WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Регулювання реклами лікарських засобів - Реферат

Регулювання реклами лікарських засобів - Реферат


Реферат
на тему:
Регулювання реклами лікарських засобів
Певне обмеження реклами лікарських засобів, визначення її змісту для окремих категорій споживачів мають місце практично в усіх країнах.
ВООЗ у 1985 р. було переглянуто стратегію щодо лікарських засобів, яка включала поряд з іншими аспектами встановлення етичних критеріїв просування лікарських засобів на ринок. Останні були ухвалені в 1988 р. Сорок першою сесією Всесвітньої асамблеї охорони здоров'я.
Головною метою етичних критеріїв просування лікарських засобів на ринок є здійснення підтримки та сприяння поліпшенню медико-санітарної допомоги шляхом раціонального використання ліків. Етичні критерії про-сування лікарських засобів на ринок покликані закласти підвалини правильного підходу до рекламування медикаментів, який будується на принципах чесності і добросовісності. Вони стосуються ліків, які відпускаються за рецептом і без рецепта лікаря; можуть бути застосовані до засобів народної медицини, використовуватись фармацевтичною промисловістю (фірмами-виробника-ми та оптовими фірмами), інформаційно-рекламними установами, працівниками охорони здоров'я, пов'язаними з призначенням, відпуском, поставкою і розподілом лікарських засобів, навчальними закладами, професійними асоціаціями, групами пацієнтів і споживачів, засобами спеціальної і загальної інформації.
Відповідно до етичних критеріїв просування лікарських засобів визначення та ілюстрації в рекламі, призначеній для працівників охорони здоров'я, повинні повністю відповідати науковим даним про медико-біологічні властивості конкретних ліків. Рекламні матеріали, поряд з іншими даними, мають містити таку інформацію:
? назва активного компонента (компонентів) з використанням міжнародних непатентованих назв або ухваленої загальноприйнятої назви лікарського засобу, фірмова назва;
? вміст активного компонента (компонентів) у дозі або порядок прийому;
? назва інших компонентів, про які відомо, що вони можуть викликати несприятливу побічну дію;
? затверджені терапевтичні показання;
? дозування або порядок прийому;
? побічні ефекти та основна несприятлива дія ліків;
? засоби застереження, протипоказання та попередження;
? найважливіші взаємодії між лікарськими засобами;
? назва та адреса виробника або підприємства оптової торгівлі;
? посилання на наукову літературу про даний препарат.
Коли рекламний матеріал не має на меті просування ліків на ринок (у випадку реклами-нагадування), він повинен містити, як мінімум, фірмову назву, міжнародну непатентовану назву або затверджене загальноприйняте найменування, назву кожного активного компонента, а також назву та адресу фірми-виробника або оптової фірми з метою отримання додаткової інформації.
Реклама для широких верств населення повинна допомагати людям приймати розумні рішення стосовно використання лікарських засобів, які є в продажу без рецепта лікаря. Не можна рекламувати препарати, що від-пускаються за рецептом лікаря або застосовуються проти тих тяжких станів, які може лікувати тільки кваліфікований лікар. У деяких країнах затверджені переліки таких хвороб і станів. З метою боротьби з наркоманією і медикаментозною залежністю не слід широко рекламувати наркотичні та психотропні лікарські засоби.
Рекламні повідомлення для населення повинні містити таку інформацію:
? назва (назви) активного компонента (компонентів) з використанням міжнародних непатентованих найменувань або ухваленої загальноприйнятої назви лікарського засобу;
? фірмове найменування;
? основні показання до використання;
? основні засоби застереження, протипоказання та попередження;
? назва та адреса виробника або підприємства оптової торгівлі.
Споживачам необхідно давати точну і правдиву інформацію про ціну.
Згідно з етичними критеріями ВООЗ просування лікарських засобів на ринок медичні представники повинні мати необхідну медичну освіту і бути певним чином підготовленими. Вони повинні володіти достатніми медичними та технічними знаннями та відзначатись добросовісністю при наданні інформації про продукцію, а також точно і відповідально виконувати рекламну діяльність. Наймачі несуть відповідальність за основну професійну підготовку та підвищення кваліфікації своїх представників.
Медичні представники повинні надавати особам, що призначають лікарські засоби, та фармацевтам повну і об'єктивну інформацію щодо кожного засобу. Медичні представники не повинні спонукати осіб, які призначають ліки, та провізорів (фармацевтів). У свою чергу останні не повинні намагатися отримувати заохочувальні стимули. Щоб запобігти надмірній рекламі, основна частина винагороди медичних представників не повинна бути безпосередньо пов'язана з обсягом продажу ліків, якому вони сприяли.
У різних країнах існує різна практика розповсюдження серед населення безкоштовних зразків ліків, що відпускаються без рецепта. У деяких країнах така практика дозволена, в інших - ні. У будь-якій країні, де існує подібна практика, вона повинна бути максимально обмеженою.
Продовження вивчення лікарських засобів після їх виходу на ринок має велике значення для забезпечення їх раціонального використання. Пропонується, щоб відповідні органи охорони здоров'я завжди були ін-формовані про будь-які клінічні дослідження затверджених лікарських засобів і щоб відповідні комітети з наукових та етичних питань підтверджували обгрунтованість наукових досліджень. Корисним може бути міжнаціональне та регіональне співробітництво в таких дослідженнях.
Вивчення та контроль лікарських засобів після їх збуту не повинні перетворюватись на завуальовану форму їх рекламування.
Обгрунтована інформація про ризик, пов'язаний з лікарськими засобами, повинна повідомлятись відповідним національним органам охорони здоров'я як пріоритетна і в найкоротші строки розповсюджуватись на міжнародному рівні
Оскільки точна інформація забезпечує раціональне використання ліків, упаковки та етикетки повинні містити інформацію, що відповідає даним, які затверджені органом контролю за лікарськими засобами певної країни Кожне формулювання та ілюстрація на упаковці та етикетці мають відповідати принципам етичних критеріїв
У тому випадку, коли вимагається, щоб лікарський засіб супроводжувався листівкою-вкладишем або інструкцією щодо використання, фірми-виробники або підприємства оптової торгівлі повинні забезпечити ві-дображення тільки тієї інформації, яка була ухвалена органом контролю за лікарськими засобами певної країни

 
 

Цікаве

Загрузка...