WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Мерчандайзинг в аптеках - Реферат

Мерчандайзинг в аптеках - Реферат


Реферат на тему:
Мерчандайзинг в аптеках
?
Поняття мерчандайзинг у більшості аптечних працівників асоціюється лише з цілеспрямованим викладенням товару на вітринах аптеки, проте він несе в собі безліч важливих функцій, здійснюваних ще при "народженні" нового підприємства або при його реформації:
> Планування торгових зон в залі фарммаркета, їх розташування і функціонування.
> Викладення товару, загальне оформлення вітрин, формування пріоритетів у викладенні на основі економічного аналізу.
> Реклама з погляду її розміщення, доступності інформації для споживача в аптеці. Як би там не було, на практиці основна група товарів, до якої застосовуються ці вимоги - лікарські засоби безрецептурного відпустки (ЛС БРО). Решта а як же аптечних сегментів товару?
Вироби медичного призначення (ІМН) - специфічна
група товарів, яка, як правило, не потребує реклами. Це саме той сегмент асортименту, попит на товари якого знаходиться на певному постійному рівні залежно від потреби, що виникає у покупців.
Класично вироби медичного призначення підрозділяються на декілька груп товарів, багато хто з яких не завжди присутній в середньостатистичній аптеці.
До ІМН відносяться:
> прилади, апарати, медичні інструменти, пристрої, комплекти, комплекси;
> системи з програмними засобами, устаткування, програмне забезпечення;
> пристосування, перев'язувальні і шовні засоби, стоматологічні матеріали;
> набори реагентів, контрольні матеріали і стандартні зразки;
> калібратори, витратні матеріали для аналізаторів;
> вироби з полімерних, гумових і інших матеріалів. Найбільшим попитом у населення з вищеперелічених груп ІМН, як правило, користуються засоби догляду за хворими (в основному підгузники для лежачих хворих), діагностичні тести на вагітність, різні перев'язувальні матеріали, а також діагностичні прилади - тонометри, глюкометри, термометри.
Правила викладення товару лише умовно можуть застосовуватися до групи товарів ІМН, оскільки багато хто з них належить до товарів високої цінової категорії і у відкритому викладенні, тобто у вільному доступі для клієнта, знаходяться не завжди. Наприклад, нерідко розташування яких-небудь медичних приладів диктує сам виробник і утруднення для викладення цієї групи товарів не характерні.
По-іншому йде справа з різними товарами, які необхідні в торговому залі аптеки, з іншого боку, їх досить складно викласти красиво і привабливо. Мова йде, наприклад, про перев'язувальні матеріали, тести на вагітність, гумові вироби, предметах догляду за хворими. Спробуємо розмістити всі ці з ІМН не тільки привабливо для клієнтів аптеки, але і максимально зручно для провізора з погляду викладення і поповнення товару.
Дана група товарів не належить до групи імпульсних покупок, навпаки, найчастіше - це покупки чітко заплановані, або частково заплановані. В цьому випадку покупець точно знає, яка група товарів йому потрібна, необхідно лише допомогти йому з вибором.
Медичні прилади
Діагностичні вимірювальні прилади зазвичай розміщені в спеціалізованих шафах, для здійснення покупки клієнтові обов'язково потрібна грамотна консультація провізора аптеки. Що стосується безпосереднього викладення товару, то за наявності утруднень можна звернутися до медичного представника даної фірми, який зацікавлений допомогти в правильному розташуванні товару. У будь-якому випадку шафи з медичними приладами повинні бути оснащені табличками (або стакерами) для кращої орієнтованості клієнтів: наприклад, "автоматичні тонометри", "напівавтоматичні тонометри", "механічні тонометри", "глюкометри", "електронні термометри", "інгалятори" і інше. В даному випадку процес покупки займе менше часу і вибору (за участю провізора, звичайно) буде обґрунтованим, оскільки клієнт має можливість порівняти і ціновий діапазон, і інші параметри приладів.
