WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Маркетингове дослідження телевізорів „Берізка” - Курсова робота

Маркетингове дослідження телевізорів „Берізка” - Курсова робота

Однак найчастіше жінки цієї категорії є що служать, домогосподарками і пенсіонерками.
У маркетингових дослідженнях прийнято виділяти ряд стадій у житті дорослої людини, для кожної з яких існують характерні способи заробляння грошей і споживання. Найбільш повної є класифікація Уэллса і Губера (Wells and Gubar, 1966) складається з 9 стадій:
1. Молоді самотні люди, що живуть окремо від батьків.
2. Молодята без дітей.
3. Повне гніздо 1: молодшій дитині немає шести років.
4. Повне гніздо 2: молодшій дитині шість років або більше.
5. Повне гніздо 3: подружні пари старше з дітьми, що залежать від них.
6. Порожнє гніздо 1: літні подружні пари, дітей у будинку ні, хоча б один з чоловіка і жінки працює.
7. Порожнє гніздо 2: літні подружні пари, пенсіонери, дітей у будинку немає.
8. Самотній удівець (удова), працює.
9. Самотній удівець (удова), на пенсії.
На нашу думку, у цю типологію можна додати матерів (батьків)-одинаків, а також "радянську" родину. Під "радянською" родиною ми розуміємо таку ситуацію, коли через житлові проблеми в одній квартирі змушені проживати і спільно господарювати у великій кількості найрізноманітніші і різновікові родичі.
Західні дослідження показують, що люди в стадії 3 є типовими покупцями своїх перших квартир і всіх інших товарів для домашнього господарства, а також предметів тривалого користування. Наше дослідження також підтверджує, що більш 53% покупок телевізорів здійснюється родинами, що знаходяться на стадії "повного гнізда" (1, 2, 3). Але в нашої, вітчизняної ситуації є і відмінності. А саме тенденція до заміни старих вітчизняних телевізорів імпортними.
У цілому, взаємозв'язок між моделями поводження і стадіями життєвого циклу родини виглядає в такий спосіб.
Майже п'яту частину "перших покупок" роблять молодята без дітей. Ледве менш половини приходиться на "повне гніздо". Третина, що залишилася, розподіляється між "порожнім гніздом" і молоддю з "радянських" родин.
Половина покупок "другого і наступних" здійснюється родинами, що знаходяться на стадії "повне гніздо". Родини в стадії "порожнє гніздо" здобувають більш 27% телевізорів цього типу. Ще близько 13% приходиться на "радянські" родини.
Більш 6% "замін" здійснюють молоді одинаки і молодята без дітей. Це легко порозумівається традиційним "доданим" у виді старого вітчизняного телевізора. 55% замін приходиться на "повне гніздо". П'ята частина покупок цього типу робиться родинами на стадії "порожнє гніздо". Більш 8,5% здійснюється літніми одинаками.
5. Позиціювання товару на ринку
За результатами дослідження найбільш популярними серед покупців телевізорів у 2002 р. стали імпортні телевізори компаній Panasonic, Samsung і Sony. Український покупець віддає перевагу імпортній побутовій техніці. Проте, на сьогодні співвідношення покупки імпортної і вітчизняної продукції наступне (у грошовому вираженні): імпортна побутова техніка - 75%, вітчизняна - 25%.
За підсумками 2001-2002 р. в Україні було продано 4 млн. телевізорів. З них закордонні марки складають майже 3 млн. (73,75%). Українські телевізори без обліку продукції з країн СНД було продано 550 тис., або 13,75% від загального числа продажів. В останні 2-3 року вітчизняна телевізійна промисловість починає свій ріст. Але з 7-10 марок вітчизняних телевізорів, що з'явилися після 1998 р., "на плаву" залишилися одиниці. Сьогодні російські бренди представлені на ринку в основному "Rainford", "Берізка". Але серйозної конкуренції імпортним телевізорам вони поки не представляють. Телевізори вітчизняні залишаються "на плаву", оскільки вони дешевше іноземних конкурентів. Однак різниця не велика, тому що 80% комплектуючих імпортується. У результаті телевізори "Берізка" коштують усього на 15-20% дешевше іноземних. Це значить, що покупці повинні бути упевнені, що вони купують продукцію відповідної якості.
