WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Установлення ціни на товар - Реферат

Установлення ціни на товар - Реферат

рівень ціни, яку фірма може встановити. Нижній же її (ціни) рівень визначають загальні витрати (постійні та змінні) виробництва. Отже, аналіз витрат виробництва як етап ціноутворення - вагомий у загальному процесі встановлення ціни.
Не менш важливим маркетологи і економісти вважають і етап ціноутворення, який полягає у аналізі цін конкурентів. Для цього проводяться порівняльні купівлі, внаслідок яких здійснюється аналіз цін, товарів та їх якості.
Отримана інформація, як правило, використовується фірмами як вихідна для власних цілей ціноутворення та визначення свого місця серед конкурентів.
На етапі вибору методу ціноутворення фірма використовує одну з стратегій, заснованих на:
? витратах;
? попиті;
? конкуренції.
Стратегія ціноутворення, заснована на витратах, базується на трьох методах:
? собівартість плюс прибуток;
? отримання норми прибутку;
? аналіз беззбитковості.
У практиці встановлення роздрібних цін на готові лікарські засоби часто застосовується метод "собівартість плюс прибуток", тобто встановлення націнки на оптову ціну лікарського засобу.
Ціна на ліки екстемпорального приготування в умовах аптеки формується за методом "отримання норми прибутку", тобто упрейскуранті "Тарифи на виготовлення ліків в умовах аптеки" попередньо запланований показник рентабельності, що забезпечує аптеці прибуток від приготування екстемпоральних ліків.
Слід підкреслити, що всі методи ціноутворення, засновані на витратах, мають один загальний недолік: вони не враховують, що ціна може впливати на обсяг продажу.
Якщо вищезазначені методи стратегії ціноутворення, заснованої на витратах, потребують певних математичних розрахунків, то стратегія ціноутворення, заснована на попиті, не обмежується ними. Ця стратегія базується на сприйнятті клієнтами цінності того, що вони отримують, заплативши визначену ціну.
Ціноутворення, засноване на попиті, передбачає використання одного із таких методів:
? заснований на думці споживачів;
? престижних цін;
? неокруглених цін;
? цінових ліній;
? цінового лідерства;
? "зняття вершків з ринку" та проникнення на ринок;
? пакетного ціноутворення.
Метод, заснований на думці споживачів передбачає, що відпускна ціна виробника товару плюс націнка на неї повинна складати ціну, яку очікують виробник та збутова ланка, і в змозі заплатити споживач.
У свою чергу, метод престижних цін показує, що для споживача висока ціна означає високу якість.
Метод неокруглених цін користується популярністю з основної причини: для споживачів на рівні підсвідомості 4,99 набагато менше 5,00, і ця цифра здається більш наближеною до 4, ніж до 5.
Метод цінових ліній грунтується на використанні однакової ціни для всіх товарів асортиментної групи, а метод цінового лідерства передбачає вибір однієї асортиментної групи (цінового лідера) та встановлення для неї такої ціни, яка незначно покриває витрати.
Метод "зняття вершків з ринку" і проникнення на ринок застосовується, як правило, для встановлення цін на новий товар.
У цьому випадку часто використовується й метод "пакетного ціноутворення". При його застосуванні продаж кількох товарів або послуг здійснюється за сумарною ціною.
Третя стратегія - ціноутворення, залежне від конкуренції сприяє установленню цін:
? вище ринкових, передбачаючи, що більш висока ціна означає більш високу якість, престиж або краще місце розміщення продавця;
? нижче ринкових, мета яких - збільшення обсягу реалізації порівняно з конкурентами;
? на рівні ринкових, тобто на рівні цін конкурентів.
На заключному етапі ціноутворення - установленні кінцевої ціни спеціалістам слід звертати увагу на такі умови:
? ціна повинна враховувати психологічне сприйняття покупцем товару фірми;
? для багатьох споживачів єдина інформація про якість товару міститься в ціні;
? у покупців переважають симпатії до неокруглених цін;
? ціну, що призначається, слід перевіряти на відповідність ціновому образу фірми, здійснюваній ціновій політиці;
? необхідно прогнозувати реакцію конкурентів на ціну, що пропонується.
На практиці етап установлення кінцевої ціни не є кінцевим, тому що на ринок та рівень збуту впливає багато факторів, які постійно змінюються, і внаслідок цього у фірми виникає необхідність управління цінами.
Головними інструментами управління цінами є:
? внесення відповідних змін до прейскуранта;
? контракти;
? система знижок, яка представлена:
а) торговою знижкою;
б) знижкою за кількість купленого товару;
в) знижкою за готівкову оплату;
г) сезонною знижкою;
д) географічною знижкою.
Список використаної літератури
1. Громовик Е.П. Особливості, проблеми та перспективи вітчизняного фармацевтичного підприємництва // Фар-мац. журн.- 1997.-№4.~С.З-П.
2. Энциклопедия малого бизнеса, В IV т. Т.IV Маркетинг в малом бизнесе (ценообразование).-М.: И-КК "ДеКА", 1994.- 52 с.
3. Инфляция: ценообразование и денежное обращение / С.М.Никитин, Е.С.Глазова, М.П.Степанова и др.-М.: ИМЗиМОРАН, 1994.- 84с.
4. Каракай І.О., Каракай Ю.В. Деякі аспекти аналізу світового фармацевтичного ринку // Фармац. журн.-1996.-№2.-С.47-53.
5. Кардаш В.Я. Маркетингова товарна політика: Навч. посібник.-К.: КНЕУ, 1997.-156с.
6. Лорин А.Н. Ценообразование во внешнеэкономической деятельности промышленной фирмы. - М.: Международные отношения, 1993.- 271 с.
7. Маркетинг: Учебник / А.Н.Романов, Ю.Ю.Корлюгов, С.А.Красильников и др.; Под ред. А.Н.Романова.-М.: Банки и биржи, ЮНИТИ, 1996.-560с.
8. Мнушко З.М., Ткаченко О.М., Страшний В.В. Методичні рекомендації по прогнозуванню збуту фармацевтичної продукції- X.: УкрФА, 1997.-20с.
9. Немченко А. С, Чмихало Н.В. Методичні підходи до визначення вартості і ціни на ліки індивідуального виготовлення // Фармац. журн.- 1991.- № 3.- С. 81-84.
10. Одинец В.П., Тарасевич В.М., Цацулин А.Н. Ринок, спрос, цены: стратификация, анализ, прогноз. - СПб.: Изд-во СПбУЗф, 1993.-160 с.
11. Створення фармацевтичної маркетингової системи / З.М.Мнушко, В.П. Польщикова, І.А.Шевченко та ін. // Вісник фармації. -1996. -№1-2. - С. 96-101.
12. Цаиулин А.Н. Рынок, эластичность, цены: Учеб. пособие. Вып. 1,2- СПб.: Изд-во ВАШ при мэрии Санкт-Петербурга, 1992/1993.-С. 88-96.

 
 

Цікаве

Загрузка...