Стосовно даної групи товарів все ж таки найбільше значення має консультація провізора, а не мерчандайзинг, оскільки саме консультант повинен пояснити тонкощі використання медичних приладів, кожен з яких володіє своїми достоїнствами. Серед відвідувачів аптек дуже низький відсоток людей, що розбираються в медичній техніці, тому особливості використання
приладів для контролю артеріального тиску нерідко викликають здивування.
Наприклад, людям літнього віку з наявністю аритмії краще всього використовувати класичний - механічний спосіб вимірювання тиску. Але фахівці підкреслюють, що механічні тонометри дуже чутливі до зовнішніх шумів. Крім того, необхідно володіти навиками вимірювання, мати хороший слух і координацію, що не завжди застосовно до людей літнього віку. В цьому випадку краще використовувати автоматичні тонометри з функцією "інтелектуальної логіки", яка автоматично вибирає оптимальну формулу розрахунку, що робить можливим вимірювання при слабкому і нерегулярному пульсі з розрахунку обчислення середніх значень. Варто також попереджати покупців тонометрів, наприклад, про те, що зап'ястні автоматичні прилади не можна використовувати для вимірювання тиску у літніх людей, тому що можливі пропуски коливань на зап'ястя і спотворення показників.
Ще складнішим діагностичним приладом є глюкометр, його використання для людей, страждаючих цукровим діабетом, життєво важливо, особливо - якщо зміни змісту глюкози в крові необхідно відстежувати кілька разів в день. Глюкометр - прилад для вимірювання рівня глюкози в органічних рідинах. Існує декілька методик вимірювання. Останнім часом широкого поширення набули портативні глюкометри для вимірювань в домашніх умовах - саме вони присутні на прилавках аптек. Але деколи люди не вирішуються на покупку такого приладу, і тут грає роль навіть не його висока вартість, а певні складнощі у використанні. У цьому також зобов'язаний допомогти провізор, інакше людина, придбавши глюкометр, може опинитися в безвихідному становищі перед неможливістю контролю рівня глюкози в крові.
Можна відзначити декілька чинників, які в першу чергу цікавлять покупців глюкометрів. Причому неважливо - чи перший це глюкометр, або клієнт вже має досвід використання такого приладу. Саме від цих параметрів потрібно відштовхуватися провізорові при наданні консультації.
1. Простота експлуатації.
2. Зручність використання.
3. Швидкість проведення аналізу.
4. Ціна самого глюкометра і тест-смужок до нього.
Що ж до електронних термометрів - основна частина споживачів цієї продукції - батьки маленьких дітей. Тут кожен сам вважає за краще вибрати прилад - а асортимент їх останнім часом відрізняється значною широтою: звичайні, водостійкі, термометр-соска, інфрачервоний для вимірювання температури у вушному проході і інш. Рада з погляду мерчандайзинга один: необхідно викласти товар так, щоб покупець зміг самостійно розглянути упаковки термометрів, або оснастити вітрину спеціальними стикерами, вказуючими особливості кожного з термометрів.
Предмети доглядуза хворими
Предмети догляду за хворими - специфічна група аптечного товару, яка зайвий раз підкреслює соціальну значущість аптеки. Це необхідні засоби догляду за хворими і новонародженими, що допомагають здійснювати правильний медичний догляд. Всі предмети відходу можна розділити на декілька великих груп:
> вироби з скла (сечоприймачі, градуйовані збірки для сечі, ванни для промивання очей, молоковідсоси, термометри медичні максимальні, піпетки, пляшки для дитячого харчування і ін.);
> пластмасові предмети (сечо- і калоприймачі, підкладні судна і др);
> резино-ткані (бандажі допологові, післяродові, грижові, післяопераційні, панчохи, колготки, наколінники, еластичні бинти і ін.);
> дерев'яні (милиці і тростини);
> паперово-латексні (підгузники і серветки, гігієнічні жіночі і чоловічі прокладки, компресний папір і ін.);
> інші предмети (індивідуальні і автомобільні аптечки, електронагрівальні прилади і ін.). Таке розділення особливе важливо при зберіганні товарів і викладенні їх в торговому залі аптеки. Абсолютно очевидно, що деякі групи товарів обов'язково повинні бути присутніми в торговому залі, інші - бути у веденні провізора в закритій від покупців зоні.
За

 
 

Цікаве

Загрузка...