WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Оптова торгівля. Завдання і функції аптечних складів та міжлікарняних аптек - Реферат

Оптова торгівля. Завдання і функції аптечних складів та міжлікарняних аптек - Реферат

призначення за встановленою номенклатурою;
? маркетингова і претензійно-позовова діяльність;
? забезпечення транспортування товарів тощо. Залежно від обсягів роботи і виконуваних функцій аптечні склади (бази) мають певну організаційну структуру.
Найважливішим структурним підрозділом аптечного складу є приймальний відділ, який здійснює кількісно-якісне приймання медико-фармацевтичної продукції від постачальників, оперативний контроль надходження вантажів, розшукування вантажів, що не прибули своєчасно до складу, передавання товарів до відповідних оперативних відділів, облік отриманих і переданих медичних і фармацевтичних товарів.
Приймання отриманих вантажів здійснює приймальна комісія, в обов'язки якої входить:
? визначення доброякісності товару;
? оформленнядокументів з приймання;
? вирішення питань про подальші дії у випадках, коли надійшов неякісний товар.
Порядок приймання товарів визначений відповідними документами, де обговорюються процедури приймання за видами товарів і місцем їх надходження. Факт приймання фармацевтичної продукції підтверджується "Приймальним актом". Якщо при цьому виявлені розбіжності у кількості та якості продукції, що надійшла, і даних документів, що її супроводжують, то оформляється "Акт про виявлені розбіжності у кількості та якості при прийманні товару". Подальший облік товарів, що прибули на адресу складу, здійснюється в спеціальних облікових документах.
Виконання функцій зберігання і комплектації медичних і фармацевтичних товарів покладено на оперативні відділи складу. Кількість їх визначається згідно з обсягами і асортиментом лікарських засобів, що постачаються. Отримані за встановленим порядком від приймального відділу товари зберігаються відповідно до їх фізико-хімічних властивостей і діючих правил. Товари розміщуються на стелажах у суворій послідовності за назвами, серіями, термінами зберігання.
З метою уніфікації зберігання, скорочення часу комплектації замовлень покупців для кожного оперативного відділу визначені групи медичних і фармацевтичних товарів, які можуть у ньому зберігатися і перероблятися. Такий підхід обумовлений:
? проходженням через аптечний склад усього асортименту лікарських засобів і виробів медичного призначення, які дозволені до використання;
? постачанням великої кількості аптек різної спеціалізації та потужностей;
? механізмом взаємодії "склад - аптека або інший покупець" при наданні замовлення та його виконанні тощо.
Реалізація лікарських засобів та виробів медичного призначення аптекам, лікувально-профілактичним закладам та іншим організаціям здійснюється за замовленнями через відділ експедиції. До функцій цього від-ділу входить пакування товарів, що надійшли з оперативних відділів, розподіл їх за отримувачами, оформлення транспортних документів, а також передавання товарів покупцям у разі самовивозу.
Вивезення вантажів з території аптечного складу здійснює транспортний відділ при наявності товарно-транспортних документів і спеціальної перепустки, яка пред'являється службі охорони і там зостається.
Найбільш поширеною при централізованій системі доставки транспортом складу є контейнерна форма. Кожна аптека має свій контейнер, куди збирають замовлені товари, що значно скорочує час вантажно-розвантажувальних робіт.
Важливим є і вибір маршруту розвезення товару. Частіше використовують лінійний і кільцевий маршрути, які визнані більш раціональними.
На рисунку 1. наведена загальна схема руху фармацевтичної продукції по аптечному складу.
Окрім розглянутих, до структури аптечних складів входять відділи, які безпосередньо не пов'язані з рухом товарів. Це допоміжні відділи (фасувальний, пакувальний, мийний), а також бухгалтерія, обчислювальний центр, юридична та маркетингова служби тощо.
Важливою ланкою в системі збуту фармацевтичної продукції є міжлікарняна аптека (МЛА). її роль полягає в наближенні лікарської допомоги стаціонарним хворим. Тому до функцій МЛА перш за все входять:
? одержання замовлень з відділень лікувально-профілактичних закладів;
? виготовлення лікарських засобів і здійснення всіх видів контролю;
? комплектація замовлень за відділеннями і їх відпуск;
? поповнення запасів лікарських засобів і виробів медичного призначення, використовуючи послуги всіх видів постачальників;
? інформаційна робота серед лікарів, молодшого медичного персоналу тощо.
У зв'язку зі спеціалізацією медичної допомоги, що й далі поглиблюється, МЛА профілізуються залежно від профілю лікувальних закладів, які ними обслуговуються. Зараз в Україні поряд з багатопрофільними діють МЛА хірургічного, педіатричного, кардіологічного, психіатричного профілю. Це дозволяє концентрувати окремі групи лікарських засобів і раціонально їх використовувати.
Рис. 1. Рух фармацевтичної продукції по аптечному складу
У недержавному секторі фармацевтичного ринку України активно діють оптові фірми. Вони виступають як посередники між виробниками фармацевтичної продукції або великими дистриб'юторськими фірмами, роздрібними торговельними фірмами і аптеками. Оптові фірми закупають великі обсяги товарів за свій рахунок і реалізують їх на місцевих ринках окремим покупцям більш дрібними партіями, одержуючи при цьому при-буток за рахунок різниці в цінах.
Список використаної літератури
1. Украина. Законы. О лекарственных средствах: Закон // Голос Украины. -1996. - 7 мая.
2. Азарян Е.М. Международный маркетинг.- Киев: "Студ-центр", 1998.-200с.
3. Голубков Е.П. Маркетинговые исследования: теория, методология и практика.- М.: Изд-во "Финпрес", 1998.-416с.
4. Громовик Е.П. Особливості, проблеми та перспективи вітчизняного фармацевтичного підприємництва // Фар-мац. журн.- 1997.-№4.~С.З-П.
5. Дяченко С. ВІФЦ : інформація на вітчизняному фармацевтичному ринку //Ліки України.-1998.-№ 4.-С.32.
6. Каракай І.О. Зарубіжний досвід маркетингу у фармації // Фармац. журн.-1993.-М5.-С.25-27.
7. Кардаш В.Я. Маркетингова товарна політика: Навч. посібник.-К.: КНЕУ, 1997.-156с.
8. Криков В.И., Прокопишин В.И. Организация и экономика фармации: Учебник.-М.: Медицина, 1991.- 624с.

 
 

Цікаве

Загрузка...