WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Класифікація торговельно-технологічного обладнання - Реферат

Класифікація торговельно-технологічного обладнання - Реферат

прямими, гнутими, нерухомими та поворотними штангами. Стенд мас опорні стояки. Штанги стендів залежать від виду та розмірів одягу.
Шафи - служать для викладення та продажу хлібобулочних, кондитерських та інших продовольчих і непродовольчих товарів. Конструкція їх збірно-розбірна. Шафа для хлібобулочних виробів складається із стояків, виготовлених із труб прямокутного перерізу, дерев'яних або металевих бічних стінок, кришки та дна. В шафі є вісім похилих поличок для продажу хліба та шість поличок, які розташовані в нижній закритій частині шафи, для зберігання хліба. Для зменшення засихання хліба передбачені щитки із оргскла зі сторони торгового залу і дверцят зі сторони підсобного приміщення. З лицьової сторони шафи вмонтовані полиці для сумок покупців та виделки для пробування якості хліба.
Шафа для кондитерських виробів має декілька поличок з касетами для викладення товарів та підшафник, закритий розсувними дверцятами.
Тара-обладнання - застосовується для розміщення та пакування продовольчих та непродовольчих товарів, їх транспортування із складів в торговельну мережу, тимчасового зберігання та продажу за формою самообслуговування.
Тару-обладнання випускають 3-х типів:
ТОС - з основою на опорах у вигляді стояків;
ТОК - з основою на колісних опорах;
ТОСК - з основою на стоєчних і колісних опорах.
Конструкціятари-обладнання може бути нерозбірною, збірно-розбірною, складальною, розбірно-складальною. До основних деталей тари-обладнання відносяться: основа, стінки, кришка, дверцята та пристрої для викладування товарів. Основа виготовлена на чотирьох стояках, чотирьох колесах та стоєчно-колесних опорах. Стінки мають раму із труби прямокутного або круглого перерізу з огорожею із дротяної решітки або металевого листа.
Кришки виготовлені знімальними решітчастими та з листового матеріалу, дверцята - розпашними і відкидними.
В якості пристроїв для викладення товарів служать решітчасті полиці та полиці із листового металу, лотки, касети, штанги та ін.
Вантажопідйомність тари-обладнання до 300 кг.
Кожний із вказаних типів тари-обладнання випускається декількох моделей. Модель - це зразок відповідного типу меблів у конкретному конструктивно-художньому виконанні. Модель, на основі якої конструюють інші моделі, називають базовою. До базових моделей тари-обладнання відносяться:
ТОС-1350, ТОС-16, ТОК-16 - для бакалейних та інших продовольчих товарів;
Ш10-ВКГ -для безалкогольних напоїв та пива в пляшках;
Я1-ОТА - для молочних товарів;
ШПХ-10 - для хліба та хлібобулочних виробів.
Тару-обладнання використовують для організації прогресивної технології товаропереміщення від постачальника в торговий зал. Використання тари-обладнання дозволяє прискорити доставку товарів в магазин, раціонально використати автотранспорт та торгову площу, скоротити товарні витрати, кількість робітників, зайнятих вантажно-розвантажувальними роботами, необхідність в транспортній тарі і торговельних меблях та відповідно витрати на їх придбання, полегшити працю персоналу та створити необхідні зручності для покупців.
Вітрини - застосовують для показування товару. Конструкція збірно-розбірна.
Складаються із опорних стояків, верхнього та нижнього щитів із фанери, скляних стінок, розсувних дверцят та полиць. Розрізняють вітрини пристінні та острівні.
Стенди - використовують для показування товарів. За будовою ділять на щитові та каркасні.
Щитові стенди - це набір демонстраційних щитів із фанери, з'єднаних між собою накладками. Щити розміщені в лінію та під кутом. В якості пристроїв для показування товарів використовують кронштейни, штанги, полички та ін.
Каркасні стенди мають опорні стояки, зв'язані між собою стяжками. Стійки виготовлені із труб прямокутного або круглого перерізу. На каркасі прикріплюють пристрої для демонстрації товарів: кронштейни, штанги, каретки та ін.
Прилавки - для викладення та продажу товарів. За будовою та призначенням їх ділять на звичайні, прилавки-вітрини, прилавки для великогабаритних товарів, прилавки для виписування чеків, встановлення касових апаратів, прилавки для зберігання корзин та сумок покупців. Вони мають збірно-розбірну конструкцію і складаються із опорних стояків, стінок, дна та кришки із деревинної плити з декоративним покриттям. З лицьової сторони прилавка прикріплена поличка, закрита розсувними дверцятами зі сторони продавця - висувні ящики для зберігання запасу товарів. На прилавках встановлено вагу, товари, інвентар та ін.
Касові кабіни - застосовують для розрахунку з покупцями. Розрізняють касові кабіни для магазинів самообслуговування і для магазинів, які використовують традиційну форму продажу; немеханізовані та механізовані, оснащені засобами праці касира (стрічковими конвеєрами, механізмами видачі здачі та ін.).
В магазинах самообслуговування застосовують касові кабіни переважно немеханізовані з лівостороннім обслуговуванням покупців. Кабіни мають нерозбірну та збірно-розбірну конструкції. До основних деталей кабіни відносяться: основа на опорних стояках, стінки, стіл для контрольно-касової машини з висувними скриньками для грошей і поличкою для приладдя та касової стрічки, полиця для розрахунку з покупцями і кронштейн із світильником та рекламним показником. Підлога кабіни вкрита лінолеумом. В одній із стінок є дверцята. Кабіна має стілець для контролера-касира.
В деяких моделях кабіни передбачена можливість збільшення їх довжини та ширини з одночасним видовженням полички для розрахунку з покупцями. Такі кабіни називаються трансформованими.

 
 

Цікаве

Загрузка...