WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Проблеми ціноутворення в Україні. Характеристика різних підходів до ціноутворення на ЛЗ в різних країнах - Курсова робота

Проблеми ціноутворення в Україні. Характеристика різних підходів до ціноутворення на ЛЗ в різних країнах - Курсова робота

порядку формування цін на товари, які реалізуються. На фармацевтичному ринку використовують різні види цін.
Характерною особливістю аптек як підприємств роздрібної торгівлі є те, що вони ведуть облік товарів у продажних цінах, тобто в тих цінах, за якими товари будуть реалізовані покупцям - кінцевим споживачам. Отже, при оприбуткуванні товару, що надійшов, аптека відразу відображає і суму торгової націнки, яка призначена для покриття витрат і одержання прибутку та являє собою різницю між продажною і купівельною вартістю товарів.
Товарний асортимент аптек відповідно до формування роздрібних цін умовно можна поділити на наступні групи:
1. Лікарські засоби і вироби медичного призначення , торгова націнка на
які підлягає державному регулюванню (наказ МОЗ України і Міністерства економіки № 480/294 від 03.12.2001р). Перелік охопив близько 800 лікарських засобів за всіма фармакотерапевтичними групами згідно з чинною анатомічно-терапевтичною класифікацією. Крім протипухлинних, протитуберкульозних, протидіабетичних ЛЗ, регульована націнка до 35% від митної або оптової ціни виробника поширюється і на широко вживані препарати в різних лікарських формах, а саме: ампіцилін, анальгін, вугілля активоване, аскорбінова та ацетилсаліцилова кислота, аспаркам, букарбан, валідол, валокордин, грудний еліксир, діазолін, корінь алтеї, фенобарбітал та інші.
2. Лікарські засоби, ціни на які встановлюються аптекою самостійно
залежно від попиту і можливості прискореної реалізації. Наприклад, можна використати спосіб встановлення роздрібних цін з урахуванням таких цінових груп.
3. Товари аптечного асортименту (пара фармацевтики), які обкладаються
20%-м податком на додану вартість (ПДВ). Згідно з пп..5.1.7.Закону України "Про податок на додану вартість" від 03.04.1997р. за №168/97 звільняються від оподаткування операції з продажу лікарських засобів і виробів медичного призначення, які зареєстровані в Україні в установленому законодавством порядку. Проте решта асортименту аптеки - косметичні та парфумерні засоби, харчові добавки, фіточаї, що не зареєстровані як ЛЗ, оподатковуються ПДВ, який сплачує кінцевий споживач.
У Івано-Франківській області торгова націнка, яка підлягає державному регулюванню становить 35%- на імпортні засоби ЛЗ і 20 % на ЛЗ вітчизняного виробництва.
У даній аптеці від ОАС в якій наявні ЛЗ , торгова націнка на які підлягає державному регулюванню, зокрема:
1.Протипухлинні
- тамоксіфен;
- доксарубіцин;
- метотриктат;
2. Протидіабетичні
- метформін;
3. Пртитуберкульозні
- рифампіцин;
- фтивазид;
4. Наркотичні анальгетики
- трамадол.
Також у аптеці є товари аптечного асортименту, які обкладаються 20% ПДВ, який сплачує кінцевий споживач:
- прокладки;
- вушні палички
- памперси
- дноразові салфетки.
Висновки
Велика кількість чинників, що впливають на процес формування цін, зумовлює важливість проведення системних досліджень у галузі ціноутворення на ЛЗВМП.
Основними підсистемами концептуальної організаційно-функціональної моделі системи ціноутворення, що відбивають основні чинники і взаємозв'язки реальних умов, є підсистема цін (що включає підсистеми ціноутворюючих чинників і фармакоекономічного аналізу нижче лежачого рівня ієрархії), нормативно-правова й інформаційно-довідкова
підсистеми.
Вирішення завдань, що стоять перед кожною з підсистем системи ціноутворення, повинно бути спрямоване на досягнення гарантованої економічної доступності ефективних ЛЗ для всіх верств населення при одночасному забезпеченні умов ефективного розвитку їх вітчизняного виробника.
Ключовими напрямами підвищення ефективності функціонування системи ціноутворення на ЛЗВМП у сучасних умовах є розробка підсистем державної реєстрації цін та фармакоекономічного аналізу.
Досвід побудови систем ціноутворення на ЛЗ в країнах Центральної та Східної Європи може стати в нагоді при реформуванні та оптимізації діяльності фармацевтичного сектора в Україні. Для запровадження в Україні ефективної системи реєстрації цін на ЛЗ, включених до Національного переліку основних (життєво необхідних) лікарських засобів і виробів медичного призначення (на виконання Постанови Верховної Ради України від 21 червня 2001 р. № 2564-ІІІ "Про інформацію Кабінету Міністрів України про здійснення політики державного регулювання цін на лікарські засоби та вироби медичного призначення" та Постанови Kабінету Міністрів України від 16 листопада 2001 р. № 1499 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України") ДНЦЛЗ за дорученням МОЗ України розробив методичну базу для проведення реєстрації цін на ЛЗ. Застосування еталонного ціноутворення на ЛЗ можливе за умови запровадження системи медичного страхування та розробки механізму відшкодування вартості ліків.
Сто воно аптеки, використовуючи еластичні методи ціноутворення, практично кожна аптека може збільшити свій прибуток. Ціна - це один із факторів який заманює покупців в аптеку.
Список використаної літератури
1. Л.В.Борисенко //Особливості ціноутворення на лікарські засоби за умов переходу до ринкової економіки // Фармацевтичний журнал. - 1996.- №1.- С.88.
2. Д.С.Волох, І.А.Гоштинар //Як перейти до граничних торгівельних націнок? //Фармацевтичний журнал.- 2002.- №1.- С.25-21.
3. О.П.Півень //Формування структури системи ціноутворення на лікарські засоби та вироби медичного призначення// Фармацевтичний журнал. - 2003р.- №1.- С.12-17.
4. О.П.Півень, Л.Л.Нестеренко //Ціноутворення на лікарські засоби а країнах Центральної та Східної Європи // Фармацевтичний журнал. - 2002р.- №3.- С.19-27.
5. А.С.Славич // Технології маркетингового позиціонування і ціноутворення вітчизняних виробників ЛЗ // Фармацевтичний журнал. - 2002.- №2.- С.29-35.
6. С.І.Терещук, О.І.Климюк //Порівняльний аналіз ціноутворення на ЛЗ в Україні і Польщі // Аптека Галицька.- 2000.- №19.- С.8-9.
7. І.Порхняк // Ценообразование в аптеке // Фармаскоп.- 2003.- №2.-С12-13.
8. М.Нікітіна // Регулирование цен на ЛС // Фармаскоп.- 2005.- №3(24).-С.28-29.
9. А.С.Немченко // НДС на ЛС и проблеми международные и национальные // Провизор.- 2002.- №22.- С.3-6.
10. А.С.Немченко // Какой быть государственной регистрации цен производителей на ОЛС в Украине // / Провизор.- 2003.- №20.- С.3-6.
11. А.С.Немченко // Актуальне проблемы ценообразования: определение тарифов за изготовление лекарств и фасовку в аптеке // Провизор.-1992.- №22.- С.12-19.
12. В.Усенко // Ценовая политика фармацевтических фирм // Провизор.-1999.- №22.- С.19-22.
13. В.Усенко // Ценовая политика фармацевтических фирм // Провизор.-1999.- №21- С.33-35.
14. В.Усенко // Ценовая политика фармацевтических фирм // Провизор.-1999.- №20.- С.25027.

 
 

Цікаве

Загрузка...