WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Розміщення і планування обладнання роздрібного торгового підприємства - Курсова робота

Розміщення і планування обладнання роздрібного торгового підприємства - Курсова робота

стійок і інших елементів.
Меблі для торгових приміщень повинні бути зручними в експлуатації, забезпечувати широкий показ товарів і створювати максимум зручності при відборкі товарів покупцями. Вони повинні відповідати експлуатаційно-технічним, економічним, ергономичним, естетичним і санітарно-гігієнічним вимогам.
Експлуатаційно-технічні вимоги. Вони насамперед передбачають, щоб торгові меблі мали стандартні розміри, що дозволяє робити їх зборку з окремих елементів методом агрегатування. Довжина, висота і ширина виробів повинні відповідати параметрам приміщень магазина і відповідати різним властивостям товарів і стандартизованих розмірів упакування.
Найбільш високими експлуатаційно-технічними характеристиками володіють універсальні торгові меблі, зібрана з обмеженої кількості взаємозамінних уніфікованих деталей і вузлів. Універсальність меблів передбачає широке їх застосування для різноманітних груп товарів у різних типах магазинів.
Крім того, торгові меблі повинні забезпечувати раціональне використання площі торгового залу, бути придатними для оперативного поповнення запасів товарів, забезпечувати наочність показу і зручності відборки їх покупцями. Це досягається за рахунок застосування більш ємних меблів, що мають велику площу експозиції товарів, укомплектованих наполочними і начіпними кошиками, іншими пристосуваннями для викладення товарів, різними типами тари-обладнання.
Важливою експлуатаційно-технічною вимогою торгових меблів є міцність і стійкість, а також надійність з'єднань окремих деталей.
Економічні вимоги. При проектуванні меблів для торгових залів магазинів прагнуть до того, щоб вони були недорогими і економічними в експлуатації. Вони повинні виготовлятися у вигляді простій і полегшеної конструкції з недорогих будівельних і оздоблювальних матеріалів з використанням сучасної технології виробництва. Важливими умовами зниження вартості торгових меблів і підвищення її економічності є організація масового індустріального виробництва, простота технологічного процесу, можливість заміни окремих деталей і вузлів у процесі її ремонту, а також реконструкції і перепланування магазина. Вона повинна займати можливо меншу площу торгового залу і підсобних приміщень, але бути досить ємною, що забезпечує викладку і збереження необхідної кількості товарів.
Ергономичні вимоги. Вони передбачають, що основні розмірні співвідношення меблів, тобто їх висота, ширина і довжина, висота розташування полиць і інших елементів для викладення товарів, повинні встановлюватися з урахуванням росту і пропорцій фігури людини і забезпечувати мінімальну стомлюваність обслуговуючого персоналу, а також гарну видимість товарів і вільний доступ до них покупців.
Естетичні вимоги. Форма, пропорції і колір торгових меблів повинні відповідати своєму функціональному призначенню й архітектурно-художньому оформленню інтер'єра торгового залу магазина. Вони повинні підкреслювати єдність ансамблю інтер'єра магазина. Інакше кажучи, устрій торгових меблів не повинний грати самостійної ролі.
Санітарно-гігієнічні вимоги. Устрій торгових меблів, а також матеріали, використовувані для виготовлення цих меблів не повинні утрудняти її чищення в процесі експлуатації і збирання приміщень. У зв'язку з цим меблі повинні мати доброякісну обробку, із гладкою поверхнею, без зайвих поглиблень, зазорів і виступів.
Робочі поверхні меблів, що стикаються з харчовими продуктами, повинні виготовлятися з матеріалів, допущених до застосування в продовольчому машинобудуванні.
Поверхні, покриті пластиком, протираються вологим тампоном. Мити меблі рясно змоченим тампоном не можна, тому що рідина, затікаючи в щілині між деталями, приводить до розбухання дерев'яних і іржавінню металевих частин. Видалення забруднення з пофарбованих поверхонь меблів рекомендується робити тільки шляхом сухого збирання.
2.2. Контрольно-касове обладнання
Розрахункові операції з покупцями відіграють важливу роль у торгово-технологічному процесі магазина. Від правильної їхньої організації залежать витрати покупцями часу на придбання товарів.
Розрахунки з покупцями можуть здійснюватися шляхом прийому грошей безпосередньо продавцем, касиром чи контролером-касиром і одночасним обліком суми, що надійшла, за допомогою касової машини. Контрольно-касові машини забезпечують наочність, простоту і правильність розрахунку, контроль за веденням розрахунково-касових операцій, точність обліку грошових надходжень. При цьому значно прискорюється процес розрахунків з покупцями.
Конструкція сучасних контрольно-касових машин дозволяє вести облік наростаючим підсумком отриманих від покупців грошей, друкувати чек з різними даними, друкувати на контрольній стрічці порядковий номер чека, сплачену суму, шифр, номер лічильника. Одночасно на їхніх індикаторах указується проведена сума, шифр і номер лічильника. Отриману в контрольно-касових апаратах інформацію можна виводити на магнітну чи перфоровану стрічку з наступною обробкою даних на електронних обчислювальних машинах з метою вивчення попиту, визначення обсягу продажу товарів і т.д.
В останні роки для оснащення магазинів усі частіше використовують контрольно-касові машини закордонного виробництва, що відрізняються високими експлуатаційними властивостями.
2.3. Вибір торгового обладнання для оснащення магазинів
При рішенні питань технічного оснащення магазинів особлива увага повинна бути приділена вибору типів і моделей торгового обладнання і визначенню його оптимального набору.
Вибір типів обладнання і комплектування його набору повинні ґрунтуватися на наступних основних принципах:
відповідність обладнання товарному профілю і розмірам торгового залу магазина;
оснащення магазинів торговим обладнанням повинне здійснюватися з урахуванням використовуваних методів продажу товарів;
обладнання повинне забезпечувати ефективне використання торгової площі магазина.
Сучасний інтер'єр торгового залу не можна створити без рішення багатьох задач технологічного і художнього характеру.
Необхідно враховувати розмір, форму і призначення обладнання. Варторетельно продумати сполучення предметів великих і малих габаритів. Не можна захаращувати торговий зал непотрібними предметами, тому що тіснота і захаращеність торгового приміщення суперечать законам краси і доцільності.
Визначення раціонального набору торгового обладнання і характер його розміщення впливають на ефективність використання площ магазина. Правильно підібране і розставлене обладнання дозволяє розширити пропозиція товарів, створити більше зручності для обслуговування покупців, збільшити товарообіг на квадратний метр торгової площі і тим самим домогтися більш високих показників ефективності використання торгових площ.
По-перше, необхідно прагнути до того, щоб оптимальною була установча площа, тобто площа торгового залу, зайнята торгово-технологічним обладнанням.
По-друге, варто враховувати, що ефективне використання торгових площ може бути досягнуте за умови оснащення магазинів торговим обладнанням, що має досить велику площу викладення. При одній і тій же установчій площі площа викладення товарів може бути різною в залежності від типів і композицій торгового обладнання, кількості елементів для викладення товарів.
Для

 
 

Цікаве

Загрузка...