WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Маркетингове дослідження телевізорів „Берізка” - Курсова робота

Маркетингове дослідження телевізорів „Берізка” - Курсова робота

продемонстрував точну передачу кольору і гарний баланс білого кольору.
Система корекції чіткості створює реалістичне зображення з високою детальністю промальовування дрібних предметів. Силуети і фігури мають різкі границі, що створює відчуття глибини.
Якість звучання: два динаміки на передній панелі забезпечують рівний звук без провалу в області низьких частот.
Акустична система, у цілому, забезпечує якісний супровід телепередач.
Сервісні можливості: телевізор має декодер телетексту, годинник, набір таймерів, у тому числі таймер переключення каналів.
При настроюванні можливий як ручний, так і автоматичний пошук каналів.
Пульт дистанційного керування зручно лягає в руку і простий у звертанні.
3. Визначення місткості ринку
Для визначення місткості ринку були проведені дослідження й обсяг продажів за 1 квартал 2002 року - $25-30 млн. (у роздрібних цінах). Основна структура продажів - телевізори з екраном 14 дюймів - 6-7%, 20 дюймів - 20-22%, 21 дюйм - 53-55%, 25 дюймів - 2-4%, 29 дюймів - 8-10%, інші - 2-3% (у грошовому вираженні).
Кількість фірм, що роблять і збирають в Україні телевізори, збільшується. Крім складальних підприємств декількох імпортерів, харківського "Комунара", дніпропетровської компанії Rainford на початку 2002 року в Києві почата зборка телевізорів Saturn на АТ "Завод радіоапаратури". Збирач - компанія "АВ Електронік". Факт досить примітний: до цього моменту більшість українських збирачів воліло триматися в тіні, а сам процес здійснювався переважно в регіонах. Вихід збирачів "у світло" означає одне: у вітчизняних телевізійних заводів залишається останній шанс реанімувати виробництво. Інакше імпортери остаточно витиснуть виробників з українського ринку. Тим більше що багато складальних підприємств уже всерйоз задумуються про виробництво деяких комплектуючих для телевізорів в Україні. Поки мова йде головним чином про випуск корпусів, однак у найближчому майбутньому фірми мають намір робити і більш складні комплектуючі.
Примітно, що якщо раніше багато імпортерів збирали в Україні лише телевізори з діагоналлю 20-25 див. (збирачі не хотіли зв'язуватися зі складною технікою), те тепер багато підприємств-виробників і збирачі збирають апарати з 34-дюймовим екраном. Як відзначалося в попередній главі "Комунар" теж не виключення. Наприкінці 2001 року продавці побутової техніки прогнозували ріст продажів дорогою аудио-, відеоапаратури. Фірми заявляли, що в Україні почалася "друга хвиля" заміни телевізорів, куплених вітчизняними споживачами 4-5 років тому. Столичні торговці спішно збільшували пропозицію більш дорогих і "навернених" апаратів. Однак у 2002 і на початку 2003 року деякі компанії всерйоз зацікавилися сегментом найдешевших телевізорів - за ціною до $170-180 . Імпортери думають, що ця ніша залишилася без належної уваги корейських виробників - Samsung і LG, яким за останні пару років удалося зміцнити свої позиції в сегменті дорогих і складних апаратів. Представництва затверджують, що про масову продукцію вони не забувають . Проте деякі компанії переконані, що ніша найдешевших телевізорів зараз не заповнена. Тому говорячи про місткість ринку для телевізорів "Берізка" слід зазначити, що перспективи дуже привабливі, саме тому, що телевізори разючіше дешевше імпортних. Але це не означає, що дорогі телевізори утрачають свою привабливість для торговців. Навпроти - деякі компанії всіляко намагаються умовити покупця придбати дорогий апарат. Наприклад, знижують ціни на системи домашнього кінотеатру. Суть у тім, що покупцеві дешевого домашнього кінотеатру потім приходиться здобувати дорогий телевізор. Таким чином, на сьогоднішній день для ринку України характерні наступні тенденції:
