WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Дослідження особливостей роздрібної торгівлі плодоовочевою продукцією через систему супермаркетів в Україні - Курсова робота

Дослідження особливостей роздрібної торгівлі плодоовочевою продукцією через систему супермаркетів в Україні - Курсова робота

мінімум 200 кг плодоовочевої продукції.
Слід сказати, що недостатнє споживання овочів і фруктів - проблема глобального характеру. Причиною тому є декілька основних факторів: недостатня поінформованість населення про необхідний обсяг споживання плодоовочевої продукції, відсутність культури споживання, високі ціни, а також переконання в тому, що овочі і фрукти через високий вміст пестицидів можуть стати причиною харчового отруєння. В Західній Європі і США існують національні програми пропаганди споживання овочів і фруктів, які доносять до споживачів інформацію про переваги для здоров'я від споживання цієї продукції ("Eat meer groenten en fruit" - "Їжте більше фруктів і овочів", Голландія, "Go for 5-a day", "Споживай п'ять разів на день", Велика Британія, "Take 5" - "З'їж п'ять", Швейцарія, "5-a-Day" - "5 разів на день", США).
Найбільш цікавою і довготерміновою (14 років) є програма "5-a-Day-The Color Way" ("5 разів на день, різні кольори", символ програми зображено на рис. 13), що здійснюється в США асоціацією "Овочі і фрукти для кращого здоров'я" (Produce for Better Health[5]), яка, в свою чергу, є частиною Асоціації маркетингу овочів і фруктів (Produce Marketing Association).
Учасниками програми є понад 1800 членів, які сплачують внески і пропагують необхідність споживати 5 порцій різнокольорових овочів і фруктів на день в школах, медичних закладах, магазинах. Програмою ліцензовано близько 30 тисяч магазинів, які розміщують матеріали Програми у місцях продажу овочів і фруктів. Ці матеріали включають листівки з детальним описом корисних властивостей тих чи інших овочів і фруктів, постери і цінники з логотипом програми, рецепти приготування плодоовочевих страв. Ліцензовані роздрібні мережі регулярно отримують від Асоціації всі рекламні матеріали і можуть дістатися іншої оновленої інформації з просування овочів і фруктів прямо на сайті Програми www.5aday.com. Окрім цього, асоціація "Овочі і фрукти для кращого здоров`я" організовує національні конкурси, конференції і спеціальні події, соціальну рекламну кампанію в ЗМІ і виступає спонсором наукових досліджень корисного впливу овочів і фруктів на здоров`я громадян.
Ефект від подібних кампаній не може бути миттєвим, але він цілком відчувається. Наприклад, в США 57% громадян поінформовані про програму. Ці люди щорічно витрачають на фрукти і овочі в середньому на 32% більше грошей порівняно з необізнаними громадянами (435 дол. порівняно з 342 дол.)[6]
13.Переваги споживачів супермаркетів щодо упакування плодоовочевої продукції (за спостереженнями менеджерів)
Застосування сучасних пакувальних матеріалів для овочів і фруктів в роздрібній торгівлі відіграє провідну роль в зменшенні втрат, підвищенні споживацьких якостей продукції завдяки факторам зручності і ефективної презентації. У нашому дослідженні ми з'ясували, яким саме типам упаковки, на думку менеджерів, віддають перевагу їхні споживачі, і порівняли ці результати з думкою самих споживачів. Детальніше дізнатися про переваги при упакуванні моркви, огірків, помідорів, картоплі і цибулі можна з рис. 14, 15, 16, 17 і 18, відповідно.
Рис. 14. Думка менеджерів про переваги споживачів щодо упакування моркви
Отже, бачимо, що 42% опитаних менеджерів відзначили сітку як найбільш прийнятний спосіб пакування моркви, 21% висловилися за поліетиленові пакети, і така ж кількість - за поштучний вибір. У даному випадку, думки роздрібників і споживачів повністю співпали.
