WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Збутова діяльність у системі фармацевтичного маркетингу (науковий реферат) - Реферат

Збутова діяльність у системі фармацевтичного маркетингу (науковий реферат) - Реферат

входить пакування товарів, що надійшли з оперативних відділів, розподіл їх за отримувачами, оформлення транспортних документів, а також передавання товарів покупцям у разі самовивозу.
Вивезення вантажів з території аптечного складу здійснює транспортний відділ при наявності товарно-транспортних документів і спеціальної перепустки, яка пред'являється службі охорони і там зостається.
Найбільш поширеною при централізованій системі доставки транспортом складу є контейнерна форма. Кожна аптека має свій контейнер, куди збирають замовлені товари, що значно скорочує час вантажно-розвантажувальних робіт.
Важливим є і вибір маршруту розвезення товару. Частіше використовують лінійний і кільцевий маршрути, які визнані більш раціональними.
На рисунку 4. наведена загальна схема руху фармацевтичної продукції по аптечному складу.
Окрім розглянутих, до структури аптечних складів входять відділи, які безпосередньо не пов'язані з рухом товарів. Це допоміжні відділи (фасувальний, пакувальний, мийний), а також бухгалтерія, обчислювальний центр, юридична та маркетингова служби тощо.
Важливою ланкою в системі збуту фармацевтичної продукції є міжлікарняна аптека (МЛА). її роль полягає в наближенні лікарської допомоги стаціонарним хворим. Тому до функцій МЛА перш за все входять:
? одержання замовлень з відділень лікувально-профілактичних закладів;
? виготовлення лікарських засобів і здійснення всіх видів контролю;
? комплектація замовлень за відділеннями і їх відпуск;
? поповнення запасів лікарських засобів і виробів медичного призначення, використовуючи послуги всіх видів постачальників;
? інформаційна робота серед лікарів, молодшого медичного персоналу тощо.
У зв'язку зі спеціалізацією медичної допомоги, що й далі поглиблюється, МЛА профілізуються залежно від профілю лікувальних закладів, які ними обслуговуються. Зараз в Україні поряд з багатопрофільними діють МЛА хірургічного, педіатричного, кардіологічного, психіатричного профілю. Це дозволяє концентрувати окремі групи лікарських засобів і раціонально їх використовувати.
Рис. 4. Рух фармацевтичної продукції по аптечному складу
У недержавному секторі фармацевтичного ринку України активно діють оптові фірми. Вони виступають як посередники між виробниками фармацевтичної продукції або великими дистриб'юторськими фірмами, роздрібними торговельними фірмами і аптеками. Оптові фірми закупають великі обсяги товарів за свій рахунок і реалізують їх на місцевих ринках окремим покупцям більш дрібними партіями, одержуючи при цьому при-буток за рахунок різниці в цінах.
5. Роздрібна торгівля. Аптеки як заклади роздрібної реалізації лікарських засобів
У процесі руху товарів від виробника до споживача заключною ланкою в системі господарчих зв'язків є роздрібна торгівля.
Роздрібна торгівля - це будь-яка підприємницька діяльність, пов'язана з продажем товарів і послуг кінцевому споживачеві для особистого некомерційного використання, якщо це населення, і колективного використання або задоволення господарських потреб, якщо це організації чи підприємства.
Роздрібна торгівля відіграє значну роль в економіці, бо є переважною складовою загального товарообігу. Крім того це важлива сфера забезпечення зайнятості завдяки розвиненій мережі торговельних установ, які потребують велику кількість персоналу різної кваліфікації.
Функції, що здійснює роздрібна торгівля, полягають у:
? дослідженні кон'юнктури, що склалася на товарному ринку;
? визначенні попиту і пропозиції на конкретні види товарів;
? пошуку товарів, що необхідні для роздрібної торгівлі;
? проведенні сортування товарів при складанні асортименту для продажу;
? сплачуванні товарів, одержаних від постачальників;
? проведенні операцій з приймання, зберігання, маркування товару, встановленні ціни;
? наданні постачальникам і покупцям транспортно-експедиторських, консультаційних, рекламних, інформаційних та інших послуг.
Роздрібна торгівля з урахуванням специфіки обслуговування споживачів розділяється на стаціонарну, пересувну і посилкову.
Стаціонарна торговельна мережа - найбільш поширена і включає такі форми торгівлі, як: магазини, палатки, кіоски та інше. За асортиментною ознакою магазини класифікуються на спеціалізовані, універмаги, універсами, магазини товарів повсякденного попиту, універсами широкого профілю.
Пересувна торговельна мережа сприяє наближенню товару до покупця і оперативному його обслуговуванню. Тому цей вид торгівлі існує в таких формах як торговельні автомати, вагонолавки, торгівля на рознесення, прямий продаж на дому.
Посилкова торгівля використовується для забезпечення населення, підприємств і організацій певною продукцією: книжками, канцтоварами, аудіо-, відео-, теле-, радіоапаратурою тощо. Роздрібна торгівля за замовленням товару через пошту або за телефоном передбачає такі форми: торгівля із замовленням за каталогом, прямий маркетинг, "директ-мейл", продаж за телефоном (рис. 5.).
Роздрібна реалізація лікарських засобів - це діяльність юридичних і фізичних осіб з медикаментозного забезпечення населення і лікувально-профілактичних закладів шляхом закупівлі та продажу через аптечну мережу лікарських засобів з метою отримання прибутку.
Згідно з законодавством України цим видом діяльності можуть займатися підприємства (їх об'єднання), установи,організації незалежно від форм власності, громадяни-підприємці, що здійснюють підприємницьку діяльність на території України. Для цього необхідно одержати в МОЗ України у встановленому порядку спеціальний дозвіл (ліцензію) на право займатися роздрібною реалізацією лікарських засобів.
Діяльність у сфері роздрібної реалізації лікарських засобів регулюється законами України "Про підприємництво", "Про захист прав споживачів", "Про підприємства в Україні", "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", "Про лікарські засоби"; "Основами законодавства про охорону здоров'я в Україні", постановами Кабінету Міністрів України та нормативними документами МОЗ України.
Рис. 5. Структура роздрібної торгівлі
Відповідно до законодавства контроль і нагляд за підприємницькою діяльністю у сфері реалізації лікарських засобів здійснюють МОЗ України, Ліцензійна палата, органи Держфармінспекції України, податкова адміністрація та інші органи та установи.
Роздрібна торгівля відіграє важливу роль у реалізації фармацевтичної продукції, тому що саме вона контактує з кінцевим споживачем, а, отже, має можливість безпосередньо впливати на нього. Серед усіх учасників цієї ланки фармацевтичного ринку в найбільшій кількості представлені аптеки.
Аптека - заклад охорони здоров'я, який функціонує з дозволу і під контролем державних органів, основним завданням його є забезпечення населення, закладів охорони здоров'я, підприємств, установ і організацій лікарськими засобами та виробами медичного призначення.
Зараз в Україні налічується 11348 аптек, серед них 6592 державних, 721 власних, 4035 колективних. Тенденція до зростання кількості аптек різних форм власності і характеру діяльності потребує певного управління даним процесом. Постановою Кабінету Міністрів України встановлена мінімальна кількість жителів (тис.чол.) на одну аптеку залежно від її виду: з правом виготовлення лікарських

 
 

Цікаве

Загрузка...