WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Якість та конкурентоспроможність продовольчих товарів на ринку України - Курсова робота

Якість та конкурентоспроможність продовольчих товарів на ринку України - Курсова робота


Курсова робота
на тему:
Якість та конкурентоспроможність продовольчих товарів на ринку України
ЗМІСТ
Вступ 3
1. Поняття якості та конкурентоспроможності продовольчих товарів 5
2. Теоретичне обґрунтування дослідження конкуренції в круп'яній галузі 8
2.1. Інформація, необхідна для аналізу конкурентних позицій у круп'яній галузі 8
2.2. Проблеми, зв'язані зі збором необхідної інформації 9
2.3. Методики аналізу конкурентного положення підприємства в галузі 10
3. Первинна інформація і фактори формуючі конкурентні характеристики в круп'яній галузі 13
3.1. Крупа її фізичні складники, як основа споживацьких переваг 13
3.2. Формування якості крупи в процесі виробництва 14
3.3. Асортимент крупи 15
3.4. Круп'яні концентрати - як товари замінники на конкурентному ринку 21
4. Ринкові тенденції у галузі 23
4.1. Загальні показники ринкової ніші 23
4.2. Експорт зернових і круп як показник конкурентоспроможності на світовому ринку 25
Висновки 34
Список використаної літератури 36
ВСТУП
Проблематика конкуренції на ринках круп'яних культур завжди займала передові позиції серед ринкових та навколо ринкових оглядів. Перш за все це стосується цінових оглядів, на котрих формуються прогнозні ціни та орієнтовні закупівельні ціни.
Крупи - це продукція призначений для задоволення реальних потреб споживачів.
Діяльність по виготовленню такого виду продукції варто розуміти не тільки як продукт праці людини, але й у більш широкому смислі. Як і кожна продукція, крупа стає товаром тільки тоді, коли вона стає об'єктом купівлі-продажу і має споживчі властивості, що задовольняють споживачів. Отже, тільки в сфері ринкової торгівлі продукція виробників, перетворюється в товар. Ринок попередніх продаж є ринком зобов'язань, а не ринком круп безпосередньо.
Мета курсової роботи показати основні споживчі характеристики круп, як основний елемент конкурентної переваги та ринкову ситуацію на цьому сегменті продуктового ринку. Для досягнення цієї мети потрібно дослідити основні види класифікації круп та визначитись з характеристиками за якими ці крупи класифікують та котрі становлять в подальшому основу споживчих характеристик.
Предметом дослідження в роботі був метод дослідження конкурентної ситуації на ринку круп та круп'яних виробів Дослідження відповідності товарних характеристик їх реальній ринковій споживчій характеристиці відбувалось на базі спеціалізованих досліджень маркетингових компаній. Характерні риси товарів у сфері їхнього обігу і споживання розглянуто в комплексі з урахуванням факторів і змін, що відбуваються з продукцією (товаром) від виробництва до споживання. .
Основні задачі роботи:
визначення основних характеристик, що складають споживацькі властивості круп як основу конкурентних переваг;
класифікація круп як основа конкурентної сегментації ринку;
вивчення властивостей, асортименту та конкурентних переваг вітчизняних круп на світовому ринку на основі експортних показників України;
вивчення області застосування круп їхніх головних замінників;
визначення основних напрямків, перспектив в області виробництва і стан споживчого ринку;
вивчення умов упакування, маркірування, кодування, збереження;
При підготовці роботи були використані основні принципи товарознавства в галузі харчових продуктів:
ліцензування продаж та сертифікація кінцевого продукту;
досягнення оптимального результату при русі товарів від виробництва до споживання;
систематизація круп при їхній ідентифікації, класифікації й кодуванні.
Через те, що конкурентне положення чітко не визначається, керівництво починає розуміти, що щось йде не так тільки після явного зниження обсягів продажів. У даній ситуації як правило починаються спроби налагодити збут пошуком усі нових і нових ринків збуту для своєї продукції, тоді як її життєвий цикл, наприклад, унаслідок розвитку технології в конкурентів уже перебуває в стадії залишкового попиту. Звідси чітко просліджується необхідність постійного моніторингу галузі і комплексного дослідження свого конкурентного положення в ній.
В роботі використано спеціалізовану технічну літературу, ринкові огляди спеціалізованих періодичних видань.
В успішному вирішенні питань, зв'язаних зі збереженням, переробкою, зниженням втрат круп, важливу роль грають - біологічна наука, насінництво, товарознавство. У розвитку насінництва й рослинництва в Україні слід відзначити великі заслуги видатних вчених А. Т. Болотова, И. В. Мічуріна, Н. И. Кичунова, М. В. Ритова, В. В. Шашкевича, Л. П. Симиренка й ін.
Суттєвий внесок у створення наукових основ товарознавства привніс харчових продуктів проф. Ф, В. Церевитинов (1874-1947 р.), що створив капітальну працю "Хімія і товарознавство харчових продуктів".
Теоретичною основою для подальшого розвитку наукового товарознавства харчових продуктів є праці акад. А. И. Опаріна, проф. Л. В. Метлицького і їхніх учнів. Важливе значення мають наукові дослідження в області біохімії стійкості круп до інфекційних хвороб, а також в області біохімії спокою, дозрівання і старіння.
Неоціненне значення для розвитку товарознавства харчових продуктів мають роботи професорів В. Г. Сперанського, Н. В. Сабурова, Г. Г. Скробанського, А. А. Колісника, Б. П. Широкова, 3. В. Коробкиної і інших.
Важливим є поліпшення якості продукції агропромислового комплексу України останніх років. У цьому напрямку проводиться відповідна робота: діє Закон України "Про зерно та ринок зерна в Україні", "Про захист прав споживачів", видано Декрет Кабінету Міністрів України "Про стандартизацію і сертифікацію", впроваджуються інші важливі документи. Прийнята відомча програма "Про зерно в Україні 2001-2004 рік". Особливу увагу в цих документах приділено питанням сертифікації харчової продукції стосовно безпечності для життя і здоров'я людини.
1. ПОНЯТТЯ ЯКОСТІ ТА КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПРОДОВОЛЬЧИХ ТОВАРІВ
Щоб продукція агропромислового комплексу була конкурентоспроможною на світовому ринку, вона повинна відповідати таким вимогам: бути конкурентоспроможною та недорогою в ринковому розумінні; мати оптимальний вміст поживних речовин; в ній не повинно бути шкідливих для організму речовин; мати високий рівень готовності; бути зручною при споживанні; мати надійну, екологічно чисту і художньо оформлену упаковку.
Конкуренція на ринку зерна та круп відіграє важливу роль в економіці України.
На виробництво продукції аграрного сектора в Україні, як і у всьому світі впливають ті чи інші фактори: природнокліматичні умови, наявність сільськогосподарських угідь, капіталу, робочої сили, відповідної інфраструктури, тощо.
У багатьох країнах вплив тих чи інших факторів на виробництво продукції аграрного сектора є неоднаковим. Небагато сільськогосподарських угідь щодо чисельності населення мають Японія, Індонезія, Великобританія, Вірменія, Грузія, Філіппіни, КНР, Пакистан та інші країни.Надзвичайно низький цей показник у .Норвегії, Ісландії, Саудівській

 
 

Цікаве

Загрузка...