WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Установлення ціни на товар - Реферат

Установлення ціни на товар - Реферат

зростання обсягу збуту та збільшення сукупного прибутку шляхом зниження доходу з одиниці товару;
? фірма передбачає, що збільшення обсягу реалізації скоротить відносні витрати виробництва та збуту;
? низькі ціни лякають конкурентів;
? існує великий ринок споживання.
Рис. 3. Можливі цілі цінової політики
Інша з можливих цілей цінової політики - збільшення прибутку, має такі різновиди:
? установлення фірмою стабільного доходу за кілька років, який повинен відповідати розміру середнього прибутку;
? розрахування збільшення прибутку у зв'язку зі зростанням вартостікапіталовкладень;
? прагнення швидкого отримання первісного прибутку у випадках, коли:
а) фірма не впевнена у сприятливому розвитку бізнесу;
б) фірмі не вистачає грошових коштів.
Ціль, яка базується на утриманні ринку, полягає в збереженні фірмою:
? існуючого становища на ринку;
? сприятливих умов для своєї діяльності.
Тут головне для фірми - ретельно стежити за ситуацією на ринку, а саме: динамікою цін, появою нових товарів, діями конкурентів.
Цілі ціноутворення аптечних закладів відтворюються в таких завданнях:
? затвердження іміджу;
? організація торгівлі (стимулювання просування товару);
? зростання та розвиток;
? отримання оптимального прибутку на інвестований капітал.
Перелічені завдання не є взаємовиключаючими. Як правило, при встановленні цін на будь-який даний момент використовують їх поєднання. За умов конкуренції сьогодні важливо пам'ятати, що стратегія ціноутворення повинна бути гнучкою і динамічною, передбачати різні завдання для різних типів продукції, у міру необхідності її потрібно змінювати так, щоб вона відбивала зміни в загальній структурі маркетингу аптеки.
Отже, завдання аптеки - "бути або професійним фармацевтичним підприємством торгівлі, аптекою з продажу широкого асортименту лікарських засобів, або чимось середнім поміж ними". Оформлення приміщення аптеки, послуги, що надаються, та інші фактори створюють імідж, який відповідає завданню даної аптеки. Оскільки ціни відображають справжній характер аптечного закладу, його цінова стратегія повинна відпо-відати загальному бажаному іміджу та завданню цієї аптеки. Найбільш яскравим прикладом того, як здійснюється ціноутворення з метою створення іміджу, є аптека, яка реалізує продукцію зі знижкою. Ціни в такій аптеці повинні бути досить низькими, щоб розвивати та підтримувати бажаний імідж. Спеціалізована торгівля та низькі ціни можуть стати основною частиною рекламної політики.
Необхідність координації всіх елементів маркетингу можна спостерігати на прикладі конфлікту між рішеннями стосовно цін і бажаним іміджем аптеки. Надмірне захоплення низькими цінами може вступити у протиріччя з іміджем практики аптеки, яка у своїй діяльності робить акцент на додаткові послуги, наприклад, професійне консультування, клінічне обслуговування та ін. Аналогічним чином, реалізація товару за високоприбутковими цінами вступає у протиріччя з іміджем аптеки, що торгує зі знижками.
У свою чергу організація торгівлі (стимулювання руху товару) є одним із важливих завдань ціноутворення в роздрібному бізнесі. Цінова стратегія та реклама можуть використовуватися для організації руху товару в аптеці. Проте якщо поставлено завдання зберегти високі обсяги реалізації товару за рахунок спеціальних цінових стимулів принципово важливо для аптеки, щоб загальна вартість, яка встановилася, товарів та послуг, що надаються, задовольняла клієнтів. Ціноутворення з метою стимулювання руху товарів, як правило, включає використання найбільш конкурентоспроможних категорій цін у поєднанні зі спеціальними стимулами. Для створення додаткового руху товарів можна використовувати варіанти цінової стратегії, які не передбачають переоцінку конкретних продуктів. Наприклад, це знижка для покупця, який вперше відвідав дану аптеку або придбав покупку, а також інші спеціальні пільги одноразового характеру та обмежені додатки.
При цьому визначення ціни з метою подальшого зростання та розвитку справи, як правило, здійснюється за допомогою використання помірних або високодоходних категорій цінової націнки. Основним завданням є отримання чистого прибутку, який можна інвестувати у додаткові товарно-матеріальні запаси, модернізацію або розширення підприємства. Генерування достатнього обсягу чистого прибутку потребує більш високих темпів товарообігу, більш високих цін на товари або додаткового обсягу продажу.
І, нарешті, завданням будь-якого підприємства є отримання максимально високого прибутку. Але для аптеки це не завжди досягається через можливість виникнення етичних та професійних конфліктів. Замість цього метою більшості аптек є отримання оптимального прибутку на інвестований капітал. Безумовно, "оптимальний" - термін суб'єктивний, а оптимальний прибуток на інвестований капітал - певна сума, яка задо-вольняє власника або акціонера. Розміри прибутку на інвестований капітал можна підраховувати різними способами: наприклад, по відношенню до загальної вартості власності, власного капіталу, товарно-матеріальних запасів. Звичайно, для отримання та підтримки розмірів оптимального прибутку на інвестований капітал необхідно використовувати цілу низку стратегічних підходів щодо ціноутворення.
Загальні завдання ціноутворення можна ідентифікувати і застосовувати протягом певного періоду часу, проте слід пам'ятати, що не існує єдиної цінової стратегії для всіх товарів у цілому. Як уже зазначалося, потрібно дати оцінку характеристикам попиту на кожний лікарський засіб або фармакотерапевтичну групу. Це робиться для того, щоб правильно визначитись щодо цінової націнки, тобто застосувати конкретну стратегію ціноутворення.
Наступний етап установлення ціни - визначення попиту дуже важливий і відкладати або усувати його не можна, через те що практично неможливо розрахувати ціну, не вивчивши попит на даний товар.
На величину попиту фармацевтичних товарів впливають різні фактори, серед яких можна виділити головні:
? захворюваність населення;
? потреба у лікарських засобах;
? наявність або відсутність аналогів;
? конкурентоспроможність лікарських засобів;
? ціна на препарат та його аналоги;
? платоспроможність потенційних споживачів лікарських засобів;
? споживацькі звички.
Слід пам'ятати, що попит визначає верхній

 
 

Цікаве

Загрузка...