WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Середовище міжнародного маркетингу - Реферат

Середовище міжнародного маркетингу - Реферат

моделей, що дозволяють передбачити вплив ряду факторів, таких, як стадія життєвого циклу товару, частка ринку, рівень попиту та ін.
Визначаючи рекламний бюджет, необхідно не лише розрахувати загальні обсяги витрат на рекламу, але й розподілити їх за функціями рекламної діяльності (наприклад, рекламні дослідження, виготовлення рекламних оголошень), за ринками збуту, засобами реклами, рекламованими товарами.
Рекламні кампанії постійно ускладнюються, зростає їх вартість. Через постійне зростання витрат на рекламу для будь-якого рекламодавцябажано одержати максимальну віддачу від витрачених коштів. Тому необхідне визначення ефективності рекламних заходів.
Слід розрізняти економічну ефективність реклами та ефективність психологічного впливу окремих елементів реклами на свідомість споживача. При цьому потрібно зазначити, що психологічна дія реклами найбільш ефективна, якщо вона супроводжується прийняттям рішення про купівлю то-вару. В свою чергу, від цього значною мірою залежить економічна ефективність реклами.
Економічну ефективність реклами виявляють шляхом визначення її впливу на збільшення обсягів збуту. Найбільш точно такий ефект можна дослідити лише в тому разі, коли зростання обсягів збуту здійснюється відразу після виходу реклами.
Для підрахунків додаткового товарообігу під впливом реклами можна скористатися формулою:
Тд = (Тс х Т? х Д): 100, де
Тд - додатковий товарообіг під впливом реклами;
Тс - середньоденний товарообіг за рекламний та післярекламний період;
Т? - приріст середньоденного товарообігу за рекламний та післярекламний період у %;
Д - кількість днів, коли спостерігався приріст товарообігу.
Для аналізу економічної ефективності реклами можна використовувати і метод експертних оцінок.
7. Участь у виставках та ярмарках
Ярмарки і виставки теж належать до засобів реклами. Участь у виставках і ярмарках товарів фірми сприяє їх просуванню на ринках і зростанню продажу. Виставки і ярмарки дозволяють:
? побачити товар у натурі та дії;
? отримати відповіді на питання, що зацікавили, відносно споживчих властивостей товару та його експлуатації;
? ознайомитись з рекламними проспектами та іншою рекламною літературою;
? зав'язати прямі контакти, тобто виконати значні рекламні та стимулюючі збут товарів функції.
Останнім часом різниця між виставками і ярмарками стирається. Однак певні особливості зберігаються. Так, ярмарки відбуваються періодично в один і той же час, в одних і тих самих місцях.
Збільшується кількість спеціалізованих, галузевих, тематичних виставок.
На виставках і ярмарках здійснюється велика комерційна та рекламно-пропагандистська робота:
? проводяться переговори;
? роздається реклама;
? демонструються рекламні фільми;
? організуються тематичні конференції, прес-конференції, семінари;
? здійснюється радіо- і телереклама.
Фірма, беручи участь у виставках або ярмарках, повинна вирішити, в яких виставках і ярмарках їй доцільно брати участь і чому.
Якщо переслідується мета розширення обсягу продажу, то подається зразок продукції. Якщо подається новий зразок, який не може бути поданий у тому обсязі, що вимагається, то це може дати антирекламний результат.
Надто важливою є підготовка стендистів виставок, які повинні дати якісну інформацію про товар, а також зацікавити і спонукати покупця до купівлі. Стенд повинен рекламувати не фірму, а продукцію.
В Україні спеціалізовані виставки в галузі медицини і фармації проводяться як на столичному, так і на регіональному рівні. Головною щорічною подією у виставковому бізнесі цієї галузі є міжнародна виставка "Охорона здоров'я". На ній представляються такі розділи: "Україна-медика" (медичне обладнання і електроприлади, лабораторне і діагностичне обладнання), "Україна-фарма" (лікарські засоби, парафармацевтичні товари, фармацевтичний інженіринг), "Україна-дент" (обладнання і лікарські засоби для стоматології), "Україна-оптик" (офтальмологія, оптичні компоненти, лазерно- і електронно-оптичні технології тощо), "Чорнобиль-охорона здоров'я" (обладнання, технології і методики радіологічного контролю, лікувально-профілактичні засоби, лікувально-профілактичне харчування).
Щорічно організовується цикл міжнародних спеціалізованих виставок медичних препаратів "Фармакологія", орієнтованих виключно на експонентів-виробників лікарських засобів.
Досить відомою є національна виставка з міжнародною участю "Ліки в Україні", яка відбувається в окремих містах: Києві, Харкові, Одесі, Запоріжжі, Львові тощо. Значна кількість регіональних виставок організо-вується в обласних центрах.
Участь у виставці фармацевтичної фірми передбачає поетапну підготовку до неї (рис. 2.).
Рис. 2. Блок-схема поетапної підготовки до участі у виставці
Перший етап підготовки до виставки включає:
? вибір рівня проведення: столичний чи регіональний;
? аналіз часу і місця проведення виставки, рейтинг її організаторів та інформаційних спонсорів;
? визначення цілей, які будуть досягатися на виставці (підтримка іміджу фірми на ринку, просування нових лікарських засобів тощо), чи репрезентує вона той ринок, в якому зацікавлена фірма.
Наступним етапом є планування участі, тобто:
? визначення експозиції виставки і плану стенда, вибір рекламного агентства для його оформлення.
Слід пам'ятати, що виставковий стенд відіграє комунікативну роль і в його оформленні повинен бути відображений фірмовий стиль;
? підготовка переліку партнерів, яких варто від імені фірми запросити на виставку;
? розподіл обов'язків між виконавцями.
Найважливішим етапом підготовки є складання кошторису, в якому необхідно враховувати такі статті витрат:
? вартість оренди виставкової площі;
? витрати на виготовлення, монтаж і оформлення стенда;
? вартість придбання (оренди) виставкового обладнання;
? витрати на роботу з відвідувачами виставки;
? витрати на підготовку й утримання персоналу;
? інші витрати.
При підборі й підготовці персоналу до виставки звертається увага на фахову кваліфікацію та особисті якості працівників, зокрема, на високий професіоналізм, уміння спілкуватися і пристосовуватись до обставин, винахідливість, мовна підготовка, досвід роботи на виставках і т.п.
Завершальним етапом підготовки до виставки є підбір засобів впливу на відвідувачів. Традиційними формами привернення уваги до стендів і завоювання прихильності потенційних споживачів і партнерів є фірмові мішечки, ручки, календарики, проспекти, папки, рекламні листівки та ін. Серед оригінальних форм роботи з відвідувачами можна виділити безкоштовну роздачу безрецептурних лікарських засобів власного виробництва, проведення в рамках виставки наукових семінарів, виготовлення оригінальних рекламних буклетів і плакатів.
Таким чином, ярмарки та виставки сприяють формуванню товарного ринку,

 
 

Цікаве

Загрузка...