WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Дослідження особливостей роздрібної торгівлі плодоовочевою продукцією через систему супермаркетів в Україні - Курсова робота

Дослідження особливостей роздрібної торгівлі плодоовочевою продукцією через систему супермаркетів в Україні - Курсова робота

прибутку, виходячи з цього, встановлюємо закупівельну ціну;
орієнтуюсь по ринках міста 12%
Вивчення кон'юнктури ринку, вивчення ціни, добір ціни, нижчої за ринкову, опитування покупців супермаркету 4%
Виходячи із закупівельних цін та конкурентного середовища 4%
Залежно від пропозиції на ринку 4%
Орієнтуюсь на ціну у конкурентів 4%
Порівняно з ринком і з цінами супермаркетів 4%
Н/в 38%
9.Ступінь розповсюдженості контрактних відносин з місцевими
виробниками щодо постачання фруктів/овочів
9.1Розповсюдженість контрактних відносин
Майже половина (46%) супермаркетів укладають контракти на постачання плодоовочевої продукції у їхні мережі (рис. 12). Лише 4% опитаних вказують ціни та обсяги продукції - високий ступінь псування продукції, невпевненість у погодних умовах і, відповідно, невпевненість в ціні ускладнюють укладання вигідного контракту на закупівлю продукції. 8% менеджерів із закупівлі встановлюють обсяги та ціни завдяки усним домовленостям. Більшість супермаркетів самі визначають обсяги, необхідні для продажу, та ціну на плодоовочеву продукцію безпосередньо перед постачанням або в момент здійснення замовлення. Ціна дуже варіює в залежності від сезону, країни походження, умов постачання та обсягів продукції.
Рис. 12. Розповсюдженість контрактних відносин з постачальниками
9.2.Реалізація продукції на умовах консигнації
Третина всіх опитаних менеджерів з закупівлі плодоовочевої продукції супермаркетів підтвердили, що використовують у своїй практиці у тому числі продаж продукції на умовах консигнації. Особливо це притаманно регіональним мережам. За умов консигнації ризик "нереалізації" товару несе постачальник. З іншого боку, супермаркети мають забезпечувати ефективні умови збереження якості продукції, що важко зробити за умов недостатньої кількості охолоджувальних приміщень та торговельних вітрин. З цих причин з'являється порівняно великий відсоток втрат продукції, яка потім повертається постачальнику. Це є свідченням не дуже цивілізованих умов партнерства. У порівнянні, за кордоном відсоток втрат дуже незначний і ризик за нереалізацію продукції, в більшості випадків, бере на себе сам магазин або мережа.
10.Наявність вимог/специфікацій щодо плодоовочевої продукції, викладених у письмовому вигляді
Як зазначили 67% респондентів, супермаркети мають чіткі вимоги та специфікації щодо плодоовочевої продукції, яка постачається у магазини. У кращому випадку, це мають бути стандарти якості продукції та вимоги щодо упакування та особливостей постачання овочів та фруктів, викладені у письмовій формі. Чітко сформульовані очікування з боку мереж значно спрощують процес порозуміння між мережами і постачальниками. Усні домовленості, які практикує третина опитаних менеджерів, надають постачальникам "поле" для різночитань, і, в результаті, поставлена продукція не відповідає очікуванням мережі щодо форми, маси, кольору тощо.
10.1.Вимоги щодо лабораторної сертифікації продукції
Вся плодоовочева продукція, яка постачається у мережі супермаркетів, має бути сертифікованою згідно до вимог чинного законодавства України та приватних вимог тих магазинів чи мереж, куди здійснюється поставка. Всі без винятку опитані менеджери плодоовочевих відділів супермаркетів вимагають сертифікати на поставлену продукцію. Як правило, перелік сертифікатів та свідоцтв, необхідних для підтвердження якості та походження продукції вказується у контракті.
Треба відзначити, що плодоовочева галузь в Україні в цілому відрізняється недостатньою безпекою продукції. В першу чергу, мова йде про овочі і фрукти, вирощені непрофесійними виробниками із застосуванням неконтрольованих технологій, які надалі реалізуються в антисанітарних умовах. Дещо безпечнішими є міські ринки, які декларують наявність лабораторій, що сертифікує продукцію, але і в цьому випадку іноді сертифікати можуть бути отримані із застосуванням недобросовісної практики. Згідно із спостереженнями ПАМ, супермаркети в Україні у більшій мірі, ніж всі інші учасники торгівлі, гарантують якість і безпеку плодоовочевої продукції.
Остання тенденція, яка стосується питань безпеки продуктів харчування на Заході - широка розповсюдженість застосування протоколу HACCP на всіх ланках від виробництва до транспортування, виконання якого гарантує безпеку продукції для споживача. В умовах загрози біотероризму і глобалізації плодоовочевої галузі наявність сертифікату за системою HACCP є вагомою конкурентною перевагою багатьох гравців плодоовочевого ринку на Заході. У роздрібних мережах США і ЄС також існують свої стандарти безпеки (наприклад, Eurogap в ЄС). Ця тенденція, безумовно, торкнеться і України в недалекому майбутньому, коли вітчизняний плодоовочевий бізнес стане більш структурованим.
11.Використання сучасних технологій у роздрібних мережах
За результатами опитування, 100% менеджерів супермаркетів використовують у своїй роботі персональні комп'ютери, 67% менеджерів мають доступ до Інтернету, 46% менеджерів відвідують сайт Проекту Аграрного Маркетингу для отримання оновленої інформації про роздрібні і гуртові ціни на продукцію і для пошуку потенційних партнерів.
Менеджерам також було задано питання, чи відслідковують вони рух товарних запасів плодоовочевої продукції за допомогою комп'ютерних сканерів та даних з продажу. Виявилось, що ? менеджерів використовують таку практику у своїй діяльності. Цей факт свідчить про досить високий рівень розвитку мереж в Україні. У приватних розмовах менеджери зазначали, що обсяги продажів з окремих плодоовочевих категорій ретельновідслідковуються, акумулюються в тижневі звіти і направляються до аналітичного підрозділу мережі для планування подальших обсягів закупівлі і визначення цінової політики.
12.Практика проведення програм просування плодоовочевої продукції, вирощеної місцевими виробниками
Лише 42% респондентів відповіли, що вони проводять в своїх магазинах акції з просування плодоовочевої продукції, яка вирощена місцевими виробниками.
Деякі з зазначених акцій:
" Роз'яснювальні бесіди, наглядна агітація
" Передсвятковий розпродаж (зниження цін)
" Зниження цін
" Окремий стенд і дегустація
Найпоширенішим способом є проведення дегустацій продукції. Зазначимо, що значна кількість спеціалістів у сфері маркетингу та мерчендайзингу вважають дегустації найменш ефективним шляхом залучення споживачів. Як правило, відсоток нових споживачів, залучених даним способом, дуже незначний. За кордоном для залучення більшої кількості споживачів проводять промо-акції, в яких беруть участь залучені висококласні спеціалісти. Насамперед, мова йде про різноманітні конкурси, зокрема у плодоовочевому відділі. Також плодоовочева продукція може продаватися в наборі з іншою продукцією з можливим зниженням ціни на один вид продукції (наприклад фрукти та вино).
За оцінками спеціалістів з ринкової інформації ПАМ, середньостатистичне споживання фруктів в Україні складає 45 кг на людину на рік, овочів без картоплі - 143 кг. У Сполучених Штатах ці показники становлять, для прикладу, 126 кг і 194 кг на рік, відповідно. За рекомендацію Всесвітньої організації охорони здоров`я, людині щорічно слід споживати

 
 

Цікаве

Загрузка...