WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Регулювання реклами лікарських засобів - Реферат

Регулювання реклами лікарських засобів - Реферат

Якщо листівки-вкладиші або інструкції щодо застосування використовуються в рекламних цілях, вони повинні відповідати етичним критеріям
В Україні реклама лікарських засобів регламентується законами України "Про лікарські засоби" та "Про рекламу", окремими підзаконними актами та Положеннями Міністерства охорони здоров'я України
Інформаційний зміст реклами для медичних закладів і лікарів, незалежно від її форми, повинен базуватися на науково обгрунтованихматеріалах Реклама повинна містити повну, чітку та зрозумілу професійну інформацію, що відповідає властивостям лікарського засобу, викладеним у його стислій характеристиці в інструкції з медичного застосування, але не перевищувати їх обсяги Реклама повинна бути спрямована на заохочення раціонального використання лікарського засобу, представляти його об'єктивно та без перебільшення позитивних властивостей Не допускається обмеження інформації щодо лікарських засобів для медичних та фармацевтичних працівників, крім випадків, передбачених чинним законодавством
Реклама лікарських засобів, яка призначена для медичних закладів і лікарів, здійснюється тільки через спеціалізовані друковані засоби інформації, розраховані на медичних і фармацевтичних фахівців МОЗ забезпечує інформування медичних закладів і лікарів про зареєстровані лікарські засоби і такі, що вилучені з Державного реєстру лікарських засобів України.
МОЗ встановлено порядок експертизи реклами лікарських засобів, згідно з яким рекламуванню підлягають тільки зареєстровані в Україні лікарські засоби на підставі дозволу МОЗ після попередньої експертизи та погодження рекламної інформації фахівцями Фармакологічного комітету. Для експертизи реклами лікарських засобів, які реєструються в Україні вперше або у зв'язку із закінченням терміну попередньої реєстрації, рекламодавець одночасно із Заявкою на реєстрацію подає клопотання про узгодження рекламних матеріалів, їх зразки у друкованому або файловому вигляді, копію платіжного доручення про внесення оплати за проведення експертизи рекламних матеріалів.
На підставі позитивного експертного висновку Фармакологічного комітету МОЗ приймає рішення щодо погодження інформації, яка може міститися в рекламі лікарського засобу, та видає рекламодавцеві дозвіл на його рекламування. На різні модифікації реклами одного лікарського засобу видається окремий дозвіл на підставі окремої експертизи матеріалів.
МОЗ встановлено загальні обмеження щодо реклами лікарських засобів, відповідно до яких забороняється реклама:
? лікарських засобів, які не зареєстровані в Україні або виключені з Державного реєстру лікарських засобів України;
? наркотичних, психотропних, отруйних та радіоактивних лікарських засобів (перелік А).
Реклама лікарських засобів, які реалізуються громадянам за рецептами лікарів (перелік Б), дозволяється лише через спеціалізовані друковані органи, що розраховані на медичних та фармацевтичних фахівців.
Забороняється розміщувати в рекламі лікарських засобів відомості, які можуть:
? мотивувати винятковість будь-якого препарату під кутом зору гарантованості лікувального ефекту та безальтернативності його застосування стосовно інших існуючих лікарських засобів;
? уводити в оману щодо властивостей лікарського засобу;
? справляти враження, що за умови застосування препарату медична консультація не потрібна, а відмова від його приймання спричинить шкоду для здоров'я;
? містити посилання на персональні рекомендації науковців, медичних працівників та інших категорій осіб, які у зв'язку із своїм посадовим і про-фесійним статусом можуть вплинути на громадське вживання препарату.
Реклама не повинна містити відомості про те, що:
? лікарський засіб є продуктом харчування, косметичним чи іншим продуктом для вживання;
? косметичні засоби, харчові продукти, вітамінні чи інші харчові домішки мають лікувальні властивості, якщо наявність таких властивостей не доведена в установленому порядку.
Рекламування лікарських засобів для дітей і підлітків також здійснюється на підставі дозволу МОЗ після попередньої експертизи і погодження рекламної інформації з фахівцями Фармакологічного комітету.
Недобросовісна реклама лікарських засобів заборонена. Недобросовісною рекламою лікарських засобів вважається реклама, яка внаслідок неточності, двозначності, перебільшування, замовчування інформації вводить або може ввести в оману споживачів реклами, що несе за-грозу їхньому здоров'ю.
Як недобросовісна розглядається також реклама, зміст якої не узгоджувався взагалі, заявник сповістив про відмову від реклами (подав лист-відмову) або було встановлено відхилення від змісту вже погоджених рекламних матеріалів, які стосуються застережень, визначених МОЗ.
Процедура визнання факту недобросовісної реклами лікарських засобів здійснюється в таких випадках:
? якщо до МОЗ надійшла заява від споживача реклами лікарських засобів про факт завдання нею шкоди для здоров'я;
? якщо в процесі проведення нагляду за рекламою лікарських засобів виявлені факти порушення вимог МОЗ щодо змісту інформації, яка може мі-ститись у рекламі ліків.
Рішення щодо визнання факту недобросовісної реклами лікарських засобів приймає МОЗ на підставі відповідного експертного висновку Фармакологічного комітету. МОЗ може відкликати дозвіл на рекламу лікар-ських засобів, якщо вона не відповідає законодавчим вимогам чи визнана недобросовісною. За умови повторних випадків недобросовісної реклами МОЗ має право ставити питання про скасування реєстрації відповідного лікарського засобу.
Список використаної літератури
1. Громовик Е.П. Особливості, проблеми та перспективи вітчизняного фармацевтичного підприємництва // Фар-мац. журн.- 1997.-№4.~С.З-П.
2. Дяченко С. ВІФЦ : інформація на вітчизняному фармацевтичному ринку //Ліки України.-1998.-№ 4.-С.32.
3. Каракай І.О. Зарубіжний досвід маркетингу у фармації // Фармац. журн.-1993.-М5.-С.25-27.
4. Каракай І.О., Каракай Ю.В. Деякі аспекти аналізу світового фармацевтичного ринку // Фармац. журн.-1996.-№2.-С.47-53.
5. Маркетинг: Учебник / А.Н.Романов, Ю.Ю.Корлюгов, С.А.Красильников и др.; Под ред. А.Н.Романова.-М.: Банки и биржи, ЮНИТИ, 1996.-560с.
6. Мнушко З.М., Ткаченко О.М., Страшний В.В. Методичні рекомендації по прогнозуванню збуту фармацевтичної продукції- X.: УкрФА, 1997.-20с.
7. Створення фармацевтичної маркетингової системи / З.М.Мнушко, В.П. Польщикова, І.А.Шевченко та ін. // Вісник фармації. -1996. -№1-2. - С. 96-101.

 
 

Цікаве

Загрузка...