WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Асортиментна політика аптечних підприємств. Інноваційна політика у сфері розроблення лікарських засобів - Реферат

Асортиментна політика аптечних підприємств. Інноваційна політика у сфері розроблення лікарських засобів - Реферат


Реферат
на тему:
Асортиментна політика аптечних підприємств. Інноваційна політика у сфері розроблення лікарських засобів
Асортиментна політика аптечних підприємств.
Асортиментна політика встановлює зв'язок між вимогами ринку, з одного боку, та намірами і можливостями фірми - з іншого. Завдання асортиментної політики полягає в тому, щоб у кожний даний момент (і в розумній перспективі) набір товарів, які випускаються фірмою, оптимально відповідав потребам споживачів як за якісними характеристиками, так і у відношенні кількісних обсягів. Це головна мета асортиментної політики. Коли фірма вже знає, які типи (тип) продукції вона буде пропонувати, їй потрібно визначити різновиди та асортимент цієї продукції.
Асортиментна позиція - це конкретна модель, марка чи розмір продукції, яку продає фірма.
Товарний асортимент охоплює всі асортиментні групи, які пропонує фірма.
Товарний асортимент може характеризуватися шириною (тобто кількістю асортиментних груп), глибиною (або кількістю позицій у кожній асортиментній групі) та зіставленням (наявністю аналогів за спільністю кінцевого використання, каналів розподілу, груп споживачів та діапазону цін).
Широкий діапазон дозволяє класифікувати продукцію, орієнтуватися в різних вимогах споживачів та стимулювати здійснення покупок в одному місці.
Наявність глибокого асортименту дозволяє задовольнити потреби різних купівельних сегментів по одному товару, перешкоджати появі конкурентів, пропонувати діапазон цін та стимулювати підтримку ділерів. Проте він також збільшує витрати на підтримку запасів, модифікацію про-дукції та виконання замовлень. Крім того, можуть виникнути певні труднощі у диференціації між двома схожими асортиментними позиціями. Звичайно, порівнюваним асортиментом легше управляти, ніж непорівнюваним. Він дозволяє компанії спеціалізуватися у сфері маркетингу та виробництва, створювати стійкий образ та забезпечувати стабільні відношення в каналах збуту. Однак надмірна концентрація може зробити фірму вразливою перед погрозами з боку зовнішнього середовища, коливань у збуті, викликати уповільнення зростання потенціалу через те, що весь натиск робиться на обмежений асортимент товару.
До основних складових асортиментної політики належить:
? постановка цілей, виходячи із стратегії та тактики фірми, які спираються на ринкові дослідження;
? формулювання асортиментної програми;
? розроблення комплексу заходів щодо досягнення конкретних цілей;
? визначення ресурсів і термінів здійснення.
Розширення асортименту фармацевтичної продукції в аптеці - найважливіший фактор успіху аптечної роздрібної торгівлі. Разом з тим, кожній аптеці доводиться вибирати політику розподілу фінансових ресурсів: або закупити велику партію дешевого препарату (типу анальгіну), або - буквально декілька упаковок - дорогого (наприклад, кавінтону).
Аптека повинна відпрацьовувати оптимальну тактику вибору лікарських препаратів. На перший погляд здається, що необхідне максимальне розширення асортименту, проте внаслідок наукових досліджень та практич-ного досвіду встановлено, що критеріями формування асортименту лікарських засобів служать наявність попиту на певні лікарські препарати, сертифікація продукції, умови поставок та розрахунків з фірмою-постачальником, ціна. Береться до уваги відповідність асортименту лікарських препаратів переліку життєво важливих лікарських засобів. Враховується також місце розміщення аптеки, близькість лікувально-профілактичних закладів та їх профіль, рівень міграції населення.
Важливими кількісними критеріями формування асортименту в аптеці є швидкість руху окремих лікарських препаратів та прибутковість від їх реалізації.
Швидкість руху лікарських препаратів за певний період рекомендується визначати за формулою:
ЗК та ЗП- залишки на початок та кінець періоду;
НС - середньомісячне надходження;
Н - загальне надходження за певний період;
РС - середньомісячна реалізація.
При К від 0,5 до 1 швидкість руху характеризується як повільна, при К від 0,26 до 0,49 - стійка. Показник, що дорівнює від 0 до 0,25 свідчить про високу швидкість руху лікарського препарату.
Доцільно також проводити розрахунки прибутковості аптечного підприємства залежно від асортименту ліків. Це дозволяє планувати оптимальний асортимент лікарських препаратів, оскільки при спробі максимально розширити асортимент настає такий момент, коли подальше його розширення перестає збільшувати прибуток аптеки.
Інноваційна політика у сфері розроблення лікарських засобів
Вирішальним для ефективної діяльності фірми на ринку є створення і виробництво нових товарів.
Новий товар - це кінцевий результат науково-дослідної діяльності фірми-виробника, який неодмінно повинен відповідати потребам, що до моменту його виходу на ринок сформувалися у потенційних покупців.
Такі товари покликані задовольняти абсолютно нові потреби або підвищувати задоволення вже існуючих потреб, або значно розширювати коло покупців, здатних придбати товар, який задовольняє на вже досягнутому рівні існуючу потребу.
У системі маркетингу під новим товаром розуміють:
? якісно зовсім новий товар, аналогів якому до його появи на ринку не було;
? товар, що містить значні корінні вдосконалення і припускає наявність на ринку товарів-аналогів за призначенням;
? товар, що вже є на ринку, але з певними вдосконаленнями, які не змінюють докорінно його характеристики;
? товар ринкової новизни, який є старим для існуючих ринків, але новим для даного нового ринку;
? товар нової сфери застосування.
Треба відрізняти новий товар від його модифікації, тому що остання являє разом з ним єдину групу товарів, що мають однорідні ознаки, але з деякими відмінностями в характеристиках відповідно до потреб певних сегментів ринку і кінцевих споживачів.
Створенню нового товару має передувати вивчення і оцінка:
? сфери можливого використання, кількості та складу потенційних покупців;
? наявних у розпорядженні фірми ресурсів виробництва і збуту;
? можливих змін у технологічному забезпеченні випуску нового товару;
? господарських ризиків та ймовірності конкуренції нового товару з тими, що вже виробляються підприємством або конкурентами.
Процес розроблення нового товару складається з трьох етапів (рис. 1.).
Рис. 1. Складові процесу розроблення нового товару
Перший етап починається з висування якомога більшої кількості нових ідей щодо потреб, способів їх задоволення, конструктивних особливостей товару тощо. Джерелами ідей створення нового товару можуть бути:
? самі споживачі;
? науково-дослідні лабораторії;
? учені, конструктори;
? товари фірм-конкурентів;
? інформація торговельного персоналу і торговельних посередників, рекламних

 
 

Цікаве

Загрузка...