WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Мерчандайзинг в аптеках - Реферат

Мерчандайзинг в аптеках - Реферат

наявності великих площ торгового залу фарммаркета необхідна присутність чіткої системи навігації в аптеці - для хорошої орієнтованості клієнтів. Наприклад, сприятливе розміщення для тури з предметами догляду за хворими - поряд з касою, оскільки це зручно і для працівників аптеки, і для відвідувачів. Одноразові пелюшки, підгузники для лежачих хворих, спеціальні прокладки при нетриманні сечі - всі ці товари зазвичай достатньо об'ємні і займають багато місця. Як правило, громіздкі упаковки з підгузниками ставляться на нижні полиці. У цій ситуації тура обов'язково повинна бути позначена як "Засоби догляду за хворими", оскільки при пошуку такого специфічного товару відвідувачі аптек можуть випробовувати деяке утруднення.
Тут же за принципом "супутньої групи товару" необхідно розташувати засоби для лікувального і профілактичного догляду за шкірою лежачих хворих, оскільки багато клієнтів можуть просто не знати про існування такої важливої групи засобів. Важливо донести інформацію, що за допомогою спеціальних препаратів можна запобігти багато потенційних ускладнень у лежачих хворих, наприклад, пролежні. В даний час аптека має в своєму розпорядженні гігієнічні і лікувальні засоби для догляду за хворими, які полегшують життя і самих пацієнтів, і людей, що залицяються за ними. Якщо врахувати безперечну соціальну функцію аптеки, яка була і залишається значущою у всі часи, подібна інформація для відвідувачів аптеки буде цінною і своєчасною.
Ті ж самі принципи застосовні і для спеціалізованої зони торгового залу "Мати і дитя", в якій можна розташувати товари дитячого асортименту, а також засоби, необхідні для жінок в післяродовому періоді.
При малих розмірах торгового залу фарммаркета має сенс об'ємні підгузники, прокладки і простирадла залишити у веденні провізора (мається на увазі закрита прикассовая зона), а в торговий зал викласти прийнятніші товари: пластири, фиксирующи і сорбційні пов'язки, бинти, сечоприймачі, спринцівки і інші необхідні щодня для відхід за хворим предмети. Яким чином здійснюється викладення товару? Тут важливо дотримати принци зручності для клієнта: хороша видимість товару, вдале розташування. Для товарів невеликого розміру (бинти, пов'язки, пластири) краще всього підходять спеціальні не глибокі пластикові контейнери які, по-перше, повинні відповідати розміру тури або стенів так, по-друге, не повинні приховувати повністю товар. У таких ємкостях можна розташувати бинти або пластири за принципом сотів: покупець зможе з легкістю знайти і узяти товар, а провізорові такий контейнер зручно поповнювати новим товаром.
Окремо варто сказати про гумові вироби, до яких відносяться грілки, ирригаторные кухлі, міхури для льоду, подкладные круги спринцівки, сечоприймачі, катетери і ін. Гумові вироби мають певні умови зберігання у відсутності яких вироби може швидко псуватися. Слідує від мітити, що гума інтенсивніше старіє при неправильному зберіганні, чим при експлуатації.
На гуму в умовах аптеки може згубно впливати перебільшено кисень і неправильний температурний режим Необхідно забезпечити температуру зберігання не вище 20°С, приміщення повинне добре провітрюватися. На полицях стелажів грілки підкладні круги і інші вироби повинні розташовуватися без перегинів і скручувань. Інакше гумові вироби розтріскуються і втрачають свої споживчі характеристики.
У торговому залі гумові вироби як правило розміщують на стелажі "Засобу догляду за хворими", використовуючи нижні полиці, але товари повинні добре бути видимими покупцем. Якщо це неможливо здійснити, полиця повинна бути забезпечена спеціальним яскравим стикером.
Аптечні товари інтимної властивості
Група інтимного товару, до якої відносяться презервативи і засоби для інтимної гігієни, сприятлива для розташування біля каси, оскільки в консультаціях подібного типу клієнти, як правило, не мають потреби. Крім того товари цієї категорії можуть бути і незапланованою покупкою.
