WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Розміщення і планування обладнання роздрібного торгового підприємства - Курсова робота

Розміщення і планування обладнання роздрібного торгового підприємства - Курсова робота

оснащення робочого місця відповідним обладнанням і інвентарем і зручне його розміщення;
безперебійне забезпечення робочих місць товарами, пакувальними матеріалами і т.д.;
розміщення робочих місць у строгій відповідності з послідовністю виконання торгово-технологічних операцій;
створення нормальних умов праці, оптимальне фарбування стін, обладнання і пристосувань.
Удосконалювання організації праці в магазині нерозривно зв'язано з поліпшенням умов праці працівників, що значною мірою визначають їхня працездатність і стомлюваність. Домогтися поліпшень умов праці можна впровадженням засобів механізації важких і трудомістких робіт, поліпшенням санітарно-гігієнічних, побутових і естетичних умов праці, забезпеченням охорони праці і строгим дотриманням техніки безпеки.
Висновки
Торгово-технологічне обладнання магазинів відіграє важливу роль у раціональній організації торгово-технологічного процесу в магазині. Воно широко застосовується при виконанні різних операцій, зв'язаних із прийманням, збереженням і продажем товарів.
У цілому магазин "Все для авто" відповідає основним вимогам для роздрібного торгового підприємства і має непогані техніко-економічні показники. Зокрема, розміщення приміщень магазина і торгове обладнання відмінно сполучаються з загальним плануванням, методами продажу, номенклатурою товарів і не суперечать сучасним правилам організації магазинів.
Організація праці в магазині спрямована на здійснення комплексу організаційно-технічних, економічних і санітарно-гігієнічних заходів, що дозволяють раціоналізувати торгово-технологічний процес, ефективніше використовувати торгові й інші площі, створити сприятливі умови праці і на цій основі забезпечити високий рівень торгового обслуговування населення.
Однак в організації праці працівників магазина виявлені наступні недоліки: необхідно поліпшити технологію торгівлі (занадто велика площа викладення) і переглянути план благоустрою ділянки (немає місця стоянки індивідуального транспорту покупців).
Багато торгових підприємств в Україні мають характеристику гірше даного магазина, а це у свою чергу відображається на рівні обслуговування споживачів, однак необхідно прагнути до підвищення цього рівня за допомогою організаційно-технологічного планування торгових підприємств і враховувати маркетингові дослідження, а також сучасні технології.
Список використаної літератури
1. Багиев Г.Л. Основы организации маркетинговой деятельности на предприятии. - СПб.: Изд-во СПбГУЭФ, 1999.
2. Болт Г. Практическое руководство по управлению сбытом. - М.: Экономика, 2000.
3. Голубева С. Менеджмент сбыта. - М., РЭФ, 1998.
4. Даненбург В. и др. Основы оптовой торговли. - СПб.: Нева-Ладога-Онега, 1998.
5. Дейян А., Троадек Л. Стимулирование сбыта и реклама на месте продаж. - М.: Прогресс-Универс, 2001.
6. Мавричева Н.Е. Сейлз промоушен как кратчайший путь к покупателю // Маркетинг и маркетинговые исследования - 2001. - №1. - С. 45-49.
7. Моррис Р. Маркетинг: ситуация и примеры. - М.: ЮНИТИ, 2001.
8. Ноздрева Р.Б., Цыгичко Л.И. Как побеждать на рынке. - М.: Финансы и статистика, 1999.
9. Попов Е., Попова Л. Маркетинговый аудит. // Маркетинг - 1998. - №2. - С.43-52.
10. Прочный фундамент потребительской пирамиды: Многоуровневая торговля // Коммерсант . - 1999. - № 18. - С.56-57.
11. Справочник предпринимателя. - М.: Наука, 1998.
12. Фатрелл Ч. Основы торговли. - Тольятти: Довгань, 2000.
13. Шмален Г. Основы планирования сбыта. Основы и проблемы экономики предприятия. 1999.
14. Эдвардс Ч., Браун Р. Реклама в розничной торговле США. - М., 1993.
15. Панкратов Ф.Г., Памбухчиянц В.К. Коммерция и технология торговли. -М., 2001.
16. Панкратов Ф.Г. и др. Организация и технология торговых процессов. - М., 2000.
Додаток 1.
Рекомендації щодо підвищення ефективного розміщення торгового обладнання в магазині ПП "Укравтопромзбут" "Все для авто".
В результаті проведення дослідження магазину встановлено, що магазин має у своєму розпорядженні комплекс приміщень, необхідних для раціонального функціонування торгово-технологічного процесу. Усі приміщення магазина розташовані з урахуванням забезпечення раціонального взаємозв'язку між ними. Планування торгових приміщень, а також приміщень (зон) для приймання, збереження і підготовки товарів до продажу, допоміжних і адміністративно-побутових приміщень відповідають основним вимогам.
Магазин враховує вимоги ергономіки, що відноситься не тільки до вибору геометричних параметрів приміщень, але і до розмірів торгового обладнання і меблів.
Найбільш розповсюдженим торговим обладнанням у магазині "Все для авто" є універсальні гірки, зібрані з обмеженої кількості взаємозамінних уніфікованих деталей і вузлів, що дозволяє широко застосовувати різноманітні групи товарів. Вони забезпечують раціональне використання площі торгового залу, придатні для оперативного поповнення запасів товарів, забезпечують наочність показу і зручність відборці їх покупцями.
Однак, устрій і планування торгового залу не зовсім відповідає вимогам раціональної організації чинених тут операцій.
Тому можна висунути наступні зауваження і пропозиції щодо їх усунення:
створення вільного руху купівельного потоку. Установча площа, займана під установку обладнання і великогабаритних товарів, перевищує норму на 13 %, звичайно для цих цілей приділяється 27-30 % площі торгового залу;
забезпечення найкоротших шляхів руху товарів із зон збереження і підготовки товарів до продажу до місць їх викладення і розміщення;
необхідно створення умов гарної видимості і зручності для орієнтації покупців. Показник, що характеризує ступінь використання площі торгового залу під викладення товарів високий, і від цього страждає раціональна організація технологічних процесів, погіршується видимість товарів.
З метою покращення існуючого стану необхідно провести аналіз товарних груп, представлених на полицях магазину, після чого виявити товари, що займають лишне місце за рахунок дублірування, відмовитися від неходових та залежалих товарів (не тільки на полицях, але і від їх закупівлі). Можливо, деякі з великогабарітних товарів потрібно не ставити до торгового залу, тримаючи їх на складі, а замість цього зробити їх рекламний опис з рисунком (фото), з основними параметрами, ціною і т.д. Це повідомлення буде займати набагато менше місця, ніж сам товар, до того ж покращить ся процес відгрузки такого товару.
Постійний аналіз товарообороту і запасів буде сприяти визначенню найбільш ходових товарів, визначенню сезонних змін. Це дасть змогу оптимізувати положення товарних запасів на складі, і, відповідно, забезпечити найкоротші шляхи руху товарів із зон збереження і підготовки товарів до продажу до місць їх викладення і розміщення.
Проведені заходи повинні звільнити площу магазину, вивісти частину торгового обладнання, що не задовільняє умовам гарної видимості і зручності для орієнтації покупців, з використання.
У сукупності це підвищить як ефективність використання площі, так і створить додаткові зручності для споживачів.
Директор ____________________ М.І. Колеснік

 
 

Цікаве

Загрузка...