WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Планування та ефективність рекламної кампанії у фармацевтичній галузі. Участь у виставках та ярмарках - Реферат

Планування та ефективність рекламної кампанії у фармацевтичній галузі. Участь у виставках та ярмарках - Реферат

і тих самих місцях.
Збільшується кількість спеціалізованих, галузевих, тематичних виставок.
На виставках і ярмарках здійснюється велика комерційна та рекламно-пропагандистська робота:
? проводяться переговори;
? роздається реклама;
? демонструються рекламні фільми;
? організуються тематичні конференції, прес-конференції, семінари;
? здійснюється радіо- і телереклама.
Фірма, беручи участь у виставках або ярмарках, повинна вирішити, в яких виставках і ярмарках їй доцільно брати участь і чому.
Якщо переслідується мета розширення обсягу продажу, то подається зразок продукції. Якщо подається новий зразок, який не може бути поданий у тому обсязі, що вимагається, то це може дати антирекламний результат.
Надто важливою є підготовка стендистів виставок, які повинні дати якісну інформацію про товар, а також зацікавити і спонукати покупця до купівлі. Стенд повинен рекламувати не фірму, а продукцію.
В Україні спеціалізовані виставки в галузі медицини і фармації проводяться як на столичному, так і на регіональному рівні. Головною щорічною подією у виставковому бізнесі цієї галузі є міжнародна виставка "Охорона здоров'я". На ній представляються такі розділи: "Україна-медика" (медичне обладнання і електроприлади, лабораторне і діагностичне обладнання), "Україна-фарма" (лікарські засоби, парафармацевтичні товари, фармацевтичний інженіринг), "Україна-дент"(обладнання і лікарські засоби для стоматології), "Україна-оптик" (офтальмологія, оптичні компоненти, лазерно- і електронно-оптичні технології тощо), "Чорнобиль-охорона здоров'я" (обладнання, технології і методики радіологічного контролю, лікувально-профілактичні засоби, лікувально-профілактичне харчування).
Щорічно організовується цикл міжнародних спеціалізованих виставок медичних препаратів "Фармакологія", орієнтованих виключно на експонентів-виробників лікарських засобів.
Досить відомою є національна виставка з міжнародною участю "Ліки в Україні", яка відбувається в окремих містах: Києві, Харкові, Одесі, Запоріжжі, Львові тощо. Значна кількість регіональних виставок організо-вується в обласних центрах.
Участь у виставці фармацевтичної фірми передбачає поетапну підготовку до неї (рис. 1.).
Рис. 1. Блок-схема поетапної підготовки до участі у виставці
Перший етап підготовки до виставки включає:
? вибір рівня проведення: столичний чи регіональний;
? аналіз часу і місця проведення виставки, рейтинг її організаторів та інформаційних спонсорів;
? визначення цілей, які будуть досягатися на виставці (підтримка іміджу фірми на ринку, просування нових лікарських засобів тощо), чи репрезентує вона той ринок, в якому зацікавлена фірма.
Наступним етапом є планування участі, тобто:
? визначення експозиції виставки і плану стенда, вибір рекламного агентства для його оформлення.
Слід пам'ятати, що виставковий стенд відіграє комунікативну роль і в його оформленні повинен бути відображений фірмовий стиль;
? підготовка переліку партнерів, яких варто від імені фірми запросити на виставку;
? розподіл обов'язків між виконавцями.
Найважливішим етапом підготовки є складання кошторису, в якому необхідно враховувати такі статті витрат:
? вартість оренди виставкової площі;
? витрати на виготовлення, монтаж і оформлення стенда;
? вартість придбання (оренди) виставкового обладнання;
? витрати на роботу з відвідувачами виставки;
? витрати на підготовку й утримання персоналу;
? інші витрати.
При підборі й підготовці персоналу до виставки звертається увага на фахову кваліфікацію та особисті якості працівників, зокрема, на високий професіоналізм, уміння спілкуватися і пристосовуватись до обставин, винахідливість, мовна підготовка, досвід роботи на виставках і т.п.
Завершальним етапом підготовки до виставки є підбір засобів впливу на відвідувачів. Традиційними формами привернення уваги до стендів і завоювання прихильності потенційних споживачів і партнерів є фірмові мішечки, ручки, календарики, проспекти, папки, рекламні листівки та ін. Серед оригінальних форм роботи з відвідувачами можна виділити безкоштовну роздачу безрецептурних лікарських засобів власного виробництва, проведення в рамках виставки наукових семінарів, виготовлення оригінальних рекламних буклетів і плакатів.
Таким чином, ярмарки та виставки сприяють формуванню товарного ринку, раціоналізації господарських зв'язків. Головне призначення ярмарок і виставок полягає у рекламі та ознайомленні потенційних споживачів з новою продукцією з метою визначення реального попиту та пропозиції.
Список використаної літератури
1. Громовик Е.П. Особливості, проблеми та перспективи вітчизняного фармацевтичного підприємництва // Фар-мац. журн.- 1997.-№4.~С.З-П.
2. Дяченко С. ВІФЦ : інформація на вітчизняному фармацевтичному ринку //Ліки України.-1998.-№ 4.-С.32.
3. Каракай І.О. Зарубіжний досвід маркетингу у фармації // Фармац. журн.-1993.-М5.-С.25-27.
4. Каракай І.О., Каракай Ю.В. Деякі аспекти аналізу світового фармацевтичного ринку // Фармац. журн.-1996.-№2.-С.47-53.
5. Маркетинг: Учебник / А.Н.Романов, Ю.Ю.Корлюгов, С.А.Красильников и др.; Под ред. А.Н.Романова.-М.: Банки и биржи, ЮНИТИ, 1996.-560с.
6. Мнушко З.М., Ткаченко О.М., Страшний В.В. Методичні рекомендації по прогнозуванню збуту фармацевтичної продукції- X.: УкрФА, 1997.-20с.
7. Створення фармацевтичної маркетингової системи / З.М.Мнушко, В.П. Польщикова, І.А.Шевченко та ін. // Вісник фармації. -1996. -№1-2. - С. 96-101.

 
 

Цікаве

Загрузка...