WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Товарна політика підприємств - Реферат

Товарна політика підприємств - Реферат


Реферат
на тему:
Товарна політика підприємств
Після вибору маркетингової стратегії підприємство (фірма) визначає маркетингові засоби впливу на споживачів за допомогою товару, тобто свою товарну політику. Товарна політика - це конкретна діяльність фірми, що відповідає маркетинговій стратегії, спрямована на вивчення способів підвищення конкурентоспроможності продукції, яка випускається, перш за все, її якісних характеристик, створення нових товарів, формування асортименту і управління ним, пошук сегментів ринку, розроблення та здійснення стратегії упаковки, маркірування, обслуговування товарів та ін.
Багатоплановість товарної політики потребує проведення систематичних досліджень усього комплексу питань, що до неї входять, причому, їх об'єктом є не стільки сам товар, скільки потенційний споживач з його запитами по відношенню до конкретного товару.
Добре продумана товарна політика є для керівництва підприємства покажчиком загальної спрямованості дій у створенні товарів, здатних максимально задовольнити потреби покупців, а, отже, у завоюванні пріоритетних позицій на ринку конкурентної продукції.
До рішень, що приймаються в межах товарної політики, слід віднести:
? номенклатуру товарів, що виробляються;
? ширину асортиментних груп;
? діапазон обсягів кожного товару;
? якість товару;
? модифікацію;
? забезпечення товару торговою маркою;
? виключення з виробництва застарілих товарів;
? виробництво нових товарів;
? стандартизацію;
? заплановане старіння колишніх видів товару з метою привернення уваги покупців до товару-новинки;
? кількість кожного виду товару, що випускається за певний період.
? Модель реалізації цих рішень можна визначити у вигляді кінцевого результату взаємодії трьох змінних: завдань підприємства; наявних у його розпорядженні ресурсів; можливостей ринку (рис. 1.).
Рис. 1. Напрями та схема реалізації товарної політики фірми
Сектор А показує, що завдання підприємства і умови ринку збігаються. Тому проблема управлінських структур пов'язана з пошуком необхідних ресурсів.
Сектор В пов'язує можливості ринку і наявних ресурсів фірми. У цьому разі проблема управлінських структур - у перегляді завдань підприємства.
У секторі С збігаються завдання підприємства та його ресурси. Проблема керівництва фірми полягає у пошуку відповідного ринку (сегменту) та забезпеченні просування товару на ньому.
Сектор Д - це ідеальний варіант, коли всі змінні взаємопов'язані. Головне у цій ситуації - оперативність, прийняття правильних рішень і втілення їх у життя, тобто вміле використання маркетингової стратегії і тактики.
Формування та реалізація товарної політики підприємств фармацевтичної галузі України певний час ускладнювались через незадовільний стан матеріального та технологічного оснащення, порушення економічних зв'язків з підприємствами-постачальниками лікарської сировини країн СНД, відсутність чітких наукових прогнозів та рекомендацій щодо розвитку галузі тощо. Через це український фармацевтичний ринок майже на 90% забезпечувався імпортними ліками.
Реструктуризація галузі, її ринкова переорієнтація, поступове підвищення рівня виробничих, дослідницьких, науково-технічних ресурсів сприяли тому, що зараз фармацевтична промисловість України характе-ризується стійким зростанням, яке, за прогнозними даними Коммедбіопрому, повинно зберігатися і надалі.
Товарна політика виробників базується на вивченні ринку; детальному аналізі асортименту продукції з метою його регулярного оновлення, рентабельності як товарних груп, так і окремих товарних одиниць; пошуку нових високоприбуткових лікарських засобів. Завдяки цьому помітно змінилась асортиментна і кількісна структура фармацевтичного ринку України. Питома вага вітчизняної продукції становить вже понад 30%.
Розроблення нормативно-технологічної документації (НТД) і впровадження у виробництво лікарських засобів на основі імпортних субстанцій ("генериків") дозволило вітчизняній системі охорони здоров'я отримати препарати таких основних фармакотерапевтичних груп:
? серцево-судинні (еналаприл, атенолол, капто-прил, пентоксифелін та ін.);
? що регулюють функцію ЦНС (флуоксетін, сібазон, галоперидол, карбамазепін);
? анальгезуючі та протизапальні (ренальган, павестезін, індометацин, напроксен, ортофен та ін.);
? протитуберкульозні (етамбутол, піразинамід);
? противірусні та протигрибкові (клотримазол - мазь, розчин, пігулки; ацикловір - мазь та розчин);
? препарати, які впливають на функції бронхолегеневої системи (еуфілін - розчин та пігулки; теофілін - свічі; бромгексин - пігулки та розчин для пиття).
Враховуючи те, що сучасний етап розвитку фармацевтичного ринку характеризується його переорієнтацією від ринку виробника до ринку споживача, подальше формування товарної політики фармацевтичних підприємств України буде пов'язане з виконанням ними завдань соціального спрямування. Серед факторів, які зумовлюватимуть зміст товарної політики, зокрема визначені рівень і перспективи розвитку охорони здоров'я, структура і тенденції захворюваності, здійснення програм профілактики захворювань та загального оздоровлення населення країни.
Невід'ємною частиною загальної товарної політики і планування нового продукту в системі маркетингу є розроблення упаковки товару.
Упаковка виконує такі важливі у визначенні товарної політики функції, як;
? забезпечення збереження товару і захист його від впливу зовнішнього середовища;
? забезпечення створення раціональних одиниць для транспортування, навантаження і розвантаження товарів;
? забезпечення створення раціональних одиниць для їх складування;
? забезпечення оптимальних - за вагою і об'ємом - одиниць для продажу товару;
? комунікативний, рекламний та стимулюючий засіб збуту продукції.
Виконання означених функцій нерозривно пов'язано з застосуванням того чи іншого пакувального матеріалу. Сучасне виробництво пропонує упаковку з картону, пластика, скла, металу тощо. Найбільш поширеними видами упаковки є контейнери, металеві палети,

 
 

Цікаве

Загрузка...