Рис. 15. Думка менеджерів про переваги споживачів щодо упакування огірків
38% менеджерів вважають, що обгорнуті стретч-плівкою підложки - найкращий спосіб пакувати огірки, 29% висловилися за поштучний вибір продукції з відкритих контейнерів, 13% віддали голоси стретч-плівці. Нагадаємо, лише 13% споживачів бажають бачити огірки запакованими в обгорнуті підложки, більшість висловилася за поштучний вибір даного товару.
Рис. 16. Думка менеджерів про переваги споживачів щодо упакування помідорів
Обгорнуті підложки (38%) і поштучний вибір (33%) були обрані менеджерами.
Позиція споживачів - перевага віддається поштучному вибору і підложкам (тільки 16%).
Рис. 17. Думка менеджерів про переваги споживачів щодо упакування картоплі
Переважна кількість менеджерів (79%) висловилися за застосування сіток для пакування картоплі в супермаркеті. Їхня думка співпала з думкою споживачів. 8% менеджерів-представників формату Сash-and-Carry висловилися за гофрокартонну тару.
Рис. 18. Думка менеджерів про переваги споживачів щодо упакування цибулі
Відносно цибулі, думки менеджерів і споживачів також майже збігаються. Сітка є безумовним фаворитом в обох групах. Проте, близько 10% споживачів віддавали б перевагу упаковці в фасовані поліетиленові пакети.
Який би вид упаковки не використовувався, вона повинна виконувати принаймні одну із функцій, про які відзначалося вище. Дерев'яні ящики для транспортування поступово витісняються сучаснішими - полімерними та гофрокартонними, і на сьогодні дерево використовується для пакування лише окремих овочів та фруктів (остання тенденція - використання стилізованих дерев'яних контейнерів для демонстрації продукції в торговому залі).
На картонну тару попит зростає швидко через необхідність упаковки дрібних партій товару. Споживачі стали більш вимогливими до якості і тому дедалі більше віддаютьперевагу крейдованому картону перед сірим чи бурим, виготовленим з макулатури. Окрім відносної простоти виготовлення, гофрокартон відрізняється своєю універсальністю. Гофрований картон має малу масу, високу стійкість до механічних пошкоджень та добре захищає товар від механічних ударів. Тара, виготовлена з гофрокартону, має сучасний вигляд. Вона вміщається в транспорті, призначеному для перевезення палетів, і на неї можна легко наносити друк.
Підбирають упаковку в залежності від виду продукції, призначення та вимог транспортування. Так, дерев'яна тара більш придатна для пакування та транспортування овочевої продукції загальною масою не більше 15 кг. Луб'яна тара придатна для пакування продукції масою 4-5 кг. Картонно-паперова тара використовується для пакування 3,5-4 до 6 кг овочевої продукції.
При виборі типу пакування продукції приділяють увагу масі самої тари. Сучасні виробники поступово нарощують використання пластикової та картонової тари. Цей вид тари є набагато легшим та дешевим. Наприклад, маса пластмасового або картонного ящика малого та середнього розміру не перевищує 0,5-1,5 кг.
Для фруктів з твердою шкірою рекомендується упакування у 6-, 8-кілограмові ящики. Для делікатної овочевої продукції, такої як помідор, салат та перець, використовують прийняті на міжнародному ринку 3- та 5-кілограмові гофрокартонні коробки, розмір яких можна регулювати залежно від виду продукції. Більш сипку овочеву продукцію (огірок, яблука) можна пакувати у тару до 12-15 кг.
Для пакування найтендітніших овочів та спаржі розроблено гофрокартонні піддони відповідних розмірів та якості. Цвітну капусту упаковують в один шар, щоб зменшити можливість пошкодження. Для транспортування в межах країни та експорту найбільших та найважчих фруктів, таких як кавуни та дині, пропонується безпечне рішення - спеціальні коробки

 
 

Цікаве

Загрузка...