WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Асортиментна політика аптечних підприємств. Інноваційна політика у сфері розроблення лікарських засобів - Реферат

Асортиментна політика аптечних підприємств. Інноваційна політика у сфері розроблення лікарських засобів - Реферат

агентів і маркетологів;
? спеціалізовані професійні видання, виставки, ярмарки та ін. Відбір і оцінка найбільш перспективних ідей здійснюється за такими критеріями:
? можливаприбутковість товару;
? наявні і потенційні конкуренти;
? ємкість ринку;
? рівень необхідних капіталовкладень;
? рівень патентної чистоти;
? витрати, що передбачаються на експериментальній стадії;
? можлива тривалість життєвого циклу;
? відношення покупців до фірми і її продукції;
? наявність матеріальних і трудових ресурсів;
? можливий рівень і термін окупності даного проекту нового товару тощо.
На другому етапі здійснюється лабораторне і бажано ринкове тестування нового товару.
Лабораторне тестування передбачає перевірку товару на екологічну чистоту, безпечність, надійність. Розробляються маркетингові атрибути: дизайн і назва товару, торгова марка, упаковка і маркірування, спрямування рекламної кампанії і засобів стимулювання збуту.
Ринкове тестування проводять шляхом пробного продажу товару на вибіркових ринках. Метою цих дій є одержання оперативної комерційної інформації, а саме: реакції ринку на новий виріб, його упаковку; можливостей використання мережі збуту, реклами тощо. Отримані таким чином дані необхідні для того, щоб змінити невдалі характеристики товару і в решті-решт пристосувати його до конкретного ринку.
Завершальний етап передбачає розроблення загального плану виробництва нового товару, визначення і дослідження джерел постачання матеріалів, обладнання, запускання товарів у виробництво і наступний контроль точного виконання термінів і графіків робіт, певні поправки до якісних характеристик товару з метою оптимального наближення їх рівня до запитів споживачів.
Одночасно розробляються і здійснюються заходи стосовно збуту: засоби рекламної кампанії, стимулювання збуту, організація післяпродажного обслуговування. Тобто на цьому етапі вирішуються питання:
? коли виходити на ринок;
? де реалізувати товар;
? кому запропонувати товар;
? як реалізувати товар?
Необхідність розроблення та виведення на ринок нових лікарських препаратів зумовлена причинами як економічного, так і соціального характеру.
Фармацевтичне підприємство, що здійснює товарну політику, повинно мати на меті необхідність виробляти такі товари, які б у найбільшій мірі задовольняли потреби споживача, завдяки чому товар завоював би прі-оритетну позицію на ринку, був конкурентоспроможним, а, отже, прибутковим для фірми.
Поява нових фармацевтичних продуктів також пов'язана з постійно зростаючою захворюваністю всіх верств населення, появою нових захворювань, звиканням до існуючих ліків, змінами в природі, що негативно впливають на здоров'я людини.
Новий фармацевтичний продукт повинен задовольняти нові або на більш високому рівні вже існуючі потреби. На відміну від багатьох інших визначень виробничої орієнтації, у цьому випадку мається на увазі, що новим продуктом може бути лише той, який був визначений новим (таким, що відрізняється від існуючих) споживачем або на цільовому (споживчому) ринку.
З позицій новизни розрізняють лікарські препарати ринкової новизни, препарати, нові для фірми, і модифіковані, поліпшені ліки, новизна яких прозора в певних межах.
Розробка нового лікарського препарату складається з кількох етапів.
1. Технологічні та біофармацевтичні дослідження:
? обгрунтування складу;
? розроблення технології та вибір лікарської форми;
? розроблення методів контролю якості.
2. Доклінічні дослідження:
? проведення фармакологічних досліджень;
? розроблення тимчасової фармакопейної статті;
? підготовлений техніко-економічного обгрунтування;
? розроблення технологічного регламенту;
? затвердження НТД і подання її до Фармакологічного комітету" для одержання дозволу на клінічні випробування препарату.
3. Клінічні випробування:
? експертиза матеріалів;
? визначення ефективності та нешкідливості;
? узагальнення результатів клінічних випробувань,
? одержання дозволу на промисловий випуск препарату та його медичне застосування.
4. Серійне виробництво:
? вивчення потреби;
? формування попиту;
? стимулювання збуту.
Одним з кроків до підвищення конкурентоспроможності вітчизняної фармацевтичної продукції є впровадження в практику "Порядку створення та постановки на виробництво лікарських засобів", який вимагає дотримання міжнародних норм при введенні нових виробничих потужностей. Цей документ визначає єдині вимоги щодо порядку робіт у створенні і постановленні на виробництво готового лікарського засобу, лікарських засобів, що вивчаються за скороченою програмою і реєструються тимчасово, а також субстанцій, які виготовлені в Україні і є обов'язковим для всіх підприємств, установ, організацій, незалежно від форм власності, які створюють та виробляють лікарські засоби.
Виробництво готового лікарського засобу (ГЛЗ) здійснюється у разі наявності спеціального дозволу (ліцензії), який видається Коммедбіопромом згідно з порядком, установленим Кабінетом Міністрів України.
Розробник надає виробнику матеріали, які обґрунтовують перспективу впровадження ГЛЗ (результати експериментального вивчення специфічної дії, проект НТД). При позитивному рішенні щодо доцільності створення та постановлення на виробництво лікарського засобу під своєю торговою маркою виробник згідно з проектами НТД виготовляє і контролює дослідні партії лікарського засобу, подає їх для експериментальних та клінічних досліджень на сертифіковані бази Фармакологічного комітету.
Після одержання матеріалів експериментальних досліджень виробник надає до Фармакологічного і Фармакопейного комітетів пакети документів за переліком, установленим "Порядком створення та постановлення на виробництво лікарських засобів".
За затвердженим пусковим або промисловим регламентом виробник виготовляє і випробовує не менш ніж 5 серій лікарського засобу. Протокол комісії з визначення результатів випробувань направляється до Фар-макологічного і Фармакопейного комітетів.
Фармакологічний комітет проводить експертизу наданих матеріалів та дозволяє клінічні випробовування згідно з існуючими вимогами на підпорядкованих клінічних базах. На підставі результатів випробовування лікарського засобу Фармакологічний комітет рекомендує препарат до медичного застосування і направляє повідомлення до Фармакопейного комітету.
Фармакопейний комітет затверджує тимчасову фармакопейну статтю (ТФС) чи методи аналізу та подає повідомлення до Фармакологічного комітету і Держінспекції з контролю якості лікарських засобів.
При позитивних результатах Бюро реєстрації лікарських засобів МОЗ України приймає рішення щодо реєстрації лікарського засобу. Підприємство-виробник лікарського засобу отримує

 
 

Цікаве

Загрузка...