WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Розміщення і планування обладнання роздрібного торгового підприємства - Курсова робота

Розміщення і планування обладнання роздрібного торгового підприємства - Курсова робота

загальній S магазина.
S т.з.- площа торгового залу (70 м2) дорівнює 0,32 чи 32 %;
S дем - демонстраційна площа (70 м2) дорівнює 0,32 чи 32 %;
S вуст - установча площа (30 м2) дорівнює 0,14 чи 14 %.
5. Коефіцієнт безперервності:
Д м - кількість днів у місяці (28);
Д р - кількість робочих днів у місяці (24).
К н - коефіцієнт безперервності дорівнює 1,16.
6. Коефіцієнт ємності:
Площа торгового залу дорівнює 70 м2;
S вик - площа викладення (30 м2).
Кєм - коефіцієнт ємності дорівнює 2,33.
Оснащення магазина торговими меблями
У магазині використовується боксове технологічне планування, тому що в магазині здійснюється традиційна форма обслуговування (через прилавок), торговий зал розбитий на два відділи і стіл замовлень. Торгові відділи розташовані так, щоб можна було легко переходити з одного відділу в інший, а також до касового вузла для розрахунку.
Меблі в торговому приміщенні зручні в експлуатації, забезпечують широкий показ товарів і створюють максимум зручності при відборці товарів покупцями. Вони мають стандартні розміри, довжина, висота і ширина відповідають параметрам приміщення, і відповідає різним властивостям товарів і стандартизованих розмірів упакування, міцні і стійки.
Меблі підсобного приміщення: стелажі, піддони і вішала.
Полки торгових меблів розташовані зручно, що забезпечує широкий показ товарів і створює максимум зручностей. Вони виготовлені з простій і полегшеної конструкції з недорогих будівельних і оздоблювальних матеріалів з використанням сучасної технології виробництва. Вони займають мало площі торгового залу і підсобних приміщень, але досить ємні, забезпечують викладення і збереження необхідної кількості товарів.
Найбільш розповсюдженим торговим обладнанням у магазині "Все для авто" є універсальні гірки, зібрані з обмеженої кількості взаємозамінних уніфікованих деталей і вузлів, що дозволяє широко застосовувати різноманітні групи товарів. Вони забезпечують раціональне використання площі торгового залу, придатні для оперативного поповнення запасів товарів, забезпечують наочність показу і зручність відборці їх покупцями.
Форма, пропорції і колір торгових меблів відповідають своєму функціональному призначенню й архітектурно-художньому оформленню інтер'єра торгового залу магазина, вона підкреслює єдність ансамблю інтер'єра магазина. У колірній обробці максимально використовувалися декоративні властивості матеріалів (дерева, пластичних мас і ін.). Обробка торгових меблів ув'язана з загальним рішенням обладнання, тобто з її формою, конструкцією. Пофарбовано меблі в нейтральні спокійні тони, у тони, контрастні кольору товару, щоб виявити і підкреслити його основні властивості. Колір меблів гармоніє з інтер'єром магазина, і виявляє колірні властивості експонуємих товарів. При цьому джерела світла розташовуються так, щоб виділити товар, звернути на нього увагу покупців.
Крім того, магазин виконує наступні вимоги:
- при конструюванні торгових меблів враховуються можливості широкого застосування сучасних матеріалів і обробки;
- при монтажі пристінних і острівних гірок у лінію не виникає зорового враження провисання полиць. При цьому усі вертикальні членування меблів малопомітні, а горизонтальні - підкреслені.
Устрій торгових меблів, а також матеріали, використовувані для виготовлення меблів, не утруднюють її чищення в процесі експлуатації і збирання приміщень. Меблі мають доброякісну обробку, із гладкою поверхнею, без зайвих поглиблень, зазорів і виступів.
Вибір типів обладнання у магазині "Все для авто" і комплектування його набору ґрунтуються на наступних основних принципах:
відповідність обладнання товарному профілю і розмірам торгового залу магазина;
оснащення магазинів торговим обладнанням здійснюється з урахуванням використовуваних методів продажу товарів;
обладнання забезпечує ефективне використання торгової площі магазина.
Розрахунки з покупцями здійснюється шляхом прийому грошей безпосередньо й одночасного обліку суми, що надійшла, за допомогою касової машини. Магазин повною мірою оснащений організаційною технікою, (комп'ютери, підключені в мережу, факс, модем, принтери, ксерокс, міні-атс).
У магазині "Все для авто" застосовують наступні методи продажу товарів: через прилавок; по попередніх замовленнях.
Продаж товарів через прилавок обслуговування включає: зустріч покупця і виявлення його наміру; пропозиція і показ товарів; допомога у виборі товарів і консультація; пропозиція супутніх і нових товарів; розрахункові операції; видача покупок.
Покупець, що прийшов у магазин, зустрічається привітно, при цьому сприятливе враження залишають охайний зовнішній вигляд працівників магазина, порядок і чистота в торговому залі. Виявлення наміру покупців виконується торговим персоналом ненав'язливо, у ввічливій формі.
Після виявлення наміру покупця продавець показує відповідні товари. При цьому він звертає увагу на особливості окремих товарів, пропонує замість відсутніх інші однорідні товари. Якщо буде потрібно, продавець зобов'язаний дати кваліфіковану консультацію покупцю, що може включати зведення про призначення товарів і способи їхньої експлуатації, нормах споживання і т.д. В обов'язки продавця входить і пропозиція покупцю супутніх товарів.
Завершується продаж товарів розрахунком з покупцями і видачею їм покупок. Ці операції виконуються контролером-касиром.
При продажі технічноскладних товарів з гарантійним терміном служби, крім перерахованих операцій, продавець зобов'язаний зробити оцінку в паспорті на виріб, виписати товарний чек і його копію вручити покупцю.
Замовлення можуть бути прийняті в магазині в писемній формі. Розрахунок здійснюється шляхом попередньої оплати в касі магазина, а також шляхом оплати вартості товарів у момент їх одержання.
Організаційна структура магазина
Організаційна структура магазина "Все для авто" не виражена настільки чітко, як у великих організаціях, що працюють на основі жорстко регламентованої зверху матричної структури керування, де кожен відділ і підрозділ відповідають тільки за виконання своїх задач, розроблювальних вищим керівництвом підприємства в тісному ув'язуванні зі стратегією і "спуску" вниз у виді наказів і розпоряджень. Така невідповідність порозумівається малою кількістю людей, що, крім виконання своїх прямих обов'язків, змушені вирішувати ще і побічні питання, що постійно виникають у господарській повсякденній діяльності фірми.
Організаційна структура представлена у виді трикутника. Стратегічна вершина представлена директором фірми. Середня лінія формально присутня і представлена головним бухгалтером, у розпорядженні якого знаходиться частина ядра у виді другого бухгалтера і касира. Також на середній лінії присутній менеджер по продажах, в обов'язку якого входить організація, координація і контроль роздрібної торгівлі, а також прийом і виконання замовлень. Йому підкоряються продавці, що також складають ядро. Осторонь стоїть аналітична група і програміст, що лінійно зв'язані із середньою лінією, тобто з бухгалтером і менеджером по продажах. Аналітична група представлена товарознавцями, що складають звіти для бухгалтерії,

 
 

Цікаве

Загрузка...