WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Класифікація торговельно-технологічного обладнання - Реферат

Класифікація торговельно-технологічного обладнання - Реферат


Реферат на тему:
Класифікація торговельно-технологічного обладнання
?
В сучасних умовах особливу увагу приділяють упровадженню на підприємствах торгівлі та громадського харчування нового торговельно-технологічного обладнання, що дає змогу підвищити економічну ефективність, продуктивність праці торговельних робітників та рівень культури обслуговування.
До торговельно-технологічного обладнання відносяться:
I. Немеханічне обладнання:
- меблі для підприємств торгівлі та громадського харчування.
II. Механічне обладнання:
- ваговимірювальне обладнання;
- контрольно-касові апарати;
- пристрої для обліку грошових квитків;
- фасувально-пакувальне обладнання;
- обладнання для приготування та продажу напоїв;
- машини для обробки та подрібнення овочів та інших продуктів;
- машини для обробки м'яса та риби;
- машини для приготування тіста та кондитерських сумішей;
- машини для нарізання гастрономічних товарів;
- машини для миття столового та кухонного посуду;
- підйомно-транспортне обладнання, що застосовується на підприємствах торгівлі та громадського харчування.
III. Теплове обладнання:
- обладнання з вогневим обігрівом;
- обладнання з газовим обігрівом;
- обладнання на паровому обігріві;
- обладнання з електричним обігрівом.
IV. Холодильне обладнання:
- компресійне холодильне обладнання;
- абсорбційне холодильне обладнання;
- прилади автоматизації холодильного обладнання;
- торговельне холодильне обладнання.
V. Торгові автомати:
- автомати для продажу рідких товарів;
- автомати для продажу штучних товарів;
- розмінні автомати та допоміжне обладнання.
Одним із основних видів обладнання підприємств торгівлі та громадського харчування є немеханічне обладнання, яке необхідне для прийому, зберігання, підготування товарів до продажу та їх продажу. Правильно підібраний набір меблів дозволяє раціонально організувати торговельно-технологічний процес, механізувати трудомісткі операції, розширити асортимент товарів, максимально використати площу та об'єм торговельних та складських приміщень, скоротити товарні втрати, впровадити прогресивні форми та методи продажу товарів, підвищити рівень економічної ефективності та культуру торгівлі, а також покращити естетичне оформлення торговельних приміщень.
До немеханічного обладнання відносяться: гірки, стенди, тара-обладнання, вітрини, прилавки, стелажі, підтоварники, касові кабіни, столи, барні стояки із сидіннями.
Немеханічне обладнання для підприємств торгівлі та громадського харчування
Меблі, які застосовують на торговельних підприємствах, класифікують за ознаками.
1. За місцем використання - для торговельних приміщень, приміщень для прийомки, зберігання та підготовки товарів до продажу; для дрібнорозничної мережі, для торговельних складів.
2. За функційним призначенням - для показу товарів; для викладення і продажу; для викладення, транспортування, тимчасового зберігання та продажу товарів; для розрахунку з покупцями; для зберігання товарів; для перевірки якості та підготовки товару до продажу; столи для упакування товарів.
3. За товарним профілем - спеціалізовані та універсальні. Спеціалізовані меблі застосовують для відповідної групи або виду товарів. Універсальні меблі для різноманітних груп товарів.
4. За способом встановлення - пристінні (встановлюються біля стін); острівні (встановлюються в центрі приміщення); настінні; вмонтовані.
5. За матеріалом виготовлення -дерев'яні, мегалеві, комбіновані, з використанням дерева, металу, скла, пластмас та інших матеріалів.
6. За конструкцією - нерозбірні, збірно-розбірні, складальні, розбірно-складальні, секційні.
7. За комплектністю - штучні вироби та набори меблів. Набір - це група різноманітних за функційним значенням виробів з однаковим конструктивним оформленням. Меблі, які входять в набір, мають збірно-розбірну конструкцію, що дає можливість ефективно використовувати площу торгового залу, забезпечити наочний показ товарів та вільний доступ до них.
8. За характером виробництва - експериментальні, серійні та масові.
В торгових залах - основних торговельній приміщеннях магазинів - застосовують гірки, стояки, шафи, вітрини, стенди, тару-об-ладнання, прилавки, касові кабіни, столи для пакування товарів та ін.
Гірки - застосовують для викладення та продажу товарів. Випускають пристінні та острівні. За товарним профілем, вони бувають універсальні та спеціалізовані. Конструкція - збірно-розбірна.
Гірка складається із опорних стояків, з'єднувальних стяжок, шипів, декоративних стінок та пристроїв для викладення товарів. Опорні стояки виготовлені із труб прямокутного, круглого перерізу або гнутого профілю з перфорацією, вони дозволяють регулювати висоту встановлення полиць, корзин та інших пристроїв.
Стояки з'єднуються між собою стяжками. З бічних сторін гірки закривають декоративними стінками. Для стійкого встановлення гірки на підлозі стояки забезпечені регульованими за висотою опорами (ніжками). Задню стінку гірки закривають щитами із дерева, фанери з декоративним покриттям.
В якості пристроїв для викладення товарів використовують полички, касети, корзини, навісні вітрини, штанги, спеціалізовані кронштейни та ін. Крім цього, гірки забезпечені дзеркалами, рекламними панелями, цінникотримачами, світильниками.
Стенди - служать для викладення та продажу одягу на плечиках. Розрізняють такі типи збірно-розбірних стендів: однорядні, дворядні; одноярусні, двоярусні; стаціонарні та рухомі (на колесах); з

 
 

Цікаве

Загрузка...