WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Якість та конкурентоспроможність продовольчих товарів на ринку України - Курсова робота

Якість та конкурентоспроможність продовольчих товарів на ринку України - Курсова робота

форму - чи матрицю таблицю). Перевагою цих методик є швидкість і відносна дешевина, але в той же час є небезпека суб'єктивності і неточності думок. Досить складно простежити чи силу слабість конкурента, тим більше, неможливо будувати прогнози його розвитку.
Друга група - рейтингові оцінки (тут використовуються зведення, отримані шляхом інтерв'ювання менеджерів і зведена фінансова звітність конкурентів, потім будується чітка математична модель, на основі якої всі дані по конкурентах зводяться в коефіцієнтні показники). На основі показників вибудовується рейтинг підприємств. Очевидною перевагою цих методик є достатня точність і можливість виявлення точного положення власного підприємства в галузі.
Але, необхідно додати ще одну групу методик, зв'язану з більш детальним дослідженням галузі - поглиблений аналіз конкурентів і складання прогнозів розвитку галузі. Тут необхідна інформація, що розкриває внутрішні механізми роботи конкурента. До такої інформації можуть відноситися дані про обсяги виробництва продукції з розбивкою на окремі номенклатурні позиції, деталізовані дані по експорті і відвантаженню, плани виробництва і т.д. На основі цих даних можливо побудувати модель поводження конкурента, його майбутнє стан. Ці методики дозволять одержати величезна перевага перед конкурентами і, можливо, виграти конкурентну боротьбу, при грамотному їхньому використанні.
Не можна не відзначити специфіку третьої групи методик - просліджується досить тонка грань між цими методиками і промисловим шпигунством, тут необхідна особлива обережність.
Ситуаційний підхід до аналізу конкуренції на ринку (проблеми вибору альтернатив)
Незважаючи на очевидну актуальність постійного моніторингу конкурентної позиції підприємства, необхідно враховувати фактор дорожнечі інформації і запасу часу для ухвалення рішення. При визначенні складу використовуваних даних важливо постійно зіставляти ці фактори і значимість одержуваних у ході аналізу результатів. Іншими словами, необхідно правильно визначити свою позицію щодо об'єктивних, але досить "дорогих" результатів, і "дешевих", але недостатньо точних, зіставивши все це згодом для ухвалення рішення.
У залежності від ситуації на підприємстві, маркетологам рекомендується робити вибір інформації, необхідної для аналізу конкурентного положення виходячи з наступної моделі (Рис.1.).
Рис. 1. Модель вибору інформації, необхідної для аналізу галузі.
Представлена модель припускає вибір тієї чи іншої інформації для аналізу конкурентів при наступних умовах:
Блок 1 - необхідно швидке реагування на сформовану проблему, при недоліку фінансування маркетингових досліджень. Тут можливий вибір тільки загальної інформації, такий як: кількість конкурентів у галузі, їхні номенклатурні лінії, ціни, оцінки підприємств - конкурентів у пресі, зовнішні характеристики систем просування і т.п. Як результат - ймовірний недостатність даних для повноцінного аналізу галузі.
Блок 2, тут також зважується яка-небудь тактична задача, найчастіше - швидке визначення свого місця в галузі. При достатнім фінансуванні рекомендується використовувати для цього готові рейтингові оцінки найбільших консалтингових чи компаній рейтингових агентств. В основному, це такі компанії як: Standard & Рооr's, Dun & Bradstreet, Мооdу's і ін., Приклад українського дослідника наведений в наступних розділах. Також, основою побудови рейтингів є фінансові показники роботи підприємства, а в Україні можлива фальсифікація і, як наслідок - невірна оцінка.
Блок 3 - цей блок викликає сумніви, тому що імовірно, неможливо провести поглиблений аналіз галузі дешево і швидко.
Блок 4, тут швидше за все - підприємство знаходиться в кризовій ситуації і керівництво бачить вихід у швидкій зміні поведінки підприємства на ринку. У цьому випадку для того, щоб швидко зорієнтуватися щодо можливостей свого підприємства і сусідів у галузі, найкраще придбати готовий звіт аналізу галузі добре зарекомендувала себе маркетингової чи консалтингової компанії. У даному випадку гарантований результат, але є і мінуси - по-перше, прийдеться довіряти чужим результатам, а по-друге, прийдеться платити досить багато.
Блок 5 - цей блок характеризує ситуацію, коли необхідно виробити лінію поведінки підприємства в галузі, не маючи для цього великих засобів і не прагнучи до детального пророблення. У цьому випадку найкращим способом аналізу конкурентів є параметричний аналіз на основі первинної інформації. При грамотному його проведенні можливе одержання непоганих результатів.
Блок 6 - цей блок, як і блок 3 викликає сумніву, але вже з інших причин - чи доцільно проводити аналіз конкурентів довго і дорого так ще і без достатнього ступеня деталізованості? Швидше за все ні, але якщо все-таки прийдеться, те можна порадити розробити рейтинг підприємств самотужки, правда виникне маса складностей і будуть досить великі фінансові витрати.
Блок 7 характеризує ситуацію, коли керівництво підприємства почуває, що лідерство в галузі, що трималася багато років початок "похитуватися" і необхідно детально вивчати своїх конкурентів, яких до недавніх пір було не видно. Тут можливе складання прогнозів розвитку галузі самотужки, силами відділу маркетингу. Можливе застосування проектного управління.
Блок 8 - цей блок швидше за все показує не конкретну ситуацію, а постійний моніторинг ситуації в галузі. Це найбільш результативний блок, що дозволяє тримати контроль над усіма своїми конкурентами і найбільше ефективно реагувати на зміни ринку.
Виходячи з усього вищесказаного, можна зробити висновок про те, що необхідність постійного моніторингу галузі очевидна, але варіантів використання фінансових засобів і часу багато. Таким чином, грамотно використовуючи знання маркетологів, можливо одержати масу переваг для досягнення лідерства в чи галузі просто-напросто виживання в ній.
В даній роботі було обрано тільки найдешевший варіант ринкового дослідження.
3. ПЕРВИННА ІНФОРМАЦІЯ І ФАКТОРИ ФОРМУЮЧІ КОНКУРЕНТНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ В КРУП'ЯНІЙ ГАЛУЗІ
3.1. Крупа її фізичні складники, як основа споживацьких переваг
Крупа широко використовується в побуті, суспільному харчуванні і харчоконцентратному виробництві для готування перших, других і третіх блюд. Її щорічне виробництво складає 15 млн. т. Це другий за значенням хлібний продукт (після борошна), одержуваний з цінних у харчовому відношенні частин зерна. Асортимент крупи нараховує більш 20 найменувань.
У загальному обсязі виробництва головне місце належить крупам з рису, ячменя, проса, пшениці. Асортимент круп із традиційної сировини поповнився крупами комбінованими, виробництво яких дозволяє більш повно використовувати зерно і дати споживачам продукти з більш високою біологічною цінністю.
Харчова цінність крупи залежить відметодів вироблення, хімічного складу сировини, глибини теплової обробки при готуванні їжі.
З даних табл. 5 видно, що з живильних речовин у крупі переважають крохмаль і білки. Кількість крохмалю в залежності від виду крупи коливається від 64 до 74

 
 

Цікаве

Загрузка...