WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Дослідження особливостей роздрібної торгівлі плодоовочевою продукцією через систему супермаркетів в Україні - Курсова робота

Дослідження особливостей роздрібної торгівлі плодоовочевою продукцією через систему супермаркетів в Україні - Курсова робота

для баштанних, що вміщують 4-6 одиниць чи великі гофрокартонні контейнери (семишаровий гофрокартон). Особливу увагу привертає новітня розробка стретч-плівки яка "дихає", тобто має властивість для вентиляції продукції. Стретч-плівка не рветься при багаторазовому натисканні, саме ця властивість також є визначальною при її використанні для пакування продукції для роздрібної торгівлі.
При виборі упаковки треба замислюватися про оптимальний розмір для ефективного розміщення в кузові чи причепі автомобіля. У разі, якщо виробник буде безпосередньо займатися реалізацією продукції чи її пакуванням, для крамниць чи супермаркетів велику роль відіграє вигляд упаковки, а саме її колір та етикетка. Краще, якщо етикетка щонайменше триколірна, є інформативною та заохочує споживачів. Наступного разу вони, ймовірніше, віддадуть перевагу цій продукції.
Колір упаковки повинен вигідно підкреслювати переваги упакованої продукції та розсіювати її дефекти. Так, небажано пакувати картоплю в зелену сітку, або апельсини - в білу або зелену, моркву - в жовту. Краще пакувати вже миту картоплю в жовту сітку - покупець реагуватиме зовсім по-іншому. Для пакування порівняно дорогої та екзотичної продукції (кукурудза цукрова, капуста цвітна пурпурового кольору) необхідно використовувати більш вишукану упаковку для того, щоб заохотити клієнта.
При упакуванні в тонку поліетиленову плівку товщиною 20-30 мкм у середині упаковки створюється вакуум, а плівка обволікає кожен плід подібно "другій шкірочці". Але така упаковка внаслідок низької механічної міцності розрахована на невелику кількість плодів (1-1,5 кг). Добрі результати досягаються при застосуванні поліетиленової плівки товщиною 30-40 мкм. Втрати маси яблук скорочуються у 2-3 рази, груш - у 5-6 разів. В упаковках із плівки товщиною 30-40 мкм успішно зберігаються зелені овочі - петрушка, селера. При цьому скорочуються втрати у петрушки в 15, селери - в 6 разів, підвищується вихід стандартної продукції, знижуються втрати води та цукрів. Для капусти та моркви ефективним є застосування поліетиленових плівок більшої товщини - 60-80 мкм. Поліетиленову плівку можна використовувати для зберігання не лише в умовах штучного охолодження, але і за більш високих температур. Так, у таких продуктах, як цибуля зелена й огірок, у пакетах із поліетиленової плівки товщиною 30-40 мкм при температурі 16-180С зберігаються товарні властивості (гарний зовнішній вигляд і соковитість, а в огірка - щільна м'якоть) протягом 6 і 10 днів відповідно. Охолодження до 0-10С дозволяє збільшити термін зберігання до 30-35 діб. Зберігання чорної смородини та слив у полімерних плівках показало, що деякі сорти можна витримувати при понижених температурах у поліетиленових плівках до 1,5 місяця. Для збільшення термінів зберігання фруктів також застосовують покриття їхньої поверхні шаром воску.
На даний час з переходом до пакетних перевезень фруктів і овочів великого значення набуває правильний вибір тари. Дослідження показують, що для доставки більшості видів овочевої продукції і, в першу чергу, тепличних культур (помідора, огірка, перцю) використовують полімерні (пластмасові) ящики розміром 600х400х200 мм. Вони добре піддаються пакетуванню на стандартних плоских дерев'яних піддонах (палетах) розмірами 800х1200 і 1000х1200 мм.
Дуже важливим є також і маркування упаковки. Кожен контейнер (упаковка) з продукцією повинен мати етикетку з такою інформацією:
