WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Брендинг на емоційному зв'язку зі споживачем - Реферат

Брендинг на емоційному зв'язку зі споживачем - Реферат

я з вами комфортно, вирішуючи питання? Чи відповідає моїм потребам культура вашої фірми? Якщо я проводитиму багато часу з вами, чи буде це приємно (принаймні, можливо)?
Чому так сильно маркетингові стратегії фокусуються на тому, як має виглядати ваш логотип? Чи це справді основний вплив на купівлю професійних послуг? Чи справді важливо, як багато людей побачить вашу рекламу? Це має значення для його людей, що працюють на фірмі, але дуже часто не для довгостроково дохідного успіху.
Найвпливовіший брендинг
Отже, що необхідно для розробки брендингових стратегій на підприємстві, що спеціалізується на наданні послуг?
Якщо ви шукаєте визнання бренду, необхідно зважити, що потенційний клієнт запам'ятає краще: вашу рекламу, розміщену у публічних виданнях, чи якісну презентацію, що надасть йому розуміння вашої особистості, досвіду, стилю та компетенції.
Якщо формулювання бренду - ваша мета, то люди можуть запам'ятати Вашу стратегію або статті, написані вами, якщо ці публікації допомогли їм вирішити специфічні проблеми, з якими вони стикалися.
Якщо запам'ятовування є вашою метою, необхідно постійно працювати над тим, щоб ваше звернення постійно надходило до ваших постійних та потенційних споживачів.
Якщо преференція - ваша мета, є сенс визначитися, що є впливовішим: всі маркетингові комунікації, які ви можете спрямувати на споживачів у межах кількарічного курсу, чи актуальний та дуже позитивний досвід того, як саме працюється з вами?
Звичайно, останнє у кожному з вище зазначених пунктів створює найдовготриваліші та сильні враження від бренду. Замість того, щоб фокусуватися на логотипі та рекламних матеріалах, краще зосередитися на можливостях вашого персоналу, покращенні маркетингового та торгового процесу [5].
Найсильніший брендинг - це враження, які ваші професіонали можуть справити на кожного клієнта. Клієнтські взаємодії, які вони здійснюють, робочий продукт, який постачають, презентації, які проводять, статті, які вони пишуть, та інформація, яку поширюють за межами фірми, важливіші для перспективи брендингу, ніж будь-які маркетингові програми, що ви здійснюєте.
Тому є сенс розцінювати працівників вашої фірми як секретну зброю вашого брендингу. Допоможіть їм бути всесторонньо розвиненими. Дайте більше можливостей для контактування з ринком. Підвищіть задоволеність та лояльність ваших клієнтів через поліпшення якості послуг, які ви їм пропонуєте. Розвивайте пристрасть, ентузіазм та мотивацію професіоналів у вашій фірмі для створення яскравої культури, щоб не ваш логотип та реклама, а ваша пристрасть, унікальність та вклад в успіх споживачів ваших послуг, зробили ваш бренд найсильнішим серед існуючих [5].
Отже, треба зрозуміти, що ідея бренду базується на його емоційному зв'язку зі споживачем (клієнтом). Щоб створити такий зв'язок, треба забезпечити правильний контакт споживача з брендом на всіх етапах прийняття рішення про користування послугою - чи то обізнаність, зацікавленість, досвід користування, чи лояльність. Створення лояльності клієнтів - один із провідних факторів дохідності бренду, оскільки лояльні клієнти дають рекомендації щодо ваших послуг іншим. Маючи гарантовану клієнтуру, можна планувати для себе нові перспективи, розширювати горизонти, виходити на нові ринки. Створення лояльності - питання часу та багатьох правильних контактів з цільовою аудиторією [2; 3].
Ус е залежить від вас. Чи досягне ваш бренд успіху? Держатиметься він на поверхні чи потоне? Якщо він досягне успіху - прекрасно! Якщо ні - то це означає, що ви хворієте на
Brandus Interruptus. У перекладі з латинської це означає "порушення цілісності бренду". Бренд існує з важливою метою - бути мостом між тим, що обіцяє товар чи послуга, наприклад, "Це допоможе вам стати видатним атлетом", і тим, до чого прагне споживач (приклад такого "мосту" - відомий слоган "Just do it" - "Просто зроби це"). Необхідно визначити, чи йде все за планом. Ваш бренд на шляху до розкриття свого потенціалу чи готує вам неприємний сюрприз у вигляді Brandus Interruptus?