" збільшується обсяг продажів;
" підсилюється конкуренція в сегменті найдешевших телевізорів за роздрібною ціною до $160-170;
" збільшується кількість збирачів і обсяги крупноузловой зборки телевізорів в Україні;
" складальні фірми переходять до зборки більш складних моделей і налагоджують виробництво деяких комплектуючих в Україні.
За твердженням продавців, за січень - березень 2002 року в Україні було продано 110-130 тис. телевізорів на $25-30 млн., що на 10-15% більше, ніж за аналогічний період 2001 року. Видимо, тому, що в нинішньому році не було традиційного для ринку аудио-, відеотехніки січневого спаду продажів. Як і раніше, більше половини виторгу торговцям забезпечили телевізори з екраном 21 дюйм: у I кварталі 2002 року в Україні продано 60-70 тис. таких апаратів на $15-16 млн. Імпортери думають, що, як і раніше, офіційно в країну ввозиться не більш 30% телевізорів. Ще 50-55% попадає в Україну у виді комплектуючих, а 15-20% - контрабандними шляхами.
На основі проведеного аналізу можна сказати, що в 2003 році продажу телевізорів в Україні виростуть на 20-25% виходить з того, що в нинішньому році продовжиться заміна апаратів, куплених вітчизняними споживачами п'ять-шість років тому і більш. Імовірно, збільшиться конкуренція в сегменті найдешевших телевізорів за ціною до $170-180. Швидше за все, у цьому сегменті з'являться нові бренди. Не виключено, що збільшиться кількість складальних підприємств. Деякі торговці думають, що українським ринком можуть зацікавитися російські збирачі телеапаратури.
4. Сегментація ринку
Розглянемо як нинішній ринок м. Києва розподілений між різними марками телевізорів. Дані дослідження свідчать про те, що зараз у Києві можна купити телевізори більш 25 торговельних марок, в основному закордонного виробництва. При цьому, більш половини ринку захоплено лише трьома марками - Panasonic, Samsung, Sony. З обліком ще трьох марок - LG, JVC і Sharp - поділеними є більш 70%. На частку усіх вітчизняних марок приходиться лише 6% ринку Києва.
Рис.1. Розподіл марок телевізорів по частоті покупок за 2001 рік
Якщо з цими даними порівняти відповіді потенційних київських покупців про те, телевізори яких марок вони збираються купувати, товидно, що половина ринку поділена жорстко - частки трьох лідерів практично не міняються. Для всіх інших марок резерви маються лише в 23% сегменті тих, хто на цій стадії ще не визначився у своєму виборі.
Рис.2. Плановані покупки телевізорів у 2002-2003 р. по марках телевізорів
Рис.3. Розподіл куплених телевізорів по розмірі діагоналей
Розподіл куплених телевізорів по розмірі діагоналі показує, що найбільш популярними є моделі розміром 51-55 див. У сукупності з двома прилягаючими сегментами 34-37 див і 59-63 див це дає 96% ринку.
Таким чином, для того, щоб вийти на ринок України і завоювати свої позиції телевізорам "Берізка" необхідно по-перше, не уступати по якості закордонним, по-друге, бути на порядок нижче за ціною, по-третє, переконати споживача в довговічності, зручностях і перевагах покупки саме вітчизняних телевізорів.
Провівши дослідження груп споживачів телевізорів можна сказати, що з класичної маркетингової точки зору, купуючи будь-який товар, людина проходить через кілька стадій: усвідомлення потреби, пошуку інформації, порівняння варіантів, рішення про покупку, поводження після покупки.
Можна помітити, що покупці телевізорів мають різні потреби. Так, покупці першого в родині телевізора задовольняють потреба в одержанні ділової і розважальної інформації в аудіовізуальній формі. Покупці другого і

 
 

Цікаве

Загрузка...