WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Планування та ефективність рекламної кампанії у фармацевтичній галузі. Участь у виставках та ярмарках - Реферат

Планування та ефективність рекламної кампанії у фармацевтичній галузі. Участь у виставках та ярмарках - Реферат


Реферат
на тему:
Планування та ефективність рекламної кампанії у фармацевтичній галузі. Участь у виставках та ярмарках
Планування та ефективність рекламної кампанії
Маркетинг включає рекламні заходи, котрі повинні орієнтуватись на стратегічні цілі маркетингового планування. Взаємозв'язок усіх ланцюгів маркетингу - основа єдиної стратегії і тактики рекламної діяльності в системі маркетингу. Виходячи з цього, при розробленні та здійсненні плану рекламної кампанії необхідно перш за все узгодити її цілі та принципи з загальним маркетинговим планом фірми чи підприємства.
При плануванні рекламних заходів щодо конкретного товару слід ураховувати стадію життєвого циклу, яку він переживає на ринку.
План рекламних дій повинен базуватися на аналізі вимог споживачів, сегментуванні ринку та позиціюванні товару. Розробка плану має передбачати різноманітність та оптимальне поєднання різних видів і форм реклами.
У плануванні рекламної кампанії лікарських засобів виділяють кілька етапів:
? визначається об'єкт реклами (лікарський препарат, фірма);
? визначається суб'єкт або адресат реклами, тобто група споживачів (хворих, лікарів, провізорів), яким необхідно дати інформацію про фармацевтичний продукт;
? визначається мотив реклами, тобто на чому повинен бути акцент у рекламному оголошенні (інформації), щоб залучити увагу споживачів;
? обираються види рекламних засобів;
? складається рекламне оголошення - формулюється заголовок, текст реклами, визначаються ілюстрації, у разі необхідності обирається персонаж, носії реклами;
? складається графік рекламних виступів - рекламні заходи координуються у часі (за місяцями, тижнями, днями, годинами і т.ін.), за видами реклами та засобами її розповсюдження;
? складається кошторис витрат на рекламні заходи;
? завчасно визначається рекламна ефективність. Обгрунтування більшості із вказаних етапів повинно
здійснюватись з урахуванням особливостей реклами лікарських засобів та її нормативного регулювання, викладених вище. Тут слід звернути увагу на складання кошторису витрат на рекламні заходи та попереднє визначення ефективності реклами.
Планування рекламного бюджету передбачає визначення загальної суми коштів, необхідних на цілі реклами та обсяги їх використання. Можливе застосування таких методів:
1. Розрахунок бюджету реклами з використанням процентного відношення до попереднього або передбачуваного обсягу збуту:
р = Асигнування на рекламу
Загальна вартість продажу х100%
2. З урахуванням практики та рівня витрат на рекламу фірм-конкурентів та частки ринку своєї фірми.
3. Спосіб залишкових коштів, при якому фірма виділяє на рекламу ту суму, що залишилась після розподілу на всі інші витрати.
4. Загальна сума необхідних витрат на рекламу розраховується, виходячи з передбачуваних витрат на кожен із запланованих видів та форм реклами (наприклад, публікація реклами в фахових виданнях, реклама на телебаченні тощо).
5. Розрахунки рекламного бюджету з використанням математичних моделей, що дозволяють передбачити вплив ряду факторів, таких, як стадія життєвого циклу товару, частка ринку, рівень попиту та ін.
Визначаючи рекламний бюджет, необхідно не лише розрахувати загальні обсяги витрат на рекламу, але й розподілити їх за функціями рекламної діяльності (наприклад, рекламні дослідження, виготовлення рекламних оголошень), за ринками збуту, засобами реклами, рекламованими товарами.
Рекламні кампанії постійно ускладнюються, зростає їх вартість. Через постійне зростання витрат на рекламу для будь-якого рекламодавця бажано одержати максимальну віддачу від витрачених коштів. Тому необхідне визначення ефективності рекламних заходів.
Слід розрізняти економічну ефективність реклами та ефективність психологічного впливу окремих елементів реклами на свідомість споживача. При цьому потрібно зазначити, що психологічна дія реклами найбільш ефективна, якщо вона супроводжується прийняттям рішення про купівлю то-вару. В свою чергу, від цього значною мірою залежить економічна ефективність реклами.
Економічну ефективність реклами виявляють шляхом визначення її впливу на збільшення обсягів збуту. Найбільш точно такий ефект можна дослідити лише в тому разі, коли зростання обсягів збуту здійснюється відразу після виходу реклами.
Для підрахунків додаткового товарообігу під впливом реклами можна скористатися формулою:
Тд = (Тс х Т? х Д): 100, де
Тд - додатковий товарообіг під впливом реклами;
Тс - середньоденний товарообіг за рекламний та післярекламний період;
Т? - приріст середньоденного товарообігу за рекламний та післярекламний період у %;
Д - кількість днів, коли спостерігався приріст товарообігу.
Для аналізу економічної ефективності реклами можна використовувати і метод експертних оцінок.
Участь у виставках та ярмарках
Ярмарки і виставки теж належать до засобів реклами. Участь у виставках і ярмарках товарів фірми сприяє їх просуванню на ринках і зростанню продажу. Виставки і ярмарки дозволяють:
? побачити товар у натурі та дії;
? отримати відповіді на питання, що зацікавили, відносно споживчих властивостей товару та його експлуатації;
? ознайомитись з рекламними проспектами та іншою рекламною літературою;
? зав'язати прямі контакти, тобто виконати значні рекламні та стимулюючі збут товарів функції.
Останнім часом різниця між виставками і ярмарками стирається. Однак певні особливості зберігаються. Так, ярмарки відбуваються періодично в один і той же час, в одних

 
 

Цікаве

Загрузка...