WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Проблеми ціноутворення в Україні. Характеристика різних підходів до ціноутворення на ЛЗ в різних країнах - Курсова робота

Проблеми ціноутворення в Україні. Характеристика різних підходів до ціноутворення на ЛЗ в різних країнах - Курсова робота

занесеними Постановою КМУ від 2 жовтня 2003 № 1543, на Державну службу покладено визначення порядку, організація і здійсненнядержавної реєстрації (переєстрації) цін на продукцію, здійснення моніторингу цін на продукцію, внесення пропозицій щодо вдосконалення її цінового регулювання.
Державна реєстрація на основні ЛЗ в Україні повинна враховувати особливості сучасного ринку, а також відсутність у державі системи медичного страхування і відшкодування населенню вартості ЛЗ. Враховуючи все вище сказане, механізм проведення державної реєстрації ціни повинен сприяти вітчизняному виробництву та імпорту основних ЛЗ по цінах, узгоджених з державними органами. Це забезпечить раціональне використання бюджетних засобів як наслідок, гарантовану доступність основних ЛЗ населенню країни.
Враховуючи, що саме ціна виробника і митна вартість являються базою при визначенні торгових націнок на ЛЗ, державна реєстрація оптових цін виробника забезпечить прозорість і публічність всієї системи ціноутворення на окремі ЛЗ.
В цілому, проведення реєстрації цін на основні ЛЗ в Україні буде прияти виконанню Директиви Ради ЄС від 21.12.1998 року № 89/105/ ЕЄС "Про чіткі міри регулювання цін на ЛЗ для людини і про включення їх в сферу дії державної системи медичного страхування" і забезпечити реальний характер і гласність цін на основні ЛЗ.
Основні принципи проведення експертизи і реєстрації цін основні ЛЗ
Реєстрація цін на ЛЗ як метод державного регулювання передбачає обмеження на визначений термін їх обмеженого рівня.
Державній реєстрації підлягають оптові ціни виробника на всі ЛЗ вітчизняного та закордонного виробника, які включені в національний перелік основних ЛЗ. Ціни реєструються на кожний препарат з врахуванням лікарської форми, дозування, кількості в споживчій упаковці.
Основними задачами державної реєстрації цін на основні ЛЗ являється проведення експертизи і визначення обґрунтованої ціни, яка заявлена виробником або постачальником, на заснуванні реальної вартості і прозорого методу розрахунків, а також створення бази даних світових цін на основні ЛЗ.
Ціни на ОЛЗ повинні покривати затрати, пов'язані з виробництвом, а також приносити прибуток, достатній для ефективного розвитку виробництва, створення на вітчизняних підприємствах умов переходу на стандарти GMP, проведення наукових досліджень, які направлені на розробку нових ЛЗ, що забезпечить підтримку високого рівня системи охорони здоров'я в країні. Для закордонних ЛЗ необхідно також забезпечити умови, які дозволять імпортерам відшкодувати затрати, які пов'язані з операціями по імпорті.
Основними напрямками проведення експертизи цін і визначення їх обґрунтованого рівня являються:
- аналіз світових цін на ОЛЗ;
- аналіз цін на ОЛЗ на вітчизняному ринку;
- аналіз динаміки цін на ОЛЗ з врахуванням результатів моніторингу системи цін;
- аналіз складу і структури ціни заявника.
Експертиза цін основних лікарських засобів
Згідно із заявою на реєстрацію цін на ОЛЗ вповноважені органи будуть проводити експертизу ціни. Процедуру експертизи ціленапрямлено проводити поетапно. На схемі 3 приведено алгоритм експертизи цін на ОЛЗ вітчизняного і закордонного виробництва.
Характер експертизи цін на ОЛЗ залежить від категорії і країни-виробника ЛП. В залежності від ступеню інновації, вдосконалення і рівня терапевтичної ефективності ЛП поділяють на три категорії:
I категорія. Принципово нові ЛП (ПНЛП) на заснуванні нового біологічно
активного з'єднання
II категорія. Вдосконалені ЛЗ (ВЛЗ).
III категорія. Лікарські препарати - генерики, традиційні препарати.
До першої категорії ЛЗ відносяться:
- препарати, які представляють собою нову групу ЛЗ для лікування патологій;
- препарати нового покоління, які володіють подібним, але більш вираженим терапевтичним ефектом.
До другої категорії ЛЗ відносяться:
- комбіновані препарати, виготовлені на основі відомих субстанцій, завдяки чому посилюється їх терапевтичний ефект;
- лікарські форми, які покращують фармакокінетичні властивості субстанцій (пролонговані лікарські форми).
Схема 3. Алгоритм експертизи і реєстрації цін на основні лікарські засоби
До третьої ЛЗ відносяться:
- відтворені препарати, які мають в якості діючої речовини субстанцію,
яка вийшла в світ під патентним захистом;
- препарати, які традиційно використовуються в медичній практиці.
В залежності від того, до якої категорії відноситься ЛЗ, визначається група препаратів порівняння. Обґрунтований вибір препаратів порівняння вітчизняного та закордонного виробництва проводиться при умові, що традиційні препарати і генерики порівнюють з ідентичними, тобто з препаратами, які мають однакову міжнародну непатентовану назву (INN). Принципово нові і вдосконалені ЛЗ порівнюють з подібними, тобто з препаратами однієї підгрупи, по четвертому рівні АТХ - класифікації.
При виборі препаратів порівняння необхідно враховувати ідентичність активної речовини і її концентрації, ідентичність лікарської форми та ідентичність споживчої упаковки. У випадках, коли пряме порівняння цін на препарати неможливе, тоді проводять зіставлення вартості добових доз або курсу лікування.
Визначаючим напрямком при проведенні експертизи цін являється аналіз світових цін на ідентичні або подібні ЛЗ. Аналіз світових цін проводиться як і країні походження препарату, так і в інших країнах, де він зареєстрований. Порівняння, в першу чергу необхідно проводити з цінами на препарати в країнах з найбільш ближчими економічними умовами ( Росія, Чехія, Польща, Словенія, Румунія, Білорусь). Якщо ЛП зареєстрований в цих країнах не зареєстрований, порівняння проводять з цінами на ОЛЗ в країнах Європейської Співдружності.
Інформація про ціну на ЛЗ в країні походження та в інших країнах буде надаватися імпортерами.
На заснуванні аналізу цін у вказаних країнах визначається мінімальна ціна і встановлюється співвідношення між ціною Заявника ОЛЗ і мінімальною світовою ціною на ЛЗ.
В подальшому необхідно проводити аналіз цін по групі препаратів порівняння на фармацевтичному ринку України. Серед вітчизняних препаратів визначаються співвідношення між собівартістю і отриманим прибутком. У випадку значної варіації цих показників підприємствам необхідно буде представляти пояснювальну записку. Для недопущення демпінгу цін, у випадку зменшення ціни препарату на 10-20 % від мінімальної ціни по групів препаратів порівняння, підприємствам також потрібно представити пояснювальну записку.
Що стосується розрахунку митної вартості ОЛЗ, то вона включає процес декларації контрактної ціни підприємства - виробника на умовах "поставка без оплати податкового мита" і витрат, пов'язаних з митним очищенням вантажу.
Із ціллю проведення комплексного аналізу цін на ОЛЗ, заявлених виробниками, на наступному етапі експертизи планується дослідити динаміку цін на ЛП за останній

 
 

Цікаве

Загрузка...