WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Розробка комплексові маркетингової діяльності компанії «ARIAGEL» (виробництво кондиціонерів) - Курсова робота

Розробка комплексові маркетингової діяльності компанії «ARIAGEL» (виробництво кондиціонерів) - Курсова робота

перевищують сплитовой. А тому потенціалдля росту продажів серйозного устаткування в Україні величезний. Причому аналіз ситуації сформованої в Європейських странах показує, що чим вище рівень розвитку промисловості, тим більше ринок систем центрального кондиціонування.
Тому почався в нашій країні зростання промислового виробництва виглядає для цього ринку досить і досить обнадеживающе. Країни Балтії і Росія, що трохи випередили нас в економічному розвитку, служать у цьому плані гарним орієнтиром. У Латвії, Литві й Естонії ринки центральних систем кондиціонування в кілька разів перевищують сплитовой .
Якщо темпи економічного росту не сповільняться, український ринок систем центрального кондиціонування буде рости на 25-35% у рік. У цьому випадку через 5-8 років по обсягах продажів він наздожене ринок побутових і напівпромислових кондиціонерів. Цьому сприяє і ще одна дуже важлива тенденція.
Якщо три-чотири року тому назад у регіонах практично не було фірм, здатних грамотно спроектувати, установити й обслуговувати складну техніку, то тепер ситуація швидко міняється в кращу сторону. Конкуренція в сегменті побутових кондиціонерів росте, прибутковість цього бізнесу падає, а тому найбільш серйозні регіональні компанії починають шукати нові ніші. У більшості випадків вони приходять до необхідності роботи з більш складною технікою, такий як вентиляційне устаткування і центральні системи кондиціонування. А кваліфікована пропозиція в підсумку породжує і попит.
Взрослеет і замовник. Тепер він уже рідко погоджується спотворювати фасад будинку десятками сплит-систем. Саме тому продажу центральних систем кондиціонування повітря в 2000 році виросли більш ніж на 30%. І якби приплив інвестицій у реальний сектор української економіки був більш відчутним, темпи розвитку могли бути набагато вище. У всякому разі, практично усі виробництва, побудовані на території України західними компаніями, кондиционировани. І це не тільки данина моді. Визначені температурно-влажностные умови, чистота, рухливість і газовий склад повітря часто необхідні з технологічних розумінь. У багатьох інших випадках, наприклад, у металургії, або на зборці годин кондиціонування допомагає збільшити продуктивність праці й істотно знизити відсоток браку.
Тому українському ринкові систем центрального кондиціонування повітря можна пророчити гарну динаміку, а його обсяг у доступному для огляду майбутньому може вирости в 5 і більш раз. Принаймні, тенденції говорять саме про це.
4. Дослідження конкурентів.
4.1.Ринок.
4.2.Товар.
4.3.Ціноутворення
4.4. Просування товарові
Хоча фахівці припускають збільшення обсягів продажу практично у всіх секторах ринку, конкуренція між продавцями на ринку кондиціонерів досить тверда. Не дивно - сьогодні тільки на ринку побутових сплит-систем діє біля двадцяти могутніх світових виробників. Але їхнє місце на вітчизняному ринку зовсім не залежить від позицій марки у світі - наприклад, найбільш популярні у світі Toshiba, Hitachi, Airwell в Україні поки плетуться в хвості, а новачки на цьому ринку корейські Samsung і LG - серед лідерів. Оскільки успіх кожної марки кондиціонерів у нашій країні більше всього залежить не від досконалості техніки, а від дій продавця, українські компанії незабаром будуть створювати і просувати свої торговельні марки кондиціонерів.
Тому при виборі стратегії виходу на ринок вважаємо найбільш доцільну стратегію стимулюючого маркетингу. Т.к. досліджувані кондиціонери ще не виходили на ринок України, тому важливим є сформувати попит і показати потенційним клієнтам переваги покупки кондиціонерів компанії "ARIAGEL". Дослідження ринку показує попит, що збільшується, і припускає збільшення продажів кондиціонерів в України. У такий спосіб перспективи є, але дуже важливе створення образа узнаваемости товару. Усе кліматичне устаткування, а саме: кондиціонери різних типів, повітряні завіси, обігрівачі, осушувачі, очисники, увлажнители повітря, вентилятори, фэн-койлы й ін., - покликані створювати оптимальні кліматичні умови.
Спад і підйом продажів даного товару, як і будь-якого іншого, обумовлений попитом. Попит на кліматичне устаткування міняється і залежить від наступних факторів:
1. Сезон. Час року.
2. Погодні умови.
3. Клімат конкретного приміщення.
4. Архітектурний проект, що припускає додаткове устаткування для вентиляції і кондиціонування приміщення.
Кожне з умов здатна стимулювати постійний попит на кліматичне устаткування.
Саме тому вважаємо застосування стратегії стимулюючого маркетингу найбільш виправданої для виходу компанії на ринок України.
Провівши дослідження попиту та пропозицій на кондиціонери на українському ринку можна зробити висновок, що структура споживання кондиціонерів в Україні цілком залежить від ціни: сьогодні найбільші обсяги продажу - у недорогих корейських систем. Багато японських, європейських, ізраїльських, американських і китайських систем займають незначну частину ринку. Таким чином, у досліджуваних нами кондиціонерів компанії "ARIAGEL" можуть виникнути досить серйозні проблеми при виході на ринок. Більшість експертів прогнозують зміна існуючого домінування на вітчизняному ринку корейської техніки.
За словами Олександра Постоюка, начальника відділу продажів компанії "Отус", "оскільки для українських споживачів вирішальним фактором при виборі кондиціонера є ціна, подальше її зниження на цю техніку зможе забезпечити тільки китайська техніка, і найближчим часом варто очікувати значне її поширення".
Причому необов'язково китайські кондиціонери будуть продавати під новими торговельними марками - більшість відомих японських, європейських і американських виробників уже давно розмістили частина своїх потужностей у Китаєві й інших країнах південно-східної Азії.
Таким чином, попит на ринку на кондиціонери є, але він в основному спрямований на недорогі кондиціонери, тобто споживачі фізичні особи навряд чи будуть основними покупцями досліджуваних кондиціонерів. Але в той же час, необхідно враховувати, що хоча в цьому сезоні популярними ще будуть дешеві корейські марки кондиціонерів, згодом вони самі себе "з'їдять", як це відбулося з дешевими японськими марками, наприклад, Funai - сьогодні ними вже майже ніхто не торгує.
5. Адже продаж дешевих моделей не припускає довгого життя для компанії - на дешевій техніці неможливо поставити достатню маржу, а отже, не вистачає грошей на зміст професійної команди і на розвиток компанії.
Т.к. при аналізі в попередніх главах неодноразово підкреслювалося, що основним фактором, що впливає на ухвалення рішення споживачем про покупку товару є його вартість, то стратегія ціноутворення дуже важлива при виході на ринок. Фахівці вважають, що досить перспективний ринок промислового кондиціонування буде розвиватися не за рахунок росту кількості клієнтів або компаній, що є присутнім на ринку. На їхню думку, імпульсом для його розвитку стане впровадження

 
 

Цікаве

Загрузка...