WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Комерційна діяльність торгового підприємства по продажу товарів і обслуговуванню покупців - Курсова робота

Комерційна діяльність торгового підприємства по продажу товарів і обслуговуванню покупців - Курсова робота

вручаються покупцю при покупці, як правило, дорогого чи товару здобуваються їм у магазині на певний строк за встановлену плату.
Дисконтна карта дає її власнику право на одержання фіксованої торгової знижки з кожної покупки. При використанні мікропроцесорних дисконтних карт, що дозволяють вести облік товарів, що здобуваються клієнтом,, йому можуть надаватися диференційовані знижки в залежності від вартості зроблених раніше покупок.
Одним з найбільш діючих методів стимулювання продажу товарів є проведення рекламних кампаній.
У супермаркеті "Вест Лайн" підтримується низький рівень цін. Це досягається за рахунок зниження накладних витрат різними способами, застосовуваними, як правило, у комплексі.
По-перше, супермаркет розташовується в приміщеннях з низькою орендною платою.
По-друге, товари в торговому залі викладені на устаткуванні (стелажах, піддонах) таким чином, що покупець одержує прямий доступ до них. Він знайомиться з товарами, інформацією на їхній упаковці, а потім самостійно укладає відібрані товари в спеціальний візок.
Візок з товарами переміщається покупцем до каси, а після проведення розрахунків вивозиться з магазину. Таким чином, у магазині відсутня необхідність у використанні праці продавців для обслуговування покупців.
По-третє, до супермаркету ведуть зручні під'їзні колії. Обов'язковим є наявність поруч з ним безкоштовної стоянки для автомобілів покупців. Це дозволяє підприємству обійтися без вантажників, тому що покупець має можливість довезти товари у візку до автомобіля і самостійно занурити їх.
По-четверте, розрахунки за товари виробляються тільки наявними, що прискорює оборотність засобів, вкладених у їхню закупівлю.
Усе перераховане вище сприяє зниженню витрат обігу і, отже, дозволяє установити в магазині оптові ціни на дрібнооптові партії товарів.
Висновки та пропозиції
Як показують дані аналізу по ПП "Вест Лайн", на даному підприємстві відсутнійповноцінний комплекс маркетингових комунікацій. Певною мірою використовується реклама в межах району функціонування супемаркету. Крім того, відвідувачів приводить до супермаркену реклама виробників окремих товарів.
Для підвищення показників діяльності підприємству необхідно в майбутньому нарощувати обсяги діяльності, скорочувати витрати обігу на одиницю товарообороту, а також дещо скоротити обсяги товарних запасів підприємства для прискорення їх оборотності.
Як показала практика управління товарною політикою у ПП "Торговий дім "Вест Лайн", на підприємстві існують деякі недоліки стосовно асортименту, розробки товарів, дослідження тенденцій на ринку нових товарів.
Товарна політика будь-якого торговельного підприємства містить декілька складових частин, основними з яких є: визначення асортименту товарів та його поновлення, забезпечення високої якості реалізованих товарів, відповідна упаковка, наявність набору споживчих властивостей, які найбільш повно задовольняють потребам і запитам споживачів.
У ПП "Торговий дім "Вест Лайн" надаються деякі додаткові послуги, основними з яких є: надання консультацій по вибору і використанню товару; доставка товарів до місця призначення; додаткове пакування товарів та оформлення подарункових наборів; телефонна довідка про наявність і надходження товарів тощо.
В цілому асортимент товарів відповідає спеціалізації приватного підприємства "Вест Лайн", але в подальшому відповідно до статуту можна розширювати перелік реалізованих товарів та послуг. Це допоможе знизити операційні ризики діяльності підприємства.
Таким чином всі проаналізовані показники говорять про певну стабільність діяльності приватного підприємства "Торговий дім "Вест Лайн" та подальші перспективи розвитку на ринку фотопродукції в Україні.
Стимулювання збуту використовує сьогодні різні засоби активізованого впливу на цільову аудиторію, здатні прискорити чи посилити відповідну її реакцію.
Об'єктами уваги повинні бути покупці, посередники, які допомагають підприємству реалізувати товари, торговельний персонал фірми, постачальники (створення необхідних умов для ефективної реалізації їх товарів) та інші цільові аудиторії.
Список використаної літератури
1. Аникеев С. Н. Методика разработки плана маркетинга. Серия "Практика маркетинга". - М., 1995. - 248 с.
2. Ассэль Генри. Маркетинг: принципы и стратегия. - М., 1999. - 340 с.
3. Благоев В. Маркетинг в определениях и примерах. - С-Пб, 1993. - 544 с.
4. Болт Г. Дж. Практическое руководство по управлению сбытом. - М.: Экономика, 1997. - 432 с.
5. Бревнов А.А. Маркетинг малого предприятия. - К., 1998. - 286 с.
6. Войчак А.В. Маркетинговий менеджмент. - К., КНЕУ, 1998. - 234 с.
7. Волков О.М. Методическое пособие по изучению иностранных фирм. - М, 1998. - 186 с.
8. Все о маркетинге. Сборник для руководителей предприятий, экономических и коммерческих служб. - М., 1999. - 128 с.
9. Гаркавенко С.С. Маркетинг. - К., 1998. - 388 с.
10. Герасимчук В.Г. Маркетинг: теорія і практика. - К., 1994. - 356 с.
11. Кардаш В.Я. Маркетингова товарна політика. - К.:КНЕУ, 1997. - 292 с.
12. Карлоф Б. Деловая стратегия. - М., 1995. - 314 с.
13. Котлер Ф. Основы маркетинга. - М., 1999. - 642 с.
14. Котлер Ф. Маркетинг. Менеджмент. - СПб, 1998. - 816 с.
15. Кретов И.И. Маркетинг предприятия. - М., 1998. - 148 с.
16. Павленко А.Ф. Потреби та цінності в системі маркетингу. - К.:КНЕУ, 1996. - 186 с.
17. Павлова Н.Н. Стратегия и тактика маркетинга //Стандарты и качество. - 1997. - №3. - с. 35-36.
18. Перерва П.Г. Управление маркетингом на предприятии. - Харьков, 1993. - 88 с.
19. Прауде В.Р. Маркетинг. - К., 1994. - 340 с.
20. Рабинович И.А. Маркетинг в коммерческой деятельности. - Одесса., 1993. - 314 с.
21. Решетнікова І.Л. Створення ефективної організації маркетингу на підприємстві //Маркетинг в Україні. - 2000. - №1. - с. 46-48.
22. Савельєв Є.В. Маркетинг нового продукту. - К., 1997. - 230 с.
?
Додатки
?
Додаток 1
Затверджено Мінфіном України за
погодженням з Держкомстатом України
для річної звітності 1999р.
БАЛАНС ПІДПРИЄМСТВА
на 1 січня 2002 р.
КОДИ
Дата ( рік, місяць, число) ________
Підприємство _____ПП "ТД Вест Лайн"_______ за ЄДРПОУ 30784315
Територія ______________Мінський район_____ за КОАТУУ _80378_
Форма власності _____приватна___________ за КФВ _____10__
Орган державного управління ______________ за СПОДУ___
Галузь _____________торгівля_________________ за ЗКГНГ__71250
Вид економічної діяльності _роздрібна торгівля_ за КВЕД___52.11.0___
Кількість підприємств ____________________________________________
Одиниця виміру : тис. грн.

 
 

Цікаве

Загрузка...