WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Розміщення і планування обладнання роздрібного торгового підприємства - Курсова робота

Розміщення і планування обладнання роздрібного торгового підприємства - Курсова робота

установлення взаємозв'язку між різними технологічними зонами магазина важливо знати ємність торгового обладнання і кількість різновидів товарів, що викладаються на одному метрі гірки острівної чи пристенній. Ці показники дають можливість визначити не тільки ефективність використання торгового обладнання, але й установити для магазина оптимальний розмір товарних запасів, розташовуваних у торговому залі, розрахувати потребу в завезенні товарів, у транспорті і т.д.
Визначення набору торгових меблів для конкретного магазина здійснюється відповідно до діючих норм технічного оснащення магазинів, розробленої для нього схемою технологічного планування, що оформляється у виді креслення.
Креслення є основним технологічним документом, по якому можна оцінити ступінь раціональності розроблених технологічних рішень і робити весь комплекс робіт з технічного оснащення магазина. Оформлення креслень повинне провадитися відповідно до правил, викладеними в Державних стандартах і Будівельних Нормах і Правилах.
На схемах технологічних планувань повинні бути позначені індекси гірок, прилавків, прилавків-вітрин, вішал, столів і т.п., а також торцевих щитів для привітринних, острівних і пристінних гірок.
3. Розміщення і планування торгового обладнання магазина "Все для авто"
3.1. Техніко-економічна характеристика магазина "Все для авто".
Індивідуальне приватне підприємство "Укравтопромзбут" є малим підприємством, діяльність якого орієнтована на торгово-закупівельні операції. Розташовано воно в підвальному приміщенні житлового будинку, тобто його можна класифікувати по капітальності будинку як - капітальне; по розміщенню - вбудоване-прибудоване; одноповерхове; стіни - цегельні.
Магазин має у своєму розпорядженні комплекс приміщень, необхідних для раціонального функціонування торгово-технологічного процесу. Усі приміщення магазина розташовані з урахуванням забезпечення раціонального взаємозв'язку між ними. Так планування торгових приміщень, а також приміщень (зон) для приймання, збереження і підготовки товарів до продажу, допоміжних і адміністративно-побутових приміщень відповідають основним вимогам:
торгові приміщення безпосередньо зв'язані з приміщеннями для збереження і підготовки товарів до продажу, щоб можна було забезпечити оперативне поповнення товарних запасів у торговому залі, використовуючи найкоротші шляхи руху товарів;
торговий зал і комори розташовані на одному рівні;
торговий зал зв'язаний із приміщеннями для приймання товарів найкоротшим шляхом, що особливо важливо при надходженні в магазин товарів у тарі-устаткуванні;
приміщення для збереження тари, обмінного фонду контейнерів, пакувальних матеріалів і інвентарю розташовано безпосередньо в приймальній чи розвантажувальній рампи;
адміністративно-побутові приміщення зв'язані з торговими приміщеннями, а також із приміщеннями для приймання, збереження і підготовки товарів до продажу. У свою чергу, між приміщеннями цієї групи забезпечений належний взаємозв'язок. Розміщення приміщень і їхнє планування спрямовані на забезпечення максимальних зручностей для покупців при доборі і покупці ними товарів, раціональне здійснення всіх торгово-технологічних операцій на основі широкого впровадження сучасного торгово-технологічного обладнання. Планування приміщень магазина забезпечує нормальні умови роботи персоналу, високий рівень продуктивності праці працівників. Устрій і розміщення приміщень підлеглі вимогам схоронності товарно-матеріальних цінностей на торговому підприємстві.
Основним торговим приміщенням є торговий зал. Він служить для розміщення робочого і виставочного запасу товарів, тут провадиться добір товарів покупцями, здійснюються розрахункові операції за відібрані товари. У торговому залі організовані робочі місця продавців, касирів, продавців-консультантів, касирів-контролерів і інших працівників магазина. Тому устрій і планування торгового залу відповідає вимогам раціональної організації, найважливішими з цих вимог є: вільний рух купівельного потоку; забезпечення найкоротших шляхів руху товарів із зон збереження і підготовки товарів до продажу до місць їх викладення і розміщення; створення умов гарної видимості і зручності для орієнтації покупців. Частина площі торгового залу приділяється під зони для проходів покупців, виділена площа для організації робочих місць продавців. Торговий зал має великий периметр глухих стін і перегородок, що дуже важливо для розширення можливості установки торгового обладнання, стіни мають блискучу поверхню, поверхня підлог рівна, неслизька, міцна. Штучне освітлення торгового залу рівномірне, яскраве і має сприятливий спектральний склад. Планування вузла розрахунку забезпечує безперешкодний напрямок руху купівельних потоків, виключає зустрічні потоки.
Торгові приміщення і склад розташовані на одному рівні, вони зв'язані між собою невеликим коридором, що дозволяє оперативно поповнювати товарні запаси. Приміщення для приймання товарів розташоване в безпосередній близькості від торгового залу. Поруч із приміщенням для приймання товарів і розвантажувальною рампою розташоване підсобне приміщення для збереження тари і пакувальних матеріалів. Адміністративно-побутові приміщення зв'язані з торговими приміщеннями, а також із приміщеннями для приймання, збереження і підготовки товарів до продажу.
Для розвантаження транспортних засобів у магазині обладнане спеціальне місце. Приміщення (зони) для приймання товарів по кількості і якості примикає до місця розвантаження. Зона для приймання товарів зв'язана з приміщеннями для збереження і підготовки товарів до продажу. Крім того, приміщення для приймання товарів має найкоротший зв'язок з торговим залом для доставки товарів, що надійшли в тарі-устаткуванні, безпосередньо в зал. Приміщення для збереження оснащені відповіднимтехнологічним обладнанням.
Магазин враховує вимоги ергономіки, це відноситься не тільки до вибору геометричних параметрів приміщень, але і до розмірів торгового обладнання і меблів.
Сукупність приміщень магазина складає його технологічне планування (рис. 3.1).
Площа магазина складає 216 м2: з них 70 м2 займають торгові приміщення, 40 м2 - адміністративно-побутові, 10 м2 - підсобні приміщення і 96 м2 - приміщення для приймання і збереження товарів.
Визначимо ступінь ефективності використання площі шляхом розрахунку техніко-економічних показників.
1. Коефіцієнт установчої площі;
S у - установча площа дорівнює 30м2;
S т. з - площа торгового залу дорівнює 70 м2,
Ку - коефіцієнт установчої площі дорівнює 0,43 т.е. 43 %.
Рис. 3.1. Схема магазина "Все для авто"
2. Коефіцієнт викладення;
S викл - площа викладення товарів дорівнює 70 м2;
S ТЗ - площа торгового залу дорівнює 70 м2;
Квикл - коефіцієнт використання площі торгового залу під викладення товарів складає 1.
3. Питомий товарообіг на 1м2 показує, скільки товарів продається за визначений проміжок часу на 1 м2, необхідно прагнути до збільшення цього показника.
де, Трік,міс.- товарообіг за чи рік місяць (місячний ТЕ 290 тис.грн.);
S т.з.- площа торгового залу (70 м2).
Тп - питомий товарообіг складає 4 142 грн. на м2.
4. Структура площ магазина: показує, яку частку займає конкретна площа в

 
 

Цікаве

Загрузка...