WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Розробка комплексові маркетингової діяльності компанії «ARIAGEL» (виробництво кондиціонерів) - Курсова робота

Розробка комплексові маркетингової діяльності компанії «ARIAGEL» (виробництво кондиціонерів) - Курсова робота

більш сучасних і, природно, дорогих систем кондиціонування. Вважаємо, що для виходуна українських ринок досліджуваної компанії варто вибрати стратегію "прориву на ринок". На першому етапі виходу на ринок варто установити занижену ціну, щоб залучити споживачів, а після цього можна говорити про підвищення ціни, за умови задоволення потреб споживачів. Т.к. основним сегментом був обраний ринок підприємств, то слід зазначити, що цінова політика різних компаній га українському ринку дуже індивідуальна і залежить від складності об'єкта, що оснащується, вимог пропонованих замовником.
За експертними оцінками, на устаткування для систем промислового і напівпромислового кондиціонування приходиться 7% українського ринку кондиціонерів в абсолютному вирахуванні і 10-15% - у вартісному. У 2001 році продажу промислових систем збільшилися на 10-15% у порівнянні з 2000 роком і склали $5-7 млн. За твердженням операторів, ринок промислових систем кондиціонування хоча і росте набагато більш повільними темпами, ніж ринок побутових кондиціонерів (у цьому секторі ріст складає до 25%), але його ріст більш передбачуваний. У зв'язку з чим деякі фахівці припускають, що така динаміка розвитку ринку збережеться й у найближчі два-три роки. Однак збільшення обсягу ринку експерти не зв'язують зі збільшенням чисельності об'єктів, що обслуговуються, або компаній, що є присутнім на ринку. На їхню думку, ринок буде рости за рахунок упровадження більш сучасних і більш дорогих систем кондиціонування. Пік продажів промислових кондиціонерів на українському ринку ще перед, вважають експерти, тому що ще не всі споживачі оцінили переваги центральних промислових систем і далеко не всі організації готові за них заплатити.
5. Конкурентоспроможність підприємства "ARIAGEL" /SWOT-аналіз/.
Як відомо SWOT-аналіз - це аналіз слабких та сильних сторін діяльності підприємства, тому було проаналізовано внутрішні та зовнішні фактори сторони підприємства, яку виробляє кондиціонери "ARIAGEL". Т.к. кондиціонери компанії ARIAGEL не продавалися ще на українському ринку, то вважаємо за доцільне формувати дилерську мережу. Може бути запропоноване дилерське співробітництво фірмам-продавцям кліматичного устаткування.
Але за умови невідомості фірми-виробника на ринку України кондиціонери компанії "ARIAGEL " поки не можуть конкурувати з іншими фірмами - постачальниками, що мають дилерів, і не може створити повноцінну дилерську мережу.
Італійська компанія "ARIAGEL" не була раніше представлена і не мала реальних продажів на українському ринку. Отже, компанія "ARIAGEL"поки не може конкурувати з іншими фірмами виробниками, що торгують кондиционерним устаткуванням в Україні. Продукція італійської компанії "ARIAGEL" по потужності, технічним характеристикам і ціні не уступає французьким, японським і американським виробникам. Отже: продукція компанії "ARIAGEL" цілком конкурентноздатна і при визначеній інформаційній підтримці може продаватися на рівні найближчих конкурентів від виробників різних країн.
6. Прогнозування.
Для дослідження прогнозування на ринке кондиціонерів України не обхідне брати до уваги, що в 2002 році продажу кондиціонерів зросли на 28%. У поточному році очікується не менший ріст, якщо тільки літо не виявиться винятково прохолодним. Кондиціонери для житла купують поки нечасто, але в цьому сегменті ріст продажів буде стрибкоподібним . Інтенсивно розвивається сегмент супутніх товарів: монтажної арматури, трубопроводів і ін. Зі збільшенням частки власних офісів у порівнянні з орендованими будуть рости продажу більш дорогих і економічних канальних кондиційних систем. Кондиціонер - товар специфічний, будучи, у залежності від місця використання, як побутовою технікою, так і виробничим устаткуванням. До того ж, на відміну від побутових холодильників, аудио- або відеотехніки, кондиціонер мало продати, його ще потрібно установити (змонтувати), а потім забезпечувати стабільну сервісну підтримку. По складності монтажу і приведення в робочий стан кондиціонер обходиться дорожче, ніж установка пральної машини або газової плити. Послуги монтажу в Україні, як правило, пропонують самі продавці, однак не виключене залучення на умовах субпідряду або партнерства спеціалізованих сервісних компаній.
Вартість монтажу сплит-системы силами спеціалізованої компанії звичайно складає $100-150, однак у випадку установки мультисплитной системи (один агрегат на кілька приміщень) цей показник може зрости в півтора разу. Монтаж силами торговельної компанії, особливо в невеликих містах України, обходиться дешевше: $70-100. Отже, у цілому вартість монтажу дорогих систем додає до ціни кондиціонера 10-15% (рідко 20%), якщо він відноситься до вищого (елітної) цінової категорії, або 25-40%, якщо до середн і нижчій.
Канальна (убудована) система великої потужності (більш 17 кіловат) і її монтаж значно (на 50-100%) дорожче начіпного "сплита". Разом з тим, на думку операторів ринку, різниця в ціні завдяки більш ощадливим експлуатаційним показникам зводиться до нуля протягом 2-3 років. Надалі зміст убудованої системи з централізованим контролем (витрати на електроенергію і сервісну підтримку) будуть обходитися набагато дешевше в порівнянні з "сплитом". А повний термін експлуатації великих систем, за словами виробників, складає 10-15 років.
Після чого може знадобитися заміна агрегатів. Така ж закономірність спостерігається і для "сплитов". Більш дорогі моделі вигідно відрізняються від дешевих аналогічної потужності за такими показниками, як економічність і эргономичность. Т.е. довше служать, рідше мають потребу в поточному (профілактичному) ремонті; менше споживають електроенергії і тихіше працюють.
Трубопроводи, вентилі, розподільники й інша арматура, газ-холодоагент і видаткові (ізоляційні) матеріали користуються на ринку величезним попитом. Причому основний обсяг збуту забезпечують постійні продавці і монтажники кондиціонерів, і тільки до 10% - дрібні компанії, що працюють посезонно.
Оператори українського ринку визнають: основним фактором, що впливає на рішення масового споживача, залишається відпускна ціна кондиціонера. Тому конкурентна боротьба приводить до мінімізації цін на всіх ланках: імпортер (дистрибьютор) - дилер - роздрібний продавець. Компенсувати маленьку торговельну націнку дозволяють послуги сервісу. Отже, мережа реалізації у великих трейдеров одночасно є мережею сервісної підтримки. (До речі, такий підхід спостерігається на ринку торговельного і промислового устаткування і звичайно відсутній на ринку аудио-, відео- і кухонної техніки.)
Звідси одне з основних вимог, висунутих великими трейдерами (офіційними імпортерами і партнерами виробників) до оптових і роздрібних партнерів, - досвід роботи із системами кондиціонування і наявність технічних фахівців. При необхідності трейдеры проводять навчання серед персоналу українських партнерів і звичайно обов'язково проводять кваліфікаційні іспити. Ще одною причиною

 
 

Цікаве

Загрузка...