WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Товар у системі маркетингу. Формування асортименту лікарських засобів (науковий реферат) - Реферат

Товар у системі маркетингу. Формування асортименту лікарських засобів (науковий реферат) - Реферат

відпуску.
Розповсюджена нині система комп'ютеризованого обліку товарів широкого вжитку привела до появи нового засобу маркірування - штрихового кодування. Вперше було запроваджено у США понад 20 років тому. Починаючи з 1977 року, у Європі та на інших континентах утвердилася європейська система кодування ЕАN.
Штрих-код являє собою закодовану за допомогою смуг різної товщини та цифр інформацію, що розмішується у вигляді етикетки на упаковці. Інформація зчитується світловим променем, коли він проходить по штриховому коду. У такий спосіб можна ідентифікувати будь-який товар.
Найчастіше кожному виду певного продукту надається номер з 13-ти цифр. Перші дві або три - визначають країну, в якій виготовлено товар, наступні п'ять - продуцента, ще п'ять - назву продукту, споживчі властивості, розміри, масу, колір. Остання цифра є контрольною і засвідчує достовірність зчитування штрихів сканером.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України розроблено Положення про штрихове кодування товарів (у тому числі і лікарських засобів), де наведені організаційні та методичні аспекти впровадження штрихового кодування товарів у сфері торгівлі, терміни впровадження. Маркування товарів штриховими кодами ЕАN проводиться відповідно до чинних державних стандартів та інших нормативних документів України, Міжнародної Асоціації Товарної Нумерації - ЕАN International та національної нумеровальної організації - Асоціації Товарної Нумерації України "ЄАН-Україна", яка безпосередньо здійснюватиме кодування това-рів за заявами суб'єктів підприємницької діяльності.
Крім штрихового кодування на товарах широкого вжитку можуть розміщатись такі типи позначень:
? знак відповідності, що підтверджує якість і безпеку виробу для людей;
? екознак, який засвідчує, що товари не забруднюють довкілля і придатні до вторинної переробки;
? попереджувальне маркірування містить інформацію стосовно правил безпечного поводження з товаром. Найчастіше воно застосовується для косметичних виробів і товарів побутової хімії.
8. Асортиментна політика аптечних підприємств.
Асортиментна політика встановлює зв'язок між вимогами ринку, з одного боку, та намірами і можливостями фірми - з іншого. Завдання асортиментної політики полягає в тому, щоб у кожний даний момент (і в розумній перспективі) набір товарів, які випускаються фірмою, оптимально відповідав потребам споживачів як за якісними характеристиками, так і у відношенні кількісних обсягів. Це головна мета асортиментної політики. Коли фірма вже знає, які типи (тип) продукції вона буде пропонувати, їй потрібно визначити різновиди та асортимент цієї продукції.
Асортиментна позиція - це конкретна модель, марка чи розмір продукції, яку продає фірма.
Товарний асортимент охоплює всі асортиментні групи, які пропонує фірма.
Товарний асортимент може характеризуватися шириною (тобто кількістю асортиментних груп), глибиною (або кількістю позицій у кожній асортиментній групі) та зіставленням (наявністю аналогів за спільністю кінцевого використання, каналів розподілу, груп споживачів та діапазону цін).
Широкий діапазон дозволяє класифікувати продукцію, орієнтуватися в різних вимогах споживачів та стимулювати здійснення покупок в одному місці.
Наявність глибокого асортименту дозволяє задовольнити потреби різних купівельних сегментів по одному товару, перешкоджати появі конкурентів, пропонувати діапазон цін та стимулювати підтримку ділерів. Проте він також збільшує витрати на підтримку запасів, модифікацію про-дукції та виконання замовлень. Крім того, можуть виникнути певні труднощі у диференціації між двома схожими асортиментними позиціями. Звичайно, порівнюваним асортиментом легше управляти, ніж непорівнюваним. Він дозволяє компанії спеціалізуватися у сфері маркетингу та виробництва, створювати стійкий образ та забезпечувати стабільні відношення в каналах збуту. Однак надмірна концентрація може зробити фірму вразливою перед погрозами з боку зовнішнього середовища, коливань у збуті, викликати уповільнення зростання потенціалу через те, що весь натиск робиться на обмежений асортимент товару.
До основних складових асортиментної політики належить:
? постановка цілей, виходячи із стратегії та тактики фірми, які спираються на ринкові дослідження;
? формулювання асортиментної програми;
? розроблення комплексу заходів щодо досягнення конкретних цілей;
? визначення ресурсів і термінів здійснення.
Розширення асортименту фармацевтичної продукції в аптеці - найважливіший фактор успіху аптечної роздрібної торгівлі. Разом з тим, кожній аптеці доводиться вибирати політику розподілу фінансових ресурсів: або закупити велику партію дешевого препарату (типу анальгіну), або - буквально декілька упаковок - дорогого (наприклад, кавінтону).
Аптека повинна відпрацьовувати оптимальну тактику вибору лікарських препаратів. На перший погляд здається, що необхідне максимальне розширення асортименту, проте внаслідок наукових досліджень та практич-ного досвіду встановлено, що критеріями формування асортименту лікарських засобів служать наявність попиту на певні лікарські препарати, сертифікаціяпродукції, умови поставок та розрахунків з фірмою-постачальником, ціна. Береться до уваги відповідність асортименту лікарських препаратів переліку життєво важливих лікарських засобів. Враховується також місце розміщення аптеки, близькість лікувально-профілактичних закладів та їх профіль, рівень міграції населення.
Важливими кількісними критеріями формування асортименту в аптеці є швидкість руху окремих лікарських препаратів та прибутковість від їх реалізації.
Швидкість руху лікарських препаратів за певний період рекомендується визначати за формулою:
ЗК та ЗП- залишки на початок та кінець періоду;
НС - середньомісячне надходження;
Н - загальне надходження за певний період;
РС - середньомісячна реалізація.
При К від 0,5 до 1 швидкість руху характеризується як повільна, при К від 0,26 до 0,49 - стійка. Показник, що дорівнює від 0 до 0,25 свідчить про високу швидкість руху лікарського препарату.
Доцільно також проводити розрахунки прибутковості аптечного підприємства залежно від асортименту ліків. Це дозволяє планувати оптимальний асортимент лікарських препаратів, оскільки при спробі максимально розширити асортимент настає такий момент, коли подальше його розширення перестає збільшувати прибуток аптеки.
9. Іноваційна політика у сфері розроблення лікарських засобів
Вирішальним для ефективної діяльності фірми на ринку є створення і виробництво нових товарів.
Новий товар - це кінцевий результат науково-дослідної діяльності фірми-виробника, який неодмінно повинен відповідати потребам, що до моменту його виходу на ринок сформувалися у потенційних покупців.
Такі товари покликані задовольняти абсолютно нові потреби або підвищувати задоволення вже існуючих потреб, або значно розширювати коло покупців, здатних придбати товар, який задовольняє на вже досягнутому рівні існуючу потребу.
У системі маркетингу під новим товаром розуміють:
? якісно зовсім новий товар, аналогів якому до його появи на ринку не було;
? товар, що містить значні корінні вдосконалення і припускає наявність на ринку товарів-аналогів за призначенням;
? товар, що вже є на

 
 

Цікаве

Загрузка...