WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Розробка комплексові маркетингової діяльності компанії «ARIAGEL» (виробництво кондиціонерів) - Курсова робота

Розробка комплексові маркетингової діяльності компанії «ARIAGEL» (виробництво кондиціонерів) - Курсова робота

дорогих кондиціонерів. Проводячи аналіз ринку кондиціонерів Києва і Київської області необхідно відзначити, що на ринку домінують спліт-системи корейських торговельних марок.
У продажі домінують начіпні спліт-системы. По-перше, "сплити" прості в монтажі і них під час переїзду можна абсолютно безболісно демонтувати і забрати із собою. По-друге, значна частина сплитов (холодовою потужністю більш 5 кіловатів) може обслуговувати як невеликий офіс, так і квартиру. Кондиціонери з канальної (убудованої) системою воздуховодов (або ж напівпромислові) відрізняються високою потужністю і стаціонарністю, отже, користуються попитом порівняно невеликої аудиторії забезпечених громадян і великих корпорацій, а також інших осіб, що можуть собі дозволити будівництво або капітальний ремонт будинків (офісів). Український ринок таких систем, відповідно до розрахунків фахівців, по обсязі в грошовому вираженні в 5-6 разів уступає ринкові начіпних і віконних кондиціонерів. Мобільні (пересувні) кондиціонери займають на ринку частку менш 1%.
Найбільш чіткий поділ за рівнем цін на українському ринку відбулося саме в сегменті сплит-систем. Тут елітними є японські марки: Daikin, Mitsubishi, Toshiba, Нitachi. Американські, такі як York або Rheem, і французькі Airwell у класі убудованого кліматичного устаткування теж вважаються елітними, хоча їх "сплит" дешевше - не більше 80% ціни аналогічних японських. Середній ціновий рівень пропонують ізраїльські виробники: OnLine або Elektra (близько 70% ціни елітних аналогів). Італійська торговельна марка "ARIAGEL" теж відноситься до елітного класу.
Моделі в ціновій категорії "нижче середньої" (не більш 40% ціни елітних) пропонують корейські, китайські (у тому числі гонконгські) і деякі японські виробники: AKAI, Akira, Gree, LG, Matsushita EI Co, Samsung.
Кондиціонери в Україні, навіть китайські, для вітчизняного споживача залишаються дорогим, а головне - не обов'язковим задоволенням, оскільки найдешевші моделі відчутна (мінімум на 20%) дорожче побутового холодильника середнього класу.
Кондиціонери компанії "ARIAGEL" ще мало відомі на українському ринку. Для того, щоб визначити потенційну конкурентноздатність був проведений аналіз продажів за 6 місяців 2001 року по м. Києву і Київській області.
Рис.1. Обсяг продажів у грошовому вираженні за 6 місяців 2001 року
2. Дослідження споживачів кондиціонерів, які виробляються
підприємством "ARIAGEL" .
Основні споживачі кондиціонерів компанії "ARIAGEL" плануються як фізичні особи, що купують кондиціонер для установки в житлових приміщеннях, так і підприємці, що мають невеликий офіс. Ці ж кондиціонери можуть бути використані і для більш великого офісу (близько 100-180 кв.м.). Ми взяли за основу ринок м. Києва і Київської області і як основна група споживачів були розглянуті підприємства. У ході дослідження було опитано 209 організацій, що працюють у різних сферах діяльності. У вибірку увійшли великі магазини, торговельні фірми, видавництва, інформаційні агентства, виробники устаткування, виробники товарів широкого вжитку, творці програмного забезпечення, ресторани, спортивні клуби, будівельні організації, телекомпанії.
У число опитуваних входили особи, що приймають рішення по закупівлі й експлуатації кліматичної техніки. Серед них були працівники різного рівня: директори, заступники директорів, головні менеджери, керівники господарських служб.
Велика частина осіб, що потрапили у вибірку, (79%) є власниками кліматичної техніки, але багато хто з них готові здобувати ще кондиціонери.
Велика частина техніки була придбана в 1998-99 роках . Але мається досить багато устаткування набагато більш ранніх термінів випуску (аж до початку 80-х років).
Можна виділити три основних "вікових категорії" наявної в наявності кліматичної техніки:
А) нова - 19998-2000 років випуску (67%). Переважає техніка фірм LG, Toshiba, Samsung, Hitachi.
Б) середнього віку - 1995-1997 років випуску (22%). Частіше інших зустрічаються марки Elektra, Hitachi.
В) стара - до 1994 року випуску (11%). Серед стосовних до цієї групи марок переважає "БК". Зустрічається також техніка фірм Висен Хаузен і Panasonic.
Велика розмаїтість марок наявної на підприємствах техніки (36) свідчить про те, що ринок слабко концентрований. Аналіз тенденцій показує, що в останні кілька років з'явилися виробники, що залучають найбільшу частину клієнтів (такі, як Toshiba, Samsung, LG, Hitachi, Daikin, Panasonic). Однак, згадані фірми спільно утримують тільки 68% ринку. Інші 32% займають фірми, продукція яких зустрічається досить рідко. Цей сегмент ринку особливо цікавий для фірми "ARIAGEL". Але не можна упускати з виду і те, що в останні роки змінилася особа головного споживача. Якщо колись, та й зараз у більшому обсязі, основним покупцем виступала невиробнича сфера - офіси численних банків і інвестиційних компаній, то в останні 2-3 року відбувся поворот убік приватного споживача (по оцінках експертів, його частка в закупівлях сплит-систем збільшилася з 20 до 30-40%) і в меншому ступені підприємств сфери обслуговування.
3. Дослідження ринку кондиціонерів
Кондиціонер для вітчизняного споживача - товар нові і престижний, тому обсяги продажу цих виробів постійно ростуть. За останні п'ять років його ємність більш ніж подвоїлася. Місткість ринку оператори оцінюють сьогодні в 50-55 тисяч кондиціонерів у рік (хоча місткість ринку таких виробів вимірюють ще в кіловатах потужності і грошових обсягів продажу - одна центральна система може коштувати і забезпечувати холодним повітрям стільки ж, як і сотня звичайних сплит-систем).
Для того, щоб оцінити перспективи розвитку українського ринку систем кондиціонування повітря необхідно глянути на проблему трохи ширше. Треба оцінити динаміку і структуру всієї індустрії клімату, у якій можна виділити три основних сегменти. Це побутові і напівпромислові кондиціонери, модульні системи вентиляції, і, нарешті, устаткування для центральних систем кондиціонування.
В останні роки в нашій країні найбільше бурхливо розвивався перший сегмент. З продажу побутових і напівпромислових кондиціонерів Україна входить у двадцятку лідерів у Європі.
На цьому тлі продажу центральних систем кондиціонування повітря до останнього часу йшли досить в'януло. В даний момент ємність цього ринку приблизно в три рази менше, ніж у ринку побутових і напівпромислових систем. А якщо говорити про модульні системи вентиляції, те отут різниця буде вже в десять разів.
Рис.2. Структура ринку кліматичної техніки.
Про що говорить мал.2. Досить таки багато про що. З цих цифр можна зробити відразу кілька важливих висновків.
Великий обсяг продажів сплит-систем і віконних кондиціонерів, насамперед, говорить про високу потребу в кліматичній техніці, а, отже, про потенціал ринку в цілому. У більшості країн Європи, та й у "наших" Прибалтійських республіках ринки центральних систем кондиціонування істотно

 
 

Цікаве

Загрузка...