WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Якість та конкурентоспроможність продовольчих товарів на ринку України - Курсова робота

Якість та конкурентоспроможність продовольчих товарів на ринку України - Курсова робота

пшоняної і ячної каші - 15 хв., для рисової і гречаний - 20, для вівсяної і перловий - 25, для кукурудзяної - 45 хв.
Тривалість варіння швидко розварних концентратів - 10-15 хв. Концентрати, що не вимагають варіння, готові до вживання через 5-ю хв. після їхнього занурення в окріп,
Концентрати гігроскопічні, і для їхнього збереження потрібно сухе приміщення з гарною вентиляцією. Їх не можна зберігати разом із сильно пахнуть продуктами.
Температура повітря в приміщенні повинна підтримуватися на рівні не вище 20 ?С, а відносна вологість - не більш 75 %.
Гарантійний термін збереження від 3 до 12 мес. у залежності від виду жиру і крупи, а також від добавок цукру, чи м'яса молока.
Сухі продукти для дитячого і дієтичного харчування випускають у різноманітному асортименті. До них відносять: суміші молочної основи з гречаним, вівсяним чи рисовим круп'яним відваром - типу "Малишок"; суміші молочної основи з дієтичним борошном - типу Маля; суміші сухого незбираного молока з цукром і дієтичним борошном - типу Здоров'я; борошно для дієтичного харчування (рисова, гречана, вівсяна, злакова) і дитяча живильне борошно (з розмеленого бісквіта).
До вівсяних дієтичних продуктів відносять пластівці Геркулес і Толокно.
Напівфабрикати борошняних виробів - це суміші пшеничного борошна, чи піску пудри, сухого молока, яєчного порошку й інших добавок, призначені для готування кексів, тортів, печива, млинців, та ін.
Панірувальні сухарі - це побічний продукт виробництва кукурудзяних і пшеничних пластівців.
4. РИНКОВІ ТЕНДЕНЦІЇ У ГАЛУЗІ
23 Січня 2003 року обнародувані дані Держкомстату, що свідчать, що ціни на продовольчі товари в минулому році виросли на 3,1%. У той же час на 5,4-0,1% подешевіли борошно, хліб і хлібобулочні вироби, крупа і бобові, макаронні вироби, кава, тютюнові вироби, м'ясо і птах.
4.1. Загальні показники ринкової ніші
Україна зробила стрибок у вищу лігу світових зернотрейдерів, повернувши собі славу світової житниці. Ще в серпні 2002, за даними міністерства сільського господарства США, Україна займала шосту позицію в рейтингу експортерів зерна в 2002-2003 маркетинговому році. Однак до кінця грудня прогнози американського аграрного відомства вивели нашу країну на третє місце - після США з їх обсягом експорту 26 млн. тонн і Євросоюзу (15,5 млн. тонн). Показники України американські агроексперти визначили в 9,5 млн. тонн, однак радник прем'єр-міністра по агропромисловому комплексі Леонід Козаченко вважає, що Україна здатна запропонувати іноземним споживачам більше - до 10-12 млн.
Причин тому декілька. Але, насамперед, спрацював випадок. Україні просто "повезло" з погодою в порівнянні зі США. Звичайно, стихія порвала і наші поля, але це не перешкодило зібрати з них більш 36 млн. тонн зерна. 40-мільйонний рекорд 2000 року повторити не удалося, але зібраного виявилося цілком достатньо для того, щоб компенсувати на світовому ринку наслідку недороду в Штатах, Австралії і Канаді - основних світових постачальників хліба. Для довідки: за даними агентства УНІАН, для задоволення внутрішніх потреб Україні досить 7 млн. тонн пшениці.
Більш поталанило об'єднаній Європі, особливо Франції і Німеччині, де особливо високі врожаї дозволили експертам ЄС збільшити експортні прогнози на поточний маркетинговий рік на 4 млн. тонн. Однак, Євросоюз і далі має намір закуповувати українське зерно в колишніх обсягах - у серпні Україні удалося домогтися скасування введення ЄС обмежувальних мір на постачання в Європу. Тому збільшення світового обсягу торгівлі пшеницею на 1,5 млн. тонн експерти американського Мінсільгоспу віднесли, насамперед, на рахунок України. Звичайно, у цьому випадку, цінова політика Євросоюзу буде брати до уваги "український фактор" - Єврокомісія, як відомо, має намір внести корективи в існуючі правила імпорту зерна з урахуванням перепаду цін у різних регіонах світу.
Скориставшись ситуацією, Україна не обмежилася зміцненням традиційних позицій у Північній Африці і на Близького Схід, але початку активно освоювати латиноамериканський і далекосхідний ринки і навіть зробила цього року спробу налагодити експорт у Канаду, що вважається одним з головних світових експортерів зернових.
На службу справі збільшення національного експорту зерна була поставлена вся українська дипломатія: український МЗС направив розпорядження співробітникам посольств у країнах Азіатсько-Тихоокеанського регіону, Близької Схід і Латинської Америки займатися пошуком у них потенційних покупців. До того ж, погроза затоварення власним врожаєм стимулювала розблокування питання про погашення заборгованості держави по відшкодуванню експортного ПДВ вітчизняним зернотрейдерам, що, за станом на серпень складала, за словами Л.Козаченко, близько 550 млн. грн.
Така політика принесла свої успіхи. За словами віце-прем'єр-міністра Івана Кириленко, про свою зацікавленість у закупівлях 200 тисяч тонн українських зернових в 2002/2003 маркетинговому році заявила Японія. Ведуться також переговори по постачаннях у Південну Корею, В'єтнам, Індонезію, Малайзію. Українські компанії активно відвантажують пшеницю і жито в Єгипет, у країни Північної Африки і Близького Схід. Одним з найбільш великим імпортером українського хліба в поточному маркетинговому році є Бразилія, що, за даними Мінагрополітики, може закупити його в обсязі близько 2,5 млн. тонн.
Однак нинішня позиція України на зерновому ринку світу поки що хитлива і має потребу в закріпленні. Фактор погоди - річ мінлива. Так що варто погоді в США змінитися на краще, чаша ваг може хильнутися не на користь України. Підтвердження тому - грудневі морози 2002, що поставили, за словами віце-прем'єра з питань АПК Івана Кириленко, під погрозу виживання п'ятої частини всіх озимих посівів. По-перше, в Україні зовсім не відпрацьована ф'ючерсна торгівля зерном, а також продаж його в кредит, що прийнято у світовій практиці. Поки що Україна бере, в основному, більш низькою ціною. Утім, є шанс, що в першій половині 2003 року ситуація з ф'ючерсами зміниться.
По-друге, позиції України на європейському, та й світовому ринку пшениці залежать від якнайшвидшого прийняття Києвом світових стандартів її якості. Це дозволило б перевести близько 20% загального обсягу експортованого зерна з розряду кормового в продовольче. Такий переклад вигідний хоча б тим, що з 1 серпня Євросоюз скасував мита на ввезене продовольче зерно, у той час як на кормове такі митазберігаються.
Нарешті, міцність експортного потенціалу України залежить від того, чи удасться вирішити її внутрішні сільськогосподарські проблеми, зв'язані, насамперед, із кредитуванням господарств комерційними банками. Як відомо, ще в середині нинішнього року Держкомітет по земельних ресурсах підготував ряд законопроектів у виконання земельного кодексу України, а Кабмін ще минулого складу розробив законопроект про захист прав кредиторів.
За словами заступника голови Державного комітету України по земельних ресурсах Володимира Жмуцкого прийняття їх у наступному році дозволить зробити землю

 
 

Цікаве

Загрузка...