WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Проблеми ціноутворення в Україні. Характеристика різних підходів до ціноутворення на ЛЗ в різних країнах - Курсова робота

Проблеми ціноутворення в Україні. Характеристика різних підходів до ціноутворення на ЛЗ в різних країнах - Курсова робота

рік або півроку.
Визначення обгрунтованості зміни цін доцільно проводити із врахуванням даних моніторингу системи цін доступності ОЛЗ.
Згідно із методикою, розробленою вНаціональному фармацевтичному університеті, необхідно визначити індекси цін ( індивідуальний, груповий, зведений), а також показники доступності ОЛЗ. Індивідуальний кодекс ціни лікарського засобу ( Iр ) визначають як відношення його ціни в поточному періоді до ціни в попереднім періоді :
де: Р1 - ціна ЛП, заявленого на реєстрацію;
Р0 - ціна попередньої реєстрації (ціна за звітний період) ЛП.
Груповий індекс ( Iq ) визначається як середньоарифметичний показник індивідуальних індексів цін ЛП (препарата Заявника і групи препарата порівняння) :
Розраховані індивідуальні і групові індекси цін на ОЛЗ вітчизняного і закордонного виробництва не повинні перевищувати індекс споживчих цін (індекс інфляції) за відповідний період.
Критерієм гарантованого об'єму лікарського забезпечення населення доцільно використовувати показник доступності ОЛЗ ( D ). Показник доступності ОЛЗ вираховується по формулі :
де: Iх - індекс зміни середньої заробітної плати за визначений період;
IС - загальний індекс цін на ОЛЗ за той самий період часу;
Zmin - мінімальна заробітна плата в країні;
Vk - вартість споживчої корзини в досліджений період.
Збірний індекс оптових цін виробників на ОЛЗ вираховується як середньо виміряний із групових індексів цін, де за вагу береться об'єм реалізації визначеної групи ЛЗ в загальному об'ємі реалізації ОЛЗ на українському фармацевтичному ринку.
де: Is - збірний індекс оптових цін виробника ОЛЗ;
Ig - груповий індекс цін виробника ОЛЗ;
tі - питома вага обєма реалізації групи препаратів в загальному
об'ємі реалізації ОЛЗ.
Для досягнення гарантованої державою доступності ОЛЗ показник доступності повинен бути більше або дорівнювати одиниці ( D ? 1 ).
Як індикатор доцільно використати норматив доступності (показник доступності ОЛЗ базового року - року введення державної реєстрації цін).
Таким чином, показник доступності всіх наступних років повинен бути більшим, ніж в базовому році :
D0?D6
де: D0 - показник доступності звітного періоду;
D6 - показник доступності базового періоду (норматив доступ-
ності).
У випадку виникнення розбіжної (значної варіації цін, необґрунтованого рівня динаміки) необхідно додатково проводити аналіз складу і структури цін Заявника. 0З цією метою необхідно проаналізувати статті собівартості ЛП, визначити граничну вагу основних статей собівартості по відношенню до ціни. Для вітчизняних ОЛЗ як основу аналізу використовують типову структуру оптової ціни ЛП вітчизняного виробника.
Для проведення аналізу структури ціни зарубіжних виробників експертами також додатково запитується структура витрат на виробництво ЛЗ.
Кінцевим етапом у проведенні експертизи є узгодження ціни на ОЛЗ із врахуванням рівня світових цін по групі препаратів для порівняння.
У державному реєстрі вказується оптова ціна виробника (податкова вартість) ОЛЗ як в національній, так і в закордонній валюті.
Матеріали по реєстрації або перереєстрації цін виробників(постачальників)
ОЛЗ в Державному реєстрі повинні завчасно публікуватися в доступних джерелах масової інформації.
Для проведення експертизи цін на ОЛЗ в Україні необхідно створення і ведення бази даних світових цін на ОЛЗ. Структура бази даних світових цін на ОЛЗ повинна містити наступну інформацію:
ринкову назву ЛП, міжнародну непатентовану назву терапевтично активної речовини, підгрупу і код згідно АТХ-класифікації, країну і назву виробника, лікарську форму, дозування, споживчу упаковку, номер і дату реєстрації в Державному реєстрі ЛЗ України, світові ціни за визначений період, які регульовані державою ціни на ОЛЗ в Україні, відповідні індекси інфляції і зміни валютних котирувань інші статичні дані.
З допомогою програмного забезпечення БД цін на ОЛЗ здійснюється пошук ЛЗ по алфавітному показнику, по найменуванню міжнародного непатентованої назви, по підгрупам; створюється вибір ЛЗ; проводиться розрахунок середніх цін, динаміки і рівня доступності препаратів.
На схемі 4 наведена структурно-функціональна блок - схема бази даних світових цін на ОЛЗ.
Схема 4. Структурна - функціональна блок - схема бази даних цін ОЛЗ
При проведенні експертизи цін на вітчизняні і імпортні ЛЗ буде використовуватися інформація, яка опублікована в офіційних вітчизняних і зарубіжних виданнях, спеціалізованих базах даних, інтернеті, каталогах і прейскурантах фірм, державних прейскурантах і інших офіційних джерелах інформації.
При проведенні експертизи цін на імпортні ЛЗ необхідно перевіряти рівень цін в країнах виникнення і в інших країнах, де вони зареєстровані.
Пошук інформації по цінах поруч з офіційними виданнями можливо проводити по базах даних Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВОЗ) і її регіональних відділень, виданнях інформаційних служб при ВОЗ по цінах на ГЛЗ в державах - члени ВОЗ, в тім числі на ЛЗ, які підлягають заміні.
Доцільно використати наступні джерела інформації :
1. Видання ВОЗ:
- МSH. International Drug Price Indicator Guide. Washington D.C.: Management Sciences for Health. (Міжнародний показник на основні ГЛЗ. Щорічна публікація у співпраці із ВОЗ). Містить інформацію про ціни на генерики на міжнародному ринку, засновану на останніх каталогах, тендерах, прайс-листах неприбуткових організацій постачальників ЛЗ і агентств по їх закупівлі;
- Sources and Prices of Selected Medicines and Diagnostics for People Living with HIV/AIDOS (Ціни на окремі готові лікарські засоби для лікування і діагностики ВІЛ-інфекції, а також деякі проти інфекційні препарати і анальгетики для ВІЛ-інфікованих пацієнтів);
- Pharmaceutical starting materials/Essential Drugs Report (Ціни на сировину для виробництва життєво необхідних ЛЗ і на готові лікарські препарати). Щомісячний огляд по матеріалах торгових центрів Європи і Азії. Містить інформацію про світові ціни і дозволяє спів ставляти ціни на ринку.
2. Друкованіі видання :
- Vidal. Guide des Medicaments, Franse;
- Dictionnarie VIDAL MediMedia, France;
- Rote Liste, Germany;
- Physicians Desk Reference (RDR), Physicians Desk Reference for Nonprescription Drugs and Dietary Supplements, PDR for Herbal Medicines- Washington Medical Economics, USA/
3. British National Formulary (Британський державний формуляр), який видається Національною службою охорони здоров'я Великобританії і містить інформацію про ціни на патентовані ЛП.
4. Бази даних інформаційних служб державних органів країн-членів ВОЗ, які відповідають за ціноутворення на ЛЗ.
3. Ціноутворення в аптеці
Ціна - один із критичних

 
 

Цікаве

Загрузка...