WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Розміщення і планування обладнання роздрібного торгового підприємства - Курсова робота

Розміщення і планування обладнання роздрібного торгового підприємства - Курсова робота


КУРСОВА РОБОТА
з маркетингу на тему:
Розміщення і планування обладнання роздрібного торгового підприємства
План
Вступ 3
1. Влаштування і технологічне планування магазинів і їх вплив на результат господарської діяльності торгового підприємства. 5
1.1. Вимоги до устрою магазинів 5
1.2. Склад і взаємозв'язок приміщень магазина 6
1.3. Устрій і планування торгового залу і приміщень для приймання, збереження і підготовки товарів до продажу 8
2. Торгово-технологічне обладнання магазинів 13
2.1. Меблі для торгових залів магазинів 13
2.2. Контрольно-касове обладнання 18
2.3. Вибір торгового обладнання для оснащення магазинів 19
3. Розміщення і планування торгового обладнання магазина "Все для авто" 21
3.1. Техніко-економічна характеристика магазина "Все для авто". 21
3.2. Стан і основні напрямки удосконалювання технологічного планування магазина "Все для авто". 32
Висновки 34
Список використаної літератури 35
Додаток 1. 36
Вступ
Сьогодні торговому підприємству недостатньо вміти продавати свій товар і знати концепцію мерчендайзінгу своєї компанії. Для того, щоб домагатися максимального ефекту, воно повинно розуміти потреби покупця, а також уявляти собі поводження споживачів.
Будь-якого керівника торгового підприємства цікавить питання про те, як зробити магазин ефективно працюючим, тобто таким, щоб він приносив максимальний прибуток. У рекомендаціях фахівців з цього приводу звичайно говориться про реконструкцію і відновлення торгового залу, переводу магазина з одного формату в іншій, автоматизацію торгівлі і т.д. Усе це вірно, але лише почасти. Найсучасніше оформлення торгового залу, ідеально проведена реконструкція, краще у світі торгове обладнання, цілковита автоматизація, барвисте оформлення вітрин і ін. не будуть мати рівно ніякого значення для підвищення ефективності роботи магазина, якщо в ньому відсутнє головне - глибоко продумана концепція і чітко працююча схема торгово-технологічних процесів.
На Заході будь-який формат магазина - насамперед визначена філософія торгівлі, тобто конкретні "правила гри". Вони, у принципі, можуть бути реалізовані на будь-якому устаткуванні, у кожному (навіть невеликому) магазині незалежно від його профілю. Розробка концепції магазина - це і є побудова найбільш раціональної організації всіх оперативних процесів торгового підприємства, спрямована на максимально ефективне обслуговування покупців.
Однією з важливих складових концепції магазина є технологічне планування, тобто сукупність усіх приміщень торгового підприємства у визначеному взаємозв'язку, що забезпечує найбільш раціональну організацію оперативних процесів. Вона є неодмінною умовою створення чи реконструкції магазина, дозволяючи домагатися максимально ефективного використання наявних торгових площ.
Однак, ефективність зовсім не припускає, щоб кожен метр торгових чи допоміжних приміщень магазина був зайнятий обладнанням чи товаром. Раціональне використання площ торгового підприємства означає те, що кожен квадратний метр приміщення враховується в операційному процесі і виконує в ньому строго визначену функцію. Задача укладається в тому, щоб змусити працювати кожен метр площі з найбільшою віддачею.
У даний момент в Україні велика кількість підприємств займаються роздрібною торгівлею, а для того щоб правильно використовувати площу і кошти підприємства, потрібно грамотно поставитися до устрою і планування цього підприємства. Тому в даній роботі я спробую на підставі теоретичного матеріалу провести практичну роботу для висвітлення цього питання на прикладі конкретного підприємства.
Метою моєї роботи буде вивчення стану даного підприємства з виявленням негативних і позитивних результатів, а також розробка конкретних пропозицій і рекомендацій з удосконалювання роздрібного торгового підприємства. За допомогою техніко-економічних показників я проведу розрахунки ефективності використання магазина і розгляну організаційно-економічну характеристику підприємства.
1. Влаштування і технологічне планування магазинів і їх вплив на результат господарської діяльності торгового підприємства.
1.1. Вимоги до устрою магазинів
Будинки і спорудження, у яких розміщають магазини, повинні відповідати ряду технологічних, архітектурно-будівельних, економічних і санітарно-гігієнічних вимог.
Технологічні вимоги припускають такий устрій будинку, що створює можливість раціональної організації торгово-технологічного процесу в магазині з застосуванням сучасної техніки і впровадженням прогресивних форм продажу товарів. З урахуванням технологічних вимог визначаються склад приміщень магазина, їх розміщення і взаємозв'язок, схема руху товарних і купівельних потоків.
Архітектурно-будівельні вимоги припускають міцність будинку, будівництво індустріальними методами з використанням готових елементів заводського виготовлення, що відповідає оформленню фасаду й інтер'єра магазина. Архітектура будинку повинна гармонійно сполучатися з навколишньою забудовою.
Економічні вимоги передбачають оптимізацію матеріальних і трудових витрат не тільки в процесі будівництва, але і при експлуатації магазина. З цією метою будівництво торгових будинків повинно вестися з економічних будівельних матеріалів з використанням уніфікованих деталей.
Санітарно-гігієнічні вимоги визначають устрій систем вентиляції, опалення, освітлення, водопостачання і каналізації. Вони необхідні не тільки для створення належних умов роботи торгового персоналу, але і для нормального здійснення торгово-технологічного процесу в магазині. За допомогою опалення і вентиляції створюється оптимальне середовище і температура повітря в приміщеннях. В усіх приміщеннях магазинів необхідно передбачати освітлення, що забезпечує нормальний режим роботи підприємств, а також чергове освітлення, що повинне автоматично виключатися і включатися.
Особливі вимоги пред'являються до генерального плану і благоустрою ділянки, на якому розміщений магазин.
Функціональна сторона генерального плану повинна передбачати зону для відвідувачів і господарську зону.
Зона для відвідувачів передбачає наявність декількох підзон: підходу й ознайомлення з вітринами; відпочинку; паркування індивідуального транспорту. Усі зони повинні бути добре упоряджені, щоб створити сприятливі санітарно-гігієнічні і комфортні умови для покупців. Для безперешкодного руху покупців улаштовуються тротуари. Їхнє розташування і ширина повинні бути зручними для огляду вітрин магазина. Для сезонної торгівлі необхідно передбачати площадки для установки павільйонів і організації базарів.
Для під'їзду автомашин з товарами, їх маневрування, а також для будівель господарського призначення створюється господарська зона.
1.2. Склад і взаємозв'язок приміщень магазина
Магазин повинний мати у своєму розпорядженні комплекс приміщень, необхідних для раціонального функціонування торгово-технологічного процесу. Склад і розміри приміщеньзалежать від типу магазина і його загальної площі.
Сукупність приміщень магазина у відповідній їхньому взаємозв'язку складає його технологічне планування. По функціональному призначенню приміщення підрозділяють на наступні групи: торгові; для приймання, збереження і підготовки товарів до продажу;

 
 

Цікаве

Загрузка...