WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Оптова торгівля. Завдання і функції аптечних складів та міжлікарняних аптек - Реферат

Оптова торгівля. Завдання і функції аптечних складів та міжлікарняних аптек - Реферат


Реферат
на тему:
Оптова торгівля. Завдання і функції аптечних складів та міжлікарняних аптек
Оптова торгівля включає будь-яку діяльність з продажу товарів або послуг тим, хто їх дістає з метою перепродажу чи професійного використання.
Характерною особливістю оптової торгівлі є те, що, по-перше, оптовий торговець має справу переважно з професійними клієнтами, а не з кінцевим споживачем, по-друге, за обсягами оптові угоди і торгова зона оптовика більша, ніж у роздрібного торговця.
Враховуючи те, що оптова торгівля охоплює, по суті, усю сукупність товарних ресурсів, які виступають і як засоби виробництва, і як предмети споживання, вона сприяє скороченню надлишкових товарних запасів продукції на всіх рівнях і усуненню товарного дефіциту, бере участь у формуванні регіональних і галузевих товарних ринків.
Серед найважливіших функцій, виконуваних оптовою торгівлею, можна визначити такі:
? маркетингові дослідження ринку, попиту і пропозиції на продукцію як на користь виробника, так і кінцевого споживача;
? своєчасне, повне і ритмічне забезпечення товарами в необхідному асортименті посередницьких, роздрібних підприємств, споживачів;
? організація зберігання товарних запасів;
? організація планомірного і ритмічного завезення і вивезення товару;
? забезпечення для виробників збуту їх продукції на місцях з мінімумом контактів із споживачами;
? підготовка висококваліфікованого торгового персоналу;
? забезпечення стабільності партнерських відносин з використанням довгострокових, середньострокових і короткострокових угод;
? широке застосування економічних методів регулювання всієї системи взаємостосунків між постачальниками, посередниками і споживачами продукції завдяки зниженню сукупних витрат на просування товару, сплачуванню за товари під час їх постачання, наданню торгових кредитів роздрібним торговцям тощо;
? прийняття ризику, відповідаючи за розкрадання, пошкодження і старіння запасів.
Зараз існують такі форми оптової торгівлі:
? прямі зв'язки між виробниками і покупцями продукції;
? торгівля через посередницькі організації та підприємства;
? комерційні контакти суб'єктів ринку.
Прямі зв'язки означають, що виробники продукції самі виконують усі оптові функції. Це забезпечує сторонам безпосередній контакт, дозволяє визначати періодичність постачання, обумовлювати асортимент товару і додаткові технічні вимоги. При цьому споживачі стимулюють виробників у випуску високоякісної продукції, а виробники, зацікавлені в збуті продукції, надають певну допомогу і послуги покупцям. Використання прямої оптової торгівлі доцільне при транзитних (вагонних) постачаннях партій товару.
Оптова торгівля через посередницькі організації і підприємства, навпаки, переважна у випадку одноразового придбання покупцями продукції або в обсягах, менших за транзитну норму. При цьому оптові організації надають певний перелік послуг обом сторонам, зокрема: збирають асортимент продукції в означеному місці, забезпечують торговий кредит, зберігають і постачають товари, надають допомогу в їх реалізації і просуванні, проводять маркетингові дослідження ринку тощо. Види оптових організацій і підприємств розглянуті у попередніх розділах.
Комерційні контакти суб'єктів ринку передбачають оптову торгівлю через бартерні угоди, торгівлю на аукціонах, товарних біржах і оптових ярмарках.
Бартерні угоди, як правило, засновані на натуральному обміні, тобто постачанні конкретного виду товару від одного підприємства другому і навпаки.
Аукціонна торгівля має на меті, крім самого продажу товару, ще й отримання продавцем найбільшого прибутку завдяки конкуренції серед покупців. Аукціони проводять або виробники, або посередницькі організації, що спеціалізуються на цьому виді торгівлі.
Товарні біржі - це організаційно оформлений регулярно діючий ринок, на якому відбувається оптова торгівля замінюваними товарами. Біржові операції здійснюються у вигляді договорів купівлі-продажу, постачання, обміну або бартеру. При цьому біржа виступає як посередник, тобто через своїх посадових осіб - брокерів - зводить сторони, а після укладення угоди оформляє її.
Оптові ярмарки призначені для налагодження безпосередніх торгових контактів між виробниками продукції і потенційними покупцями. Найбільш поширені ярмарки у сфері торгівлі товарами виробничого призначення і сільгосппродукції.
Використання оптових посередників є об'єктивною необхідністю формування фармацевтичного ринку в умовах, коли виробник і споживач віддалені один від одного. Зокрема, для фармацевтичних виробників ви-користання послуг оптових посередників дає можливість зняти з себе ряд функцій, а саме:
? зберігання продукції до моменту її реалізації;
? проведення рекламних заходів щодо своєї продукції;
? виконання транспортно-експедиторських робіт і страхування товарів у процесі транспортування;
? короткотермінове кредитування торгових операцій тощо.
Зараз в Україні зареєстровано близько 6 тисяч оптових структур, щомісячно створюється 50-70. При цьому спостерігається тенденція до укрупнення дистриб'юторів.
Оптова торгівля лікарськими засобами в Україні здійснюється державними і недержавними оптовими організаціями, серед яких аптечні склади (бази), оптові фірми, міжлікарняні аптеки.
Аптечні склади (бази) є основними типовими державними підприємствами щодо забезпечення аптек, лікувально-профілактичних закладів та інших організацій лікарськими засобами і виробами медичного призначення.
До функцій аптечних складів (баз) входить:
? отримання медико-фармацевтичної продукції від виробника та юридичних осіб різних форм власності;
? здійснення експортно-імпортних та товаро-обмінних (бартерних) операцій;
? забезпечення контролю якості лікарських засобів;
? створення належних умов зберігання фармацевтичної продукції залежно від фізико-хімічних властивостей і відповідно до затверджених пра-вил, норм і вимог;
? постачання лікарських засобів до аптечної мережі, а також установам охорони здоров'я та іншим організаціям і підприємствам;
? створення оперативних резервів лікарських засобів і виробів медичного

 
 

Цікаве

Загрузка...