WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Товарна політика підприємств - Реферат

Товарна політика підприємств - Реферат

термоплівка, дерев'яні, кар-тонні і пластикові ящики, скляні балони та ін.
Вибір виду упаковки залежить від:
? ваги та об'єму товару при оптимальному використанні транспортних засобів і засобів складування;
? рівня пристосування упаковки до засобів автоматизації вантажно-розвантажувальних робіт, транспортування і складування товару у клієнтів;
? транспортних засобів і шляхів перевезення товару.
Окрім загальних вимог, упаковка для фармацевтичних товарів і лікарських препаратів повинна відповідати деяким їх особливостям, пов'язаним з фізико-хімічним станом, кольором, відношенням до фізичних, хімічних, температурних впливів. Тому пакувальний матеріал має забезпечувати певний температурний режим, вологість повітря, захист від прямих сонячних променів і т.ін.
Але останнім часом роль упаковки значно підвищилася. Зараз основне її завданняполягає в приверненні уваги до товару і наданні інформації про нього. Це стимулює купівлю товару, а також виділяє його серед багатьох аналогічних товарним знаком, текстом, формою або кольоровим оформ-ленням. Упаковка, таким чином, набула значення рекламного засобу, розрахованого на широке коло споживачів та довгостроковий вплив.
Важливою перевагою фірмових товарів є наявність фірмового стилю. Це дозволяє споживачам запам'ятати фірму і якість товару, щоб при необхідності легко відрізнити його від аналогічної продукції фірм-конкурентів. Крім того, фірмовий стиль надає товару певного іміджу.
Велике значення має і психологічний ефект кольору упаковки. Доведено, наприклад, що темно-синій колір асоціюється з емоційною теплотою; червоний - це життя, енергійність; синьо-зелений - ясність, безпека; жовтий - новація, майбуття і розвиток.
Інформаційне маркетингове навантаження виконує і маркірування. Це необхідні написи, зображення і умовні позначки, що містяться на бірках, етикетках, упаковці або на самому товарі.
Найбільш поширеним засобом маркірування є етикетка. На ній може бути відображено або тільки одна марочна назва товару, або великий обсяг інформації про нього. Етикетка виконує декілька функцій:
? ідентифікує товар або марку;
? показує сорт товару;
? описує товар, тобто хто, де і коли його виготовив, умови його використання, зміст упаковки, техніку безпеки;
? пропагує товар своїм привабливим графічним виконанням.
Згідно з законом України "Про лікарські засоби" (ст.12) маркірування, що наноситься на етикетку, зовнішню та внутрішню упаковку лікарського засобу, повинно містити таку інформацію:
? назва лікарського препарату;
? назва і адреса його виробника;
? реєстраційний номер;
? номер серії;
? спосіб вживання;
? доза діючої речовини в кожній одиниці і кількість в упаковці;
? термін придатності;
? умови зберігання;
? застережні заходи.
Кожний лікарський засіб може бути реалізований лише при наявності інструкції з його медичного використання, де зазначається:
? назва препарату;
? загальна характеристика;
? дані про фармакологічні властивості;
? спосіб вживання і дози;
? побічна дія;
? застережні заходи;
? форми випуску;
? умови і термін зберігання;
? умови відпуску.
Розповсюджена нині система комп'ютеризованого обліку товарів широкого вжитку привела до появи нового засобу маркірування - штрихового кодування. Вперше було запроваджено у США понад 20 років тому. Починаючи з 1977 року, у Європі та на інших континентах утвердилася європейська система кодування ЕАN.
Штрих-код являє собою закодовану за допомогою смуг різної товщини та цифр інформацію, що розмішується у вигляді етикетки на упаковці. Інформація зчитується світловим променем, коли він проходить по штриховому коду. У такий спосіб можна ідентифікувати будь-який товар.
Найчастіше кожному виду певного продукту надається номер з 13-ти цифр. Перші дві або три - визначають країну, в якій виготовлено товар, наступні п'ять - продуцента, ще п'ять - назву продукту, споживчі властивості, розміри, масу, колір. Остання цифра є контрольною і засвідчує достовірність зчитування штрихів сканером.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України розроблено Положення про штрихове кодування товарів (у тому числі і лікарських засобів), де наведені організаційні та методичні аспекти впровадження штрихового кодування товарів у сфері торгівлі, терміни впровадження. Маркування товарів штриховими кодами ЕАN проводиться відповідно до чинних державних стандартів та інших нормативних документів України, Міжнародної Асоціації Товарної Нумерації - ЕАN International та національної нумеровальної організації - Асоціації Товарної Нумерації України "ЄАН-Україна", яка безпосередньо здійснюватиме кодування това-рів за заявами суб'єктів підприємницької діяльності.
Крім штрихового кодування на товарах широкого вжитку можуть розміщатись такі типи позначень:
? знак відповідності, що підтверджує якість і безпеку виробу для людей;
? екознак, який засвідчує, що товари не забруднюють довкілля і придатні до вторинної переробки;
? попереджувальне маркірування містить інформацію стосовно правил безпечного поводження з товаром. Найчастіше воно застосовується для косметичних виробів і товарів побутової хімії.
Список використаної літератури
1. Украина. Законы. О лекарственных средствах: Закон // Голос Украины. -1996. - 7 мая.
2. Азарян Е.М. Международный маркетинг.- Киев: "Студ-центр", 1998.-200с.
3. Голубков Е.П. Маркетинговые исследования: теория, методология и практика.- М.: Изд-во "Финпрес", 1998.-416с.
4. Громовик Е.П. Особливості, проблеми та перспективи вітчизняного фармацевтичного підприємництва // Фар-мац. журн.- 1997.-№4.~С.З-П.
5. Дяченко С. ВІФЦ : інформація на вітчизняному фармацевтичному ринку //Ліки України.-1998.-№ 4.-С.32.
6. Каракай І.О. Зарубіжний досвід маркетингу у фармації // Фармац. журн.-1993.-М5.-С.25-27.
7. Кардаш В.Я. Маркетингова товарна політика: Навч. посібник.-К.: КНЕУ, 1997.-156с.
8. Криков В.И., Прокопишин В.И. Организация и экономика фармации: Учебник.-М.: Медицина, 1991.- 624с.

 
 

Цікаве

Загрузка...