До подиву тих, хто коли-небудь, користувався цією маркою, новий "Берізка" виглядає зовсім по-новому. Цього року на прилавках уперше з'явиться срібна модель із плоским екраном. Це, звичайно, не змусить багатих покупців відірватися від своїх настінних плазменних екранів. Однак він, безсумнівно, становить інтерес для родин, що не "потягнуть" покупку середнього Sony.
Переваги "Берізок" полягає в тому, що виробники вирішили максимально адаптувати технікові саме до українських реалій. Кількість вироблених телевізорів стрімко росте.
Як бачимо, найбільш популярними в нашій країні залишаються все-таки закордонні марки. При тім, українські виробники прагнуть зробити все можливе, щоб популярність вітчизняних марок зростала серед споживачів. І насамперед за рахунок якості і цінової політики. Незважаючи на те, що за 2001-2002 р. ціни на вітчизняні телевізори виросли в середньому на 8%, українським виробникам вдається удержати ціну на 10-15% нижче іноземних аналогів. Показово, що в регіонах, де рівень доходів населення нижче, ніж у столиці, частка продажів українських марок на 40% вище, ніж у Києві й в інших містах. Покупцями вітчизняної техніки є в основному українці із середнім рівнем доходу середнім і нижчесереднього. Це, як правило, службовці і члени їхніх родин у віці 35-50 років і пенсіонери, орієнтовані на покупку функціональної надійної побутової техніки за оптимальною ціною, що не прагнуть до придбання "розкручених" закордонних брендів.
Особливо процвітали вітчизняні компанії в сегменті порівняно недорогих (менш 300 доларів) телевізорів, причому найбільш популярними залишаються моделі з класичною діагоналлю - 14, 20 і 21 дюйм. Передбачається, що частка вітчизняних телевізорів у 2003 р. досягне 25% від загального числа продажів.
Тенденції розвитку вітчизняного виробництва такі: стійка цінова політика, збільшення обсягів і випуск моделей із плоским екраном, розширення споживчих функцій телевізорів, орієнтація на ексклюзивність дизайну корпусів, надання гарантійного і сервісного обслуговування. Якщо ці плани будуть здійснені, то й у сьогоднішніх умовах виробництво може успішно розвивати конкуренцію на українському ринку.
6. Розробка маркетингової стратегії
Після проведеного аналізу необхідно відзначити, що більшість покупців телевізорів не купують українські телевізори саме тому, що вони нічого про них не знають, тобто на сьогоднішній день не існує чіткого маркетингового плану по виходу телевізорів "Берізка" на український ринок. Це хвороба всіх старих підприємств, що звикли у свій час віддавати товар на торговельні бази. А зараз треба учитися торгувати самим. Саме тому необхідно розробляти маркетингову стратегію. По технічних характеристиках телевізори "Берізка" не уступають закордонним аналогам. На жаль, з погляду споживача, усе рівно краще переплатити, але купити визнану марку, а не "Берізку". Підсвідомо ж усе рівно сидить, що якість не те. Саме тому при розробці маркетингової стратегії "Комунар" повинний переконливо показати переваги телевізорів "Берізка". По всіх основних параметрах українські телевізори впритул наблизилися до західних зразків. Вона дешевше при покупці - раз, і дешевше в ремонті - два. За період роботи підприємства "Берізок" випущено 7 млн. штук. І є багато випадків, коли телевізори працюють по 20-30 років. Для тих, хто це знає, нова торговельна марка не потрібна. Якщо орієнтуватися на молодих споживачів, що звикли, що імпортна техніка краще, те потрібно змінювати

 
 

Цікаве

Загрузка...