" країна походження;
" назва й адреса виробника;
" назва торгової марки продукції;
" опис змісту (товар, сорт, розмір, клас, сорт якості);
" маса брутто;
" маса нетто;
" загальні виміри в метричних одиницях;
" повне ім'я та адреса одержувача.
Необхідно дотримуватися таких правил при маркуванні:
1. Кожна одиниця тари повинна мати принаймні дві етикетки на двох коротких боках тари.
2. Кожна етикетка повинна розміщуватися таким чином, щоб можливість її забруднення або пошкодження була мінімальною.
3. Кожний довгий бік тари повинен містити логотип і загальну інформацію про торгову марку продукції та вид товару.
4. Необхідно використовувати тільки водостійку фарбу.
5. Для різних видів товару або сортів товару використовують різні кольори, особливо якщо це можна врахувати окремо у витратах.
14.Експертні думки щодо можливих чинників, які зможуть заохотити відвідувачів магазину до купівлі плодоовочевої продукції
Беззаперечними передумовами для збільшення обсягів плодоовочевих покупок у супермаркетах, за словами більшості опитаних менеджерів (рис. 19), буде розширення асортименту продукції (75% респондентів), пропонування продукції, яка відкалібрована та відсортована (67%), помита та має зручну упаковку (по 42%).
Рис. 19. Можливі способи заохочення споживачів купувати плодоовочеву продукцію в супермаркеті
Слід зазначити, що при проведенні опитування споживачів супермаркетів, яке ПАМ проводив на початку 2004 року, переважна більшість споживачів вказувала на розширення асортименту (62%), супроводження інформацією щодо харчової цінності та можливих рецептів приготування (45%) і зазначенняпостачальника (39%) як три основні критерії, які зможуть заохотити їх купувати плодоовочеву продукцію в супермаркетах.
14.1.Важливість для споживачів різних критеріїв при купівлі в супермаркеті свіжих фруктів і овочів
Нам було важливо виявити, наскільки представники супермаркетів розуміють критерії, що їх бере до уваги споживач при купівлі плодоовочевої продукції в супермаркеті, та порівняти отримані результати з думкою, висловленою самими споживачами в дослідженні споживацького попиту на плодоовочеву продукцію в роздрібних мережах, яке проводилося ПАМ у 2004 році (табл. 11).
Таблиця 11.
Критерії при купівлі плодоовочевої продукції: точки зору менеджерів супермаркетів і самих споживачів
Думка менеджерів супермаркетів Думка споживачів
Місце Критерій Важливо і дуже важливо Місце Критерій Важливо і дуже важливо
1 Гарний вигляд 92% 1 Смакові якості 95%
2 Термін придатності до вживання 79% 2 Екологічно чиста продукція 88%
Смакові якості 79% 3 Термін придатності до вживання 84%
3 Доступна ціна 67% 4 Гарний вигляд 75%
4 Екологічно чиста продукція 63% 5 Продукція українських виробників 72%
5 Продукція українських виробників 58% 6 Доступна ціна 64%
Тривалий термін зберігання 58% 7 Зручна упаковка 45%
Зручна упаковка 58% Овочі відсортовані та відкалібровані 45%
Отже, ми бачимо, що менеджери супермаркетів недооцінюють важливість фактору "смакові якості", якому споживачі відвели 1 місце. І навпаки, гарний вигляд плодоовочевої продукції, який менеджери вважають пріоритетним критерієм для споживачів, самі споживачі поставили на 4 місце. У цьому випадку не можна виключити і того, що споживачі ще просто не усвідомлюють, наскільки гарна презентація продукції та її відмінний вигляд впливають на їхнє рішення щодо купівлі. Так, спеціалісти з роздрібної торгівлі вважають, що більше половини рішень про купівлю плодоовочевої продукції споживачі здійснюють саме очима. Наприклад, червоний колір підходить найкраще для привернення уваги споживачів і найкраще продає сам себе без будь-якої зайвої реклами.

 
 

Цікаве

Загрузка...