Тим часом, асортимент презервативів дуже широкий і товар на стелажах необхідно розташовувати так, щоб покупець при пошуку потрібної йому упаковки не випробовував зайвих утруднень.
Види презервативів:
> класичні презервативи, що мають гладку поверхню;
> що контурують (анатомічної форми);
> текстуровані;
> спеціальної форми (головки, що розширюються в районі);
> із звичайним мастилом (як правило, з силіконовим маслом);
> із спермицидним мастилом (ноноксинол-9, що містить);
> з анестезуючим мастилом.
Зі всіх засобів контрацепції презерватив є найбільш ефективним засобом профілактики захворювань, що передаються статевим шляхом (СНІД, гонорея, сифіліс, хламідіоз і ін.), тому йому практично немає альтернативи при випадкових статевих зв'язках. Побічних наслідків при застосуванні презерватива практично немає, поводження з ним не вимагає яких-небудь спеціальних знань і навиків, а значить, вони підходять практично всім без обмеження. Цим і пояснюється популярність цих товарів, разом з їх ціновою доступністю. Добрий результат і відносно поліпшення продажів даній продукції, і в підвищенні авторитету конкретної аптеки дає така практика: у зоні "Інтимна гігієна" розташовується спеціальний контейнер для друкарських матеріалів, складених у вигляді невеликого буклета, який не є рекламним матеріалом, - він інформує, наприклад, про засоби інтимної гігієни загалом, розповідає про відмінності презервативів або інтимної косметики від звичайних гігієнічних засобів.
Ще зовсім недавно презервативи не відносилися до товарів, які вільно знаходилися в торговому залі, сьогодні ж презервативи стали одним з найбільш поширених засобів контрацепції і захисту від інфекційних захворювань, що передаються статевим шляхом.
Не можна не згадати ще одну украйпопулярну групу ІМН - тести для визначення вагітності. В даний час існує декілька поколінь таких тестів, які відрізняються як за ціною, так і за якістю. Це тест-полоски, планшетні і струменеві тести, а також складні тестові системи.
Принцип дії таких тестів однаковий: вони призначені для визначення хронічного гонадотропіна людини (ХГЧ) в сечі методом імунохроматографічного аналізу, оскільки ХГЧ починає вироблятися плацентою, що розвивається, незабаром після зачаття.
Історично найпершими в аптеках з'явилися тест-полоски для визначення вагітності. По своєму пристрою вони найпростіші, а тому і найбільш дешеві. Саме тест-полоски особливо популярні у купувальниць, проте на точність їх діагностики впливає правильність дотримання інструкції.
Подальші покоління тестів для визначення вагітності визнані найбільш точними, саме на них варто звертати увагу купувальниць. У зв'язку з цим фактом доцільно розміщувати всі діагностичні тест-системи безпосередньо у веденні провизора-первостольника так, щоб їх бачив покупець. В цьому випадку провізор матиме можливість роз'яснити відмінності цього товару.
Нарешті, не варто забувати про два найголовніші принципи викладення товару (звичайно ж, в тих випадках, де вони застосовні):
> Про залежність: частка товару, що реалізовується, в загальному об'ємі продажів - кількість місця на вітрині. Товари, що мають найбільший попит, викладаються у великому об'ємі.
>Про принцип: прибутковість товару. Товари, що не мають попиту, але потенційно прибуткові необхідно викладати також на найвигідніші місця (полиця на рівні очей, середина полиці і інш.). Основна мета такого викладення - це розширення знань клієнта про асортимент даної аптеки і залучення уваги до товару. Мерчандайзінг не так давно, але вже міцно увійшов до повсякденного життя аптеки. Як і в будь-якому професійному почині важливо дотримувати міру у впровадженні його, поза сумнівом важливих, принципів в аптеку. Всі зміни в торговому залі повинні здійснюватися з чітким розумінням - необхідно дотримувати рівновагу: комфорт для клієнта - зручність провізора. Недаремно мерчандайзінг називають "німим продавцем", а у разі аптеки - "німим провізором", але не варто розраховувати на те, що правила викладення зроблять ту ж роботу, що і провізор-консультант. Часом неправильне викладення може створити певні незручності для всіх учасників процесу покупки в аптеці, а нерідко - і перешкодити йому.

 
 

Цікаве

Загрузка...