Зупинимося на найпоширеніших помилках брендингу.
o Перекладання відповідальності на маркетинг, НR або обслуговування.
Якщо директор або президент визнає, що необхідно щось більше, ніж палка промова, він може зробити таку поширену помилку: попросити директора з маркетингу, HR-менеджера чи працівника відділу з обслуговування клієнтів вирішити цю проблему. Бренд та клієнтський досвід - це безпосередня відповідальність вищого менеджменту. Кожен департамент робить свій вклад, але для успіху всі мають працювати разом, поєднуючи зусилля, ресурси та бюджети для створення загальноорганізаційної стратегії підтримки бренду.
o Невиправдана впевненість у чіткому розумінні того, що є найбільш цінним для Ваших цільових споживачів.
Можливо, ви знаєте, хто з ваших клієнтів приносить найбільший прибуток, але чи знаєте ви, що для них важливо? Чи зможете ви назвати три-чотири причини звернення до вас? Без відповідей на ці запитання ви не досягнете розуміння. Без розуміння ви не зможете диференціюватися. Без диференціації у вас немає стратегії.
o Спроба задовольнити кожного.
Вам ніколи не вдасться сподобатись усім. Краще, якщо ви зможете сфокусуватися на своїй цільовій аудиторії.
o Незнання того, хто ви є насправді.
Якщо ви не є найшвидшою агенцією з доставки пакунків у світі, то і не заявляйте про це. Дуже багато компаній говорять про те, чого насправді не роблять. Узнайте свої сильні та слабкі сторони.
o Без підтримки гумору.
Те, що здається смішним співробітникам у вашому офісі, можливо, буде зовсім не смішне іншим людям. Так само і в брендингу. Якщо ваша компанія створена для вас, а не для них, ви не будете успішними.
o Не мати продуманого маркетингового плану.
Багато компаній виходять на ринок з власними ідеями (самостійно) та установлюють індивідуальність (ідентичність) марки, але не мають ні ресурсів, ні плану того, як можна перевести на себе увагу аудиторії. Необхідно мати добре продуманиймаркетинговий план перед тим, як розпочати запуск стратегії брендингу.
o Намагайтеся відрізнитися від інших.
Бути іншим лише для того, щоб бути іншим - не брендинг. Можливо, вас помітять, але не обов'язково, що це підвищить продаж.
o Неправильне використання результатів.
Компанії, що досягли успіху в брендингу, мають знати, коли зупинитися в установленні бренду і переключитися на підтримку того, що вони вже заснували. Контролюйте результати вашої брендингової компанії.
Необхідно бути дуже пильними в розробці та впровадженні своєї брендингової стратегії, щоб не припуститися певних помилок. Оскільки поведінка споживачів залежить від стимулів, що створює ваша компанія, ви маєте наситити ваш бренд силою, ароматом, надійністю, будь-якими мотивуючими якостями, в які повірить споживач. І тоді, коли ви досягнете систематичного безперервного процесу створення та підтримки конкурентних переваг, отримаєте належні комерційні результати [5].
Лідер формує свиту, проте і "свита робить короля". Саме імідж керівника й імідж всієї організації може серйозно підсилити ефект. Внаслідок такої художньої трансформації іміджу з персонажу зможе народитися Персона, а з назви фірми - Бренд, з невизначеності - точність, а з невиразності - яскравий образ. Тоді імідж компанії насправді дасть змогу споживачеві не тільки виділити її з загальної маси, а й віддати їй перевагу над іншим.
?
Література
1. Евдокимов Ф. И., Гавва В. М. Азбука маркетинга: Учеб. пособие. - М.: Сталкер, 1998.
2. Котлер Ф., Армстронг Г., Сандерс Дж., Вонг Г. Основы маркетинга: Пер. с англ. - М.; СПб.; К.: Изд. дом "Вильямс", 1998.
3. Дэвис С. М. Бренд-билдинг. Создание бизнеса, раскручивающего бренд. - СПб, 2004.
4. Моисеева Н. К. Брендинг в управлении маркетинговой активностью. - М.: Омега, 2003.
5. Marc Gobe Emotional branding. - Allworth Pr., 2001.

 
 

Цікаве

Загрузка...