше самих недорогих телевізорів відомих торговельних марок - а це істотно для вітчизняного споживача. Тим більше що дизайн багатьох моделей "Берізок" практично такий же, як і в телевізорів відомих брендов. Нерідко в їхньому виробництві використовуються однакові комплектуючі. Тому попит на українські телевізори буде рости за умови правильного проведення рекламної компанії. Ніша дешевої техніки за роздрібною ціною до $170 практично пустує: вітчизняних телевізорів з діагоналлю 21 дюйм на ринку практично ні, а імпортні апарати нехай незначно, але дорожче. Якщо зараз запропонувати вітчизняному споживачеві недорогий, але якісний телевізор, можна легко зайняти цілу нішу на ринку. Але "Берізкам" необхідно зробити максимальні зусилля виходу на ринок саме в 2003 році, поки є такі можливості. Тому що було прийняте рішення про висновок на український ринок телевізорів торговельної марки Saturn, що почали збирати в Україні. Оскільки раніше Saturn був представлений на вітчизняному ринку в основному малою побутовою технікою, телевізори мають потребу в масованій рекламі. Покупцеві необхідно роз'яснити, як і з чого збираються телевізори, і довести, що ми випускаємо якісний продукт. Щоб при цьому ще й удержати роздрібну ціну телевізорів на прийнятному рівні і завоювати довіра споживача, приходиться працювати з мінімальною рентабельністю. Саме тому "Комунарові" необхідно почати максимальні зусилля по просуванню телевізорів, щоб випередити конкурентів.
7. Дослідження кон'юнктури ринку
Для того, щоб провести дослідження кон'юнктури ринку ми вирішили довідатися в споживачів, який телевізор вони хотіли б купити, тобто "ідеальний телевізор". Виробником телевізорів №1 у світі 44,1% покупців, що відповіли, визнали SONY. На другому місці з великим відривом знаходиться марка Panasonic (27,5%), а на третьому - Samsung (10%).
Рис.6. Розподіл марок телевізорів з погляду представлення про "ідеальний" телевізорі
Як видно з діаграми вітчизняних телевізорів тут немає.
Говорячи про кон'юнктуру ринку, слід зазначити, що
попит не буде сильно відрізнятися від сформованих у 2002 році. Такий висновок дозволяє зробити значний відсоток родин, що збираються купити телевізор (більш 7%).
Якщо аналізувати структуру покупок, то для 50% родин, що здобували телевізори, ці апарати є або "першим телевізором", або - другим, третім і т.д. до уже наявному. Цей сегмент ринку не перетерпить значних змін.
Більш цікаві перспективи сегмента покупців, що здобувають телевізори як заміну застарілих апаратів (інші 50% покупців). Звичайно як застарілі моделі виступають вітчизняні телевізори. Як виявив опитування населення 51% українських родин мають у якості єдиного імпортний телевізор (ще 15% мають такий телевізор у якості другого при наявності вітчизняного). Таким чином, якщо врахувати, що по моделі "заміна" щорічно здобувається близько 14 тис. телевізорів, при збереженні обсягів продажів, що склалися в 2002 році, щоб змінити парк імпортної апаратури буде потрібно не менш 6 років. Тут важливо відзначити, що частка "замін" у всій масі покупок буде плавно знижуватися, відповідно будуть мінятися і переваги покупців.
8. Вибір стратегії ціноутворення
Природно, що на динаміку попиту будуть робити і такі фактори, як доходи населення, затримки виплат заробітної плати, а також фактори, зв'язані з митним регулюванням. Якщо з доходами населення в 2003 році не очікується істотних змін, то політичні фактори практично не піддаються прогнозуванню.
Що зумів організувати торгівлю в кредит одержав би непогану добавку до своєї частки ринку. Особливо якщо враховувати, що основні споживачі - люди з доходом середнім і нижче середнього.
Помітимо, що більш половиниопитаних жителів міста Києва відмовляються від покупки телевізора, відео, музичного центра через відсутність грошей (а не відсутності потреби). Які вибрали альтернативу "зараз немає засобів" було запропоноване питання про покупку в кредит. З них 23,1% подумали б над таким варіантом, а 10,1% точно купили б. Такі родини складають майже п'яту частину населення.
Після проведення аналіз вартість телевізорів, що купуються, стало зрозуміло, що основна маса покупок сконцентрована в групі 150-300 доларів США придбання "першої покупки". У цьому діапазоні знаходиться 76% покупок цієї групи. Група, що діє по моделі "заміна" також досить концентрована, але діапазон ледве зміщений убік збільшення суми: у межах 280-350 доларів США знаходиться 66,3% покупок. Найбільш різноманітні за ціною придбання здійснюються групою "другої і наступні": самим концентрованим діапазоном є від 150 до 300 доларів США, у якому зосереджена 61,3%. Найбільш дорогі телевізори купувалися в якості "другого і наступних".
Більшість покупців орієнтується все-таки на оптимальне співвідношення ціни і якості. При цьому, у покупців немає відчуття, що через фінансові обмеження вони змушені здобувати зовсім не той товар, що їм би хотілося. Так, на питання " чи задоволені Ви покупкою, чи виправдала вона чекання?" 75,5% покупців, що відбулися, відповіли "так, цілком", а ще 18,4% дали відповідь "скоріше так". Хоча і найшлося по 3,1% альтернативи, що вибрала, "не цілком" і "ні", це дуже незначна частка.
Найбільш висока частка цілком удоволених покупців (83,6%) серед тих, хто купував "другий і наступні". Найменш задоволені покупці першого телевізора.
І ще кілька зауважень про ціну. Якщо порівняти розподіл реальних і потенційних покупців у залежності від реальної і планованої ціни, то видно, що дійсність трохи "дорожче" планів. Утім, це може бути в першу чергу зв'язане з тим, що потенційний покупець ще не вивчив поточних цін і має про них лише загальне представлення. З іншого боку, мистецтво продавця в тім і полягає, щоб переконати покупця в необхідності і бажаності для нього зробити більш дорогу покупку.
Таким чином, як ми уже визначилися, цінова ніша телевізорів "Берізок" це невисока вартість, таким чином, необхідно враховувати інтереси всіх трьох виділених груп споживачів і вважаємо, що доцільно продавати телевізори в кредит.
9. Формування каналів збуту і
системи руху товарів ТЙ ОГЛЯД
Говорячи про канали збуту необхідно відзначити, що побутову електроніку в цілому і телевізори, зокрема, в Україну поставляють 10-12 великих імпортерів. Постачальники реалізують побутову електроніку вроздріб через мережу власних

 
 

Цікаве

